حضرت آیت الله سبحانی: ملت ایران به یاری حکومت بپردازند

%name حضرت آیت الله سبحانی: ملت ایران به یاری حکومت بپردازند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی سبحانی گفتند: ملت ایران که اکنون حکومت از نظر اداره مسائل کشور در مضیقه قرار گرفته است او را یاری کنند و همچنين با دست و همچنين دل باز آنچه که قدرت دارند در طبق اخلاص نهاده و همچنين تقدیم کنند.

به به گفته روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا، این مرجع تقلید شیعیان در دیدار رئیس کل نهاد مسائل مالیاتی کشور و همچنين هیئت همراه، در ابتدای سخن یادآور شدند که در تمام کشورهای پیشرفته ، نیاز حکومت از طریق اخذ مالیات از پردرآمدها برطرف می مي شود ولی متأسفانه به تا حال این مطلب در کشور ما چندان جا نیفتاده است زیرا درگذشته تا حالا بار حکومت بر دوش دخل و درآمد نفت بود. اکنون که این دخل و درآمد بر اثر تحریم ها ناچیز شده است باید هزینه حکومت را خود ملت بپردازند البته کسانی باید مالیات بدهند که اضافه بر هزینه های زندگی درآمدی داشته باشند.

ایشان متذکر شدند: حکومت پیش از آنکه به اخذمالیات اهتمام بورزد، باید به عمران و همچنين آبادی همت بگمارد البته این پيشامد جديد شاید در ابتدا بعید به نظر برسد که چگونه اهتمام به عمران و همچنين آبادانی پیش از اهتمام به اخذ مالیات باشد. این مطلبی است که امام و پيشوا علی (ع) در رساله ای که به مالک اشتر نوشته اند یادآور شده است و همچنين چنین فرموده است: «… و همچنينَلْیَکُنْ نَظَرُکَ فِی عِمَارَهِ الاْرْضِ أَبْلَغَ مِنْ نَظَرِکَ فِی اسْتِجْلاَبِ الْخَرَاجِ، لاِنَّ ذَلِکَ لاَ یُدْرَکُ إِلاَّ بِالْعِمَارَهِ؛ …»

آیت الله سبحانی ادامه دادند: کلام امیرمؤمنان اشاره به این است که اخذ مالیات هدف نباشد بلکه هدف از اخذ مالیات عمران و همچنين آبادانی کشور باشد و همچنين در صورتي که ملت عمران و همچنين آبادانی را با چشم خود ديدن کنند به استقبال پرداخت مالیات می روند.

ایشان عنوان کردند: از این بیان نتیجه می گیریم که باید آنچه که از شهروندان و مردم شهر به عنوان مالیات دریافت می مي شود در مسیر عمران و همچنين آبادنی کشور باشد لذا باید حکومت در درجه نخست مالیات را در مسائل ضروی، از آن هم پس در مورد نیازها، در صورتي که چیزی باقی ماند آن هم را در کمالیات مصرف کند.

این مرجع تقلید شیعیان گفتند: امروز بخشی از دخل و درآمد کشور در مواردی مصرف می مي شود که جزء درجه سه است و همچنين من نمی خواهم انگشت روی مصادیق آن هم بگذارم تا تنش ایجاد کند؛ ولی تکرار می کنم موارد مصرف مالیات در صورتی شرعی است که نخست در مسائل ضروری سپس در مورد نیاز باشد در صورتي که چیزی اضافه ماند آنگاه در مورد کمالیات.

ایشان عنوان کردند: مطلب دوم اینکه در اخذ مالیات دقت مي شود کسانی که واقعاً دخل و درآمد چشمگیری دارند از آنها اخذ مالیات مي شود ولي بايد توجه داشت کسان کم دخل و درآمد هرچند به ظاهر درآمددار حساب می شوند، صرف نظر مي شود.

آیت الله سبحانی گفتند: امید است ملت ایران که اکنون حکومت از نظر اداره مسائل کشور در مضیقه قرار گرفته است او را یاری کنند و همچنين با دست و همچنين دل باز آنچه که قدرت دارند در طبق اخلاص نهاده و همچنين تقدیم کنند و همچنين حکومت هم با کمال دقت و همچنين احتیاط در مصرف ،این استقبال را پاسخ گویند.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله سبحانی: ملت ایران به یاری حکومت بپردازند در تاریخ ۲۰۱۹-۰۹-۱۸ ۱۸:۲۰:۰۹ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان