عزاداران حسینی اجازه عرض اندام به دشمن ندهند؛ توصیه های حضرت آیت الله مکارم شیرازی در آستانه تاسوعا و همچنين عاشورای حسینی

%name عزاداران حسینی اجازه عرض اندام به دشمن ندهند؛ توصیه های حضرت آیت الله مکارم شیرازی در آستانه تاسوعا و همچنين عاشورای حسینی
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در پیامی به مناسبت فرارسیدن تاسوعا و همچنين عاشورای حسینی گفتند: دشمن با عوامل نفوذى و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌سازى خود سعى دارد عظمت آن هم را مخدوش سازد؛ بنابراین مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است کاملاً مراقب این جریان بود.

به نقل از شفقنا، متن پیام این مرجع تقلید شیعیان به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مراسم محرم و همچنين عاشورا از باشکوه‌ترین مراسم عزادارى و همچنين بزرگداشت در دنیا و همچنين محصول عشق و همچنين علاقه شهروندان و مردم شهر به امام و پيشوا حسین(ع) و همچنين شهداى کربلاست، ولي بايد توجه داشت دشمن با عوامل نفوذى و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌سازى خود سعى دارد عظمت آن هم را مخدوش سازد؛ بنابراین مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است کاملاً مراقب این جریان بود.

شامل اشعار و همچنين آهنگ‌هاى نامناسب که قطعاً از عظمت این مراسم خواهد کاست. مداحان عزیز! مراقب باشند و همچنين اجازه ندهند تا دشمن از این طریق ضربه زند.

مسأله قمه‌زنى که یک حرکت غیرمنطقى است و همچنين به صورت ابزار تبلیغاتى در دست دشمن درآمده، باید براى همیشه به فراموشى سپرده مي شود و همچنين بدون نیاز به دخالت مسئولین انتظامى حذف مي شود.

عزاداران عزیز مى‌توانند بجاى آن هم، خون خود را به مراکز انتقال خون اهدا کرده تا بوسیله آن هم افرادى را از مردن و مرگ نجات دهند.

از ریختن خون قربانى در خیابان‌ها و همچنين مراکز عمومى جداً خوددارى مي شود که هم اسباب آلودگى و همچنين نجاست مى‌مي شود و همچنين هم ضررهاى بهداشتى مهمى دارد.

امیدوارم همه عزیزان این موارد و نکات را رعایت کنند.

والسلام علیکم و همچنين رحمه الله وبرکاته

ناصر مکارم شیرازى

۱۶/۶/۱۳۹۸

 

 

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

عزاداران حسینی اجازه عرض اندام به دشمن ندهند؛ توصیه های حضرت آیت الله مکارم شیرازی در آستانه تاسوعا و همچنين عاشورای حسینی در تاریخ ۲۰۱۹-۰۹-۰۸ ۱۱:۴۷:۳۲ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان