حضرت آیت الله وحید خراسانی: تبلیغ و همچنين تفقه در دین دو وظیفه مهم در زمان حاضر است

%name حضرت آیت الله وحید خراسانی: تبلیغ و همچنين تفقه در دین دو وظیفه مهم در زمان حاضر است

شفقنا-حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی در آستانه سال شمسي تحصیلی جدید حوزه های علمیه بر تبلیغ و همچنين تفقه در دین به عنوان وظیفه امروز حوزویان تاکید کردند.

به به گفته شفقنا، مرجع تقلید شیعیان به مناسبت آغاز سال شمسي تحصیلی جدید حوزه های علمیه در ابتدای درس خارج فقه بیان داشتند: اولا درس اهم تمام مسائل است. این مذهب یادگار زحمات بزرگانی است که رنج آنها در ادامۀ مکتب لا یعد و همچنين لا یحصی.

شیخ الطائفه موسس این اساس، شیخ مفید، شیخ صدوق، این بزرگان چه کردند؟! ما چه کردیم؟ ما سراپا قصور و همچنين تقصیریم.آنها در راه خداوند تبارک و تعالي جهاد نمودند. شهید اول ، هفت روز لمعه را در محبس نوشت .از طهارت تا دیات. شهید ثانی بر کلمات شهید اول تعلیقه زد شد الروضه البهیه. این فقاهت آنها، آن هم هم زهد و همچنين تقوا. علی ای حالٍ “فاعتبروا یا اولی الابصار” . دنیا صراط عبرت است. “الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا”.

ایشان در ادامه عنوان کردند: وظیفه اهل علم در این زمان خطیر دو مطلب است. مطلب اول تفقه در دین ، مطلب دوم انذار قوم. در صورتي که این دو مطلب تمام بشود مقام لایدرک و همچنين لایوصف . حدیث معتبر است در قیامت جمعی بی حساب وارد بهشت می شوند همه متحیرند این ها کیستند خطاب می رسد اینها کسانی خواهند بود که در زمان غیبت ولی عصر علیه‌السلام ایتام آل محمد را از شبهات نجات دادند لذا وظیفه مهم در این زمان دو امر است. اول تفقه در دین ، دوم تبلیغ . نتیجه این است که این دو، نتیجه بعثت تمام انبیاء و همچنين وصایت جمیع اوصیاست.

آیت الله وحید خراسانی در پایان درس با توجه به حضور پرشور جوانان در ایام تاسوعا و همچنين عاشورای حسینی گفتند: بر خود مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري می‌بینم از زحمات تمام هیئات در ایام عزاداری سیدالشهداء علیه‌السلام تقدیر و همچنين تشکر کنم.

ایشان در ادامه اظهار کردند: اقامه عزای امام و پيشوا حسین علیه السلام از افضل قربات است. همه این جوانهایی که در این راه قدم برمی دارند مشمول عنایات خاصّه خود حضرت سیدالشهداء علیه السلام خواهند بود. و همچنين اجر آنها حساب ندارد. «نفس المهموم لظلمنا تسبیح»، نفس بی اختیارِ عزادارِ سیدالشهداء‌ علیه السلام، سبحان اللهِ همۀ انبیاء و همچنين مرسلین است.
«نفس المهموم لظلمنا تسبیح و همچنين همه لنا عباده» این عزاداران روز قیامت در درجات اعلی با خود سیدالشهداء علیه‌السلام محشور می شوند.خداوند تبارک و تعالي ان شاء الله همه را موفق بدارد که هر سال شمسي بیشتر و همچنين با شکوه تر این امر اقامه مي شود.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله وحید خراسانی: تبلیغ و همچنين تفقه در دین دو وظیفه مهم در زمان حاضر است در تاریخ ۲۰۱۹-۰۹-۱۸ ۱۶:۰۵:۳۷ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان