حضرت آیت الله سبحانی: سوره توحید مسیحیت را رد می کند

%name حضرت آیت الله سبحانی: سوره توحید مسیحیت را رد می کند

شفقنا-حضرت آیت الله العظمی سبحانی با خواندن و قرائت سوره توحید بیان کردند: این سوره از اول تا آخر ردّ مسیحیت است و همچنين درواقع هرروز با خواندن این سوره، مسیحیت را رد می کنیم.

به نقل از روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا، مرجع تقلید شیعیان در جلسه درس اندیشه اسلامی در مدرسه عالی نواب مشهد بیان داشتند: منهج قرآن کریم و همچنين منهج اهل بیت(ع) در بیان معارف و همچنين عقائد یکی است و همچنين معارف را با دلیل فلسفی و همچنين دلایل عقلی بیان می کنند و همچنين مسائل عقلی و همچنين فلسفی را به صورت قیاس های برهانی و همچنين علمی ترتیب می دهند.

ایشان به کلمات امیرالمومنین(ع) اشاره کرد و همچنين بیان داشتند: امیرمومنان به عنوان معلم حکیم تنزل کرده و همچنين مسائل را با براهین عقلی بیان می کند.

آیت الله سبحانی با اشاره به حدیثی در مورد علم تصریح کردند: در صورتي که یک ایرانی، اروپایی یا یونانی مطلبی را گفت، در صورتي که مطلب شخص مورد نظر باشد، برای ما قبول است.

ایشان با بیان اینکه قرآن و همچنين حدیث ما را به فکر کردن و انديشيدن دعوت می کند، ابراز داشتند: فکر کردن و انديشيدن یکی از فرائض اسلامی است. درحقیقت فکر کردن و انديشيدن برای ما علمی است.

مرجع تقلید شیعیان تصریح کردند: ما باید دنبال واقعیات باشیم نه مدح شهروندان و مردم شهر، در صورتي که کسی مطلبی گفت آن هم را با قرآن و همچنين سنت و همچنين براهین عقلی بسنجیم و همچنين سپس آن هم را رد کنیم یا بپذیریم.

ایشان با بیان اینکه امام و پيشوا علی(ع) برای خداشناسی ۵ مرحله قائل است، عنوان کردند: دنیا را بگردیم بعد از قرآن کریم کتابی مانند نهج البلاغه در معارف نداریم.

آیت الله سبحانی ادامه دادند: براساس کلام امیرالمومنین(ع) پایه اول دین، معرفت به خداوند تبارک و تعالي است و همچنين کمال معرفت، گواهی دادن به اوست. مرحله سوم کمال تصدیق در شناخت خداوند به یکتاشناسی است، مرحله چهارم کمال یکتاشناسی در شناختن اخلاص برای اوست. مرحله پنجم کمال اخلاص دانستن خداوند در نفی صفات زائد اوست.

ایشان با تلاوت سوره توحید عنوان داشتند: قرآن در ابتدای سوره، اثبات بساطت می کند و همچنين در آخر می گوید نظیر ندارد. این سوره از اول تا آخر ردّ مسیحیت است و همچنين درواقع هرروز با خواندن این سوره، مسیحیت را رد می کنیم.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله سبحانی: سوره توحید مسیحیت را رد می کند در تاریخ ۲۰۱۹-۰۷-۳۱ ۲۲:۳۰:۴۵ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان