حضرت آیت الله جوادی آملی: مسائل اخلاقی در فقه شیعه احیا گردد

%name حضرت آیت الله جوادی آملی: مسائل اخلاقی در فقه شیعه احیا گردد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفتند: در کتب ما هست که در صورتي که شخصی کذب بگوید یا ظلم کند مستحب است وضوی خود را تجدید کند، از این دست مسائل اخلاقی باید در فقه احیاء گردد و همچنين این امر مفغول مانده است.

به نقل از شفقنا، مرجع تقلید شیعیان در دیدار آیت الله سید محمد علی موسوی شیرازی و همچنين هیئت همراه اظهار داشتند: عده ای به محضر پیامبر گرامی اسلام شرفیاب شدند و همچنين عرض کردند مجلس تو مجلس بسیار شیرین و همچنين مفیدی است ولي بايد توجه داشت وقتی از مجلس تو بیرون می رویم ازاین لذت محروم می شویم، پیامبر فرمود از دست خود کمک بگیرید و همچنين و همچنين سخنان نورانی را یادداشت کنید.

ایشان با اشاره به سرويس ها و خدمات علمی بیت معظم شیرازی ادامه دادند: آیت الله حاج سید عبدالله شیرازی آثار فراوانی از خود به جای گذاشتند که همین نشاط دوران حیات و همچنين تدریس ایشان را یادآوری می کند.

آیت الله جوادی آملی به روایتی از امام و پيشوا صادق علیه السلام اشاره کردند و همچنين تصریح داشتند: امام و پيشوا صادق علیه السلام توصیه می فرمایند خاندان تو باید خاندان فرهنگی باشد و همچنين بچه های تو کتابها و همچنين آثار قلمی خود تو را از تو به ارث ببرند، مرحوم والد تو چنین کاری را صورت دادند و همچنين به این توصیه امام و پيشوا عمل نمودند که امیدواریم تمام بیوتات، به این نصایح امام و پيشوا صادق علیه السلام عمل کنند و همچنين این راه شدنی است وگرنه فراگیری علم را بر ما تکلیف نمی کردند.

ایشان در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود اذعان داشتند: نجف آنقدر برکت دارد که در صورتي که خروجی نجف را معاذالله از ما بگیرند چراغ حوزه های علمیه سراسر جهان خاموش خواهد شد؛ کتب اربعه، رسائل، مکاسب و همچنين دیگر کتب اساسی حوزه ها، محصول نجف است، امروز که به برکت خونهای پاک شهدا این سرزمین از استکبار و همچنين استثمار پاک شده است باید خروجی طیب و همچنين طاهری مانند خروجی های علمی نجف داشته باشیم.

مرجع تقلید شیعیان تاکید داشتند: باید فقه ما با اخلاق عجین مي شود و همچنين اساسا هدف این است، به عنوان نمونه در کتب ما هست که در صورتي که شخصی کذب بگوید یا ظلم کند مستحب است وضوی خود را تجدید کند، از این دست مسائل اخلاقی باید در فقه احیاء گردد و همچنين این امر مفغول مانده است.

در ابتدای این دیدار آیت الله سید محمد علی موسوی شیرازی گزارشی از احیاء آثار علمی آیت الله سید عبدالله شیرازی خدمت معظم له ارائه نمودند.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله جوادی آملی: مسائل اخلاقی در فقه شیعه احیا گردد در تاریخ ۲۰۱۹-۰۷-۲۳ ۱۳:۱۹:۳۴ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان