حضرت آیت الله نوری همدانی: روحیه عزت خواهی و همچنين استقلال شهروندان و مردم شهر حفظ مي شود/ برخی مسئولان به تذکرات مراجع توجه نمی کنند

%name حضرت آیت الله نوری همدانی: روحیه عزت خواهی و همچنين استقلال شهروندان و مردم شهر حفظ مي شود/ برخی مسئولان به تذکرات مراجع توجه نمی کنند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با اشاره به تنگناهای اقتصادی شهروندان و مردم شهر، خواستار توجه مسؤولان به معظلات و مسائل و مشکلات جامعه شدند و همچنين گفتند: مسؤولان نباید نسبت به معظلات و مسائل و مشکلات بی تفاوت باشند.

به نقل از شفقنا، این مرجع تقلید شیعیان در دیدار نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان این که در خوزستان و همچنين اهواز علمای پهناور و بزرگ و همچنين مشعل های فروزان فقهی حضور داشته و همچنين دارند، با تجلیل از علما و همچنين نماینده ولی فقیه این استان گفتند: یکی از نهادهای بسیار مهم که زحمات فراوانی می کشد امامت جمعه است.

ایشان افزودند: بنده تجربه امامت جمعه را دارم و همچنين می دانم که پذیرفتن مسؤولیت آن هم کار مشکلی است چرا که شهروندان و مردم شهر امام و پيشوا جمعه را پلی میان نظام و همچنين شهروندان و مردم شهر می دانند و همچنين توقعات بسیاری دارند، امام و پيشوا جمعه هیچگاه نباید خسته مي شود چرا که شیوه رفتار و همچنين اخلاق امام و پيشوا جمعه بسیار تأثیرگذار است.

آیت الله نوری همدانی با بیان این که شهروندان و مردم شهر خوزستان در هشت سال شمسي دفاع مقدس دفاع بالاترین ایثار را کردند، اظهار داشتند: هیچ استانی به مقدار و اندازه خوزستان در دفاع مقدس نقش آفرینی نکرد و همچنين شهروندان و مردم شهر این استان حق انقلاب را ادا کردند، خوزستان دارای مردمی با همت، با غیرت و همچنين شجاع است.

ایشان ادامه دادند: انقلابی بودن و همچنين درک حقایق انقلاب از ویژگی های امام و پيشوا جمعه تراز انقلاب است، اخلاق و همچنين تواضع از دیگر ویژگی های ائمه جمعه است چرا که با اخلاق و همچنين تواضع می توانند در میان شهروندان و مردم شهر تأثیرگذار باشند، شهروندان و مردم شهر کسی را می خواهند که به فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن آن هم ها باشد و همچنين جامعه باید این موضوع را حس کند.

استاد برجسته حوزه علمیه تأکید کردند: ائمه جمعه باید مراقب باشند تا عظمت این جایگاه حفظ مي شود زيرا و به درستي که این جایگاه منتسب به مقام ولایت است، امام و پيشوا جمعه باید انقلابی باشد و همچنين منطقه ای که تحت مدیریت اوست را باید انقلابی نگه دارد و همچنين با استدلال و همچنين منطق و همچنين اخلاق نیکو شهروندان و مردم شهر را نسبت به انقلاب خوش بین نگه دارند.

ایشان تصریح کردند: اولویت کاری امام و پيشوا جمعه باید کار فرهنگی و همچنين آگاهی دادن سیاسی و همچنين تبیین آثار و همچنين برکات انقلاب است باشد و همچنين باید حفظ جایگاه علمای بلاد را داشته باشند و همچنين متقابل علما هم باید این جایگاه را تقویت و همچنين درجذب حداکثری تلاش کنند، امام و پيشوا جمعه نباید از معظلات و مسائل و مشکلات شهروندان و مردم شهر غفلت کند بلکه باید همیشه در کنار شهروندان و مردم شهر بوده و همچنين مردمی باشد.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به تنگاهای اقتصادی شهروندان و مردم شهر، خواستار توجه مسؤولان به معظلات و مسائل و مشکلات شهروندان و مردم شهر شدند و همچنين ابراز داشتند: مسؤولان باید غمخوار شهروندان و مردم شهر باشند و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات را حل کنند نه این که بی تفاوت باشند.

ایشان عنوان کردند: گاهی برخی شهروندان و مردم شهر تصور می کنند که مراجع و همچنين حوزویان متوجه معظلات و مسائل و مشکلات نیستند و همچنين تذکر نمی دهند در حالی که از معظلات و مسائل و مشکلات شهروندان و مردم شهر آگاهی داریم و همچنين تذکر می دهیم ولي بايد توجه داشت مسؤولان توجه نمی کنند، شهروندان و مردم شهر در مضیقه خواهند بود و همچنين گرانی، بیکاری و همچنين فقر زندگی آنان را در تنگنا قرار داده است ولي بايد توجه داشت متأسفانه برخی مسؤولان توجهی ندارند.

مرجع تقلید شیعیان خاطرنشان کردند: شهروندان و مردم شهر به روحانیت پناه می برد و همچنين روحانیت باید جامعه را هدایت و همچنين اداره کند، روحانیت همواره در کنار شهروندان و مردم شهر بوده است و همچنين ديدن کردیم که طلاب و همچنين علما در حوادث حتی بیل در دست می گیرند و همچنين کمک حال آسیب دیدگان می شوند.

ایشان اضافه کردند: باید مراقب نفوذ سعودی ها و همچنين سلفی ها در استان خوزستان باشیم، البته شهروندان و مردم شهر آگاه خواهند بود و همچنين در صحنه حضور دارند ولي بايد توجه داشت باید مراقبت های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري انجام مي شود.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به مواضع مقتدرانه رهبر انقلاب در برابر آمریکا گفتند: شهروندان و مردم شهر عزت، عظمت و همچنين کرامت را دوست دارند و همچنين در این راه ایثار کردند و همچنين بعد از سخنان عزت آفرین رهبر انقلاب شاهد خوشحالی شهروندان و مردم شهر و همچنين جامعه بودیم.

ایشان افزودند: باید روحیه عزت خواهی و همچنين استقلال شهروندان و مردم شهر حفظ مي شود، دشمنان اسلام و همچنين انقلاب مانند آمریکا و همچنين اروپایی ها که سردمدار استکبار خواهند بود هیچگاه با ایران کنار نمی آیند، در صورتي که این کشورها دم از توافق و همچنين برجام زده و همچنين می زنند دلشان برای ایران نسوخته بلکه به دنبال نفوذ در کشور بوده و همچنين خواهند بود.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به تحولات فرانسه اظهار داشتند: رییس جمهور فرانسه و همچنين آمریکا می گویند باید وضع ایران را درست کنیم در حالی که در صورتي که می توانند باید وضع خودشان را اصلاح کنند، بیدار کردن و همچنين آگاه کردن شهروندان و مردم شهر نسبت به تحولات از وظایف مهم روحانیت است.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله نوری همدانی: روحیه عزت خواهی و همچنين استقلال شهروندان و مردم شهر حفظ مي شود/ برخی مسئولان به تذکرات مراجع توجه نمی کنند در تاریخ ۲۰۱۹-۰۶-۲۲ ۲۳:۱۶:۰۴ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان