حضرت آیت الله نوری همدانی: حقوق بشر واقعی در اسلام بررسي کننده و پروهشگر می مي شود/ انسان مسلمان باید همیشه در کنار مظلوم و همچنين علیه ظالم باشد

%name حضرت آیت الله نوری همدانی: حقوق بشر واقعی در اسلام بررسي کننده و پروهشگر می مي شود/ انسان مسلمان باید همیشه در کنار مظلوم و همچنين علیه ظالم باشد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی گفت: حقوق بشر واقعی در اسلام بررسي کننده و پروهشگر می مي شود و همچنين این آیات قرآن است که پیوسته انسان را به حمایت از ضعفا و همچنين مظلومین و همچنين مستضعفین فرا می خواند و همچنين به مبارزه با استکبار و همچنين ستمگران و همچنين ظالمین دستور می دهد و همچنين یک انسان مسلمان باید همیشه در کنار مظلوم و همچنين بر علیه ظالم باشد.

به نقل از شفقنا، متن پیام این مرجع تقلید شیعیان به کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر انقلاب اسلامی که صبح امروز توسط مرتضى نجفى قدسى مدیر دارالقرآن علامه طباطبایى در سالن مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی(یادمان شهدای هفتم تیر) در تهران خواندن و قرائت شد به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

و همچنينَما لَکُم لا تُقاتِلونَ فی سَبیلِ اللَّهِ و همچنينَالمُستَضعَفینَ مِنَ الرِّجالِ و همچنينَالنِّساءِ و همچنينَالوِلدانِ الَّذینَ یَقولونَ رَبَّنا أَخرِجنا مِن هذِهِ القَریَهِ الظّالِمِ أَهلُها و همچنينَاجعَل لَنا مِن لَدُنکَ و همچنينَلِیًّا و همچنينَاجعَل لَنا مِن لَدُنکَ نَصیرًا (آیه ۷۵، سوره نساء)

و همچنين چرا تو در راه خداوند تبارک و تعالي و همچنين در راه نجات مردان و همچنين زنان و همچنين کودکان مستضعف، نمی جنگید… آن هم اشخاص ستمدیده ای که می گویند خدایا ما را از این شهری که اهلش ستمگرند نجات بده و همچنين از جانب خود برای ما یاور و همچنين سرپرستی قرار بده تا ما را نصرت بخشد.

یکی از موضوعاتی که در مکتب حیات قسمت و بخش و همچنين انسان ساز اسلام بسیار مورد تاکید قرار گرفته است، این است که انسان جبهه خود را بشناسد. آیا در کنار مسلمانان و همچنين مستضعفین و همچنين مظلومین است، یا در کنار مستکبران و همچنين ستمگران و همچنين ظالمان؟ در قرآن کریم پیوسته هشدار داده شده است که مبادا دشمنان دین خداوند تبارک و تعالي را به دوستی برگزینید

یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا لا تَتَّخِذُوا الْکافِرینَ أَو همچنينْلِیاءَ مِنْ دُونِ الْمُؤْمِنینَ أَ تُریدُونَ أَنْ تَجْعَلُوا لِلَّهِ عَلَیْکُمْ سُلْطاناً مُبیناً (آیه ۱۴۴، سوره نساء)

ای کسانی که ایمان آورده اید، کافران را به جای مومنان دوست خود نگیرید.

و همچنين یا در جای دیگر می فرماید:

یَآ أیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لا تَتَّخِذُوا الْیَهُودَ و همچنين النَّصَارَی أوْلِیَآءَ بَعْضُهُمْ أَو همچنينْلِیاءُ بَعْضٍ و همچنينَ مَنْ یَتَو همچنينَلَّهُمْ مِنْکُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ إِنَّ اللَّهَ لا یَهْدِی الْقَو همچنينْمَ الظَّالِمینَ (آیه ۵۱، سوره مائده)

قرآن کریم صراحتا می فرماید ای مومنان یهود و همچنين نصاری را دوستان خود نگیرید که برخی از آنها دوست و همچنين همدست یکدیگرند، و همچنين هر کس از تو آنها را به دوستی خود برگزیند قطعا در زمره آنها خواهد بود و همچنين خداوند ظالمان و همچنين ستمگران را هدایت نخواهد کرد.

و همچنين یا در سوره فتح می فرماید:

مُحَمَّدٌ رَّسُولُ اللَّهِ و همچنينَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّآءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَآءُ بَیْنَهُمْ

یعنی کسانی که رسالت پیامبر اکرم صلی الله را قبول دارند و همچنين دوست دارند با او محسوب شوند، شیوه حضرتش آن هم بوده است که در مواجهه با کفار به سرسختی عمل می کردند و همچنين در برابر مسلمانان و همچنين مومنان بسیار نرم خو و همچنين مهربان بودند.

حال تو ببینید آیا اکثریت سران و همچنين حاکمان کشورهای اسلامی به این آیات قرآن عمل می کنند یا نه برعکس با دشمنان طرح دوستی دارند؟ و همچنين با صهیونیسم و همچنين آمریکا که مصداق اتم و همچنين اکمل یهود و همچنين نصاری امروز خواهند بود نهایت همدلی و همچنين همکاری را دارند و همچنين با مسلمانان و همچنين مومنان و همچنين مظلومان در جنگ و همچنين ستیز خواهند بود و همچنين بر شهروندان و مردم شهر خود نیز رحم نمی کنند و همچنين یک نمونه ی آخر آن هم را دیدید که رژیم سعودی سی و همچنين چند فرد يا شخص از جوانان پاک و همچنين مومن را به اعدام محکوم کردند و همچنين گردن زدند.

امیرالمومنین حضرت امام و پيشوا علی علیه السلام در حالی که در بستر شهادت آرمیده بود به فرزندانش وصیت می فرماید: کونوا للظالم خصما، و همچنين للمظلوم عونا. یعنی همواره باید دشمن ظالمان و همچنين یاور مظلومین باشید.

آن هم حضرت در نامه شان به مالک اشتر که فرمانروای مصر شده بود می فرمایند: مقداری از وقت خود را در اختیار ضعیفان و همچنين محرومان قرار بده و همچنين درهای دارالعماره را باز بگذار تا شهروندان و مردم شهر آزادانه و همچنين بدون موانع نزد تو بیایند و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات خود را با تو در میان بگذارند تا شخصا بتوانی به کارها و همچنين گرفتاری های ایشان رسیدگی نمایی چرا که من بارها از رسول خداوند تبارک و تعالي شنیدم که می فرمود: لن تُقَدّسَ أُمه لا یُؤْخَذ للضعیف فیها حقّه من القوىّ غیرمُتَتَعْتِعٍ. یعنی امتی که حق ضعیفان را از زورمندان با صراحت و همچنين بدون خوف و همچنين ترس نگیرد هرگز پاک نمی مي شود و همچنين روی سعادت را نمی بیند و همچنين روی سعادت را نمی بیند. پس بنابراین حقوق بشر واقعی در اسلام بررسي کننده و پروهشگر می مي شود و همچنين این آیات قرآن است که پیوسته انسان را به حمایت از ضعفا و همچنين مظلومین و همچنين مستضعفین فرا می خواند و همچنين به مبارزه با استکبار و همچنين ستمگران و همچنين ظالمین دستور می دهد و همچنين یک انسان مسلمان باید همیشه در کنار مظلوم و همچنين بر علیه ظالم باشد.

نامگذاری هفته دوم تیر ماه به عنوان هفته حقوق بشر آمریکایی فرصتی است برای بازشناسی جنایات وحشتناک مدعیان دروغین حقوق بشر که به فرموده رهبری انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای  در صورتي که کسی بخواهد جنایات آمریکا را بنویسد یقینا یک کتاب قطور خواهد شد.

منافقین کوردل، این عوامل آمریکایی جنایتکار در ششم تیرماه ۱۳۶۰ به جان رهبر انقلاب سوءقصد داشتند و همچنين ایشان را ترور کردند. که الحمدلله خدای متعال وجود ایشان را از این حادثه محفوظ داشت و همچنين فردای آن هم روز یعنی در هفتم تیرماه ۱۳۶۰ در دفتر مرکزی گروه و حزب جمهوری اسلامی بمب گذاری کردند و همچنين شهید آیت الله بهشتی و همچنين هفتاد و همچنين دو فرد يا شخص از یارانش را مظلومانه به شهادت رساندند و همچنين بمب گذار این حادثه نیز سالها در پناه حمایت کشورهای اروپایی در آنجا زندگی می کرد و همچنين عجیب آن هم است کسانی که ادعای دفاع از حقوق بشر را دارند، هم اکنون صدها فرد يا شخص از منافقین که دستشان به خون هفده هزار فرد يا شخص از بیگناهان آلوده شده است را در دامان خود می پرورانند و همچنين از آنان برای ماموریت های تروریستی در جهان بهره بري و استفاده می کنند.

شامل جنایات مهم آمریکا در هفتم تیرماه ۱۳۶۶ بمباران شیمیایی سردشت و همچنين کشتن هزاران فرد يا شخص از شهروندان و مردم شهر مسلمان و همچنين اهل تسنن ما توسط صدام جنایتکار بود که پیوسته مورد حمایت و همچنين پشتیبانی آمریکا در طول جنگ تحمیلی قرار داشت و همچنين از همه واضح تر شلیک موشک به هواپیمای مسافربری ایران در دوازده تیرماه ۱۳۶۷ در خلیج فارس بود که توسط ناو آمریکایی زده شد و همچنين بیش از ۲۹۰ فرد يا شخص از شهروندان و مردم شهر عادی که حدود ۶۰ فرد يا شخص آن هم ها کودک بودند بر فراز آسمان کشته شدند و همچنين به دریا فروریختند.

آمریکا برای اینکه جمهوری اسلامی را تحت فشار قرار دهد، شهروندان و مردم شهر مظلوم کردستان را مورد حمله شیمیایی قرار داد و همچنين یا هواپیمای مسافربری را سرنگون کرد که اینها از لحاظ نظامی هیچ ارزشی ندارد و همچنين تنها و فقط ضعیف کشی محسوب می مي شود. حال باید پرسید که اکنون چه شده است، هنگامی که بعد از گذشت ۳۱ سال شمسي از آن هم حادثه، هواپیمای غول پیکر جاسوسی آمریکا به محض تجاوز به حریم هوایی ایران مورد اصابت موشک پاسداران اسلام قرار می گیرد، هیچ غلطی نمی تواند بکند و همچنين برای توجیه ناتوانی خود می گوید ما دیدیم ۱۵۰ فرد يا شخص کشته می شوند از حمله صرفنظر کردیم! یا للعجب تو در صورتي که به فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن نفوس انسان ها هستید چرا هواپیمای مسافری را زدید و همچنين ۲۹۰ فرد يا شخص را یکجا به شهادت رساندید؟

آمریکا در صورتي که نفوس انسانی برایش اهمیت دارد، چرا با حمله اتمی به ژاپن دویست هزار فرد يا شخص را یکجا کشتند و همچنين هزاران فرد يا شخص دیگر را سالیان سال شمسي به درد و همچنين الم مبتلا کردند و همچنين معلول نمودند؟ آمریکا در صورتي که نفوس انسانی برایش مهم است چرا تنها در یک روز ۱۲۵ هزار ویتنامی را کشتن و قتل عام کرد، آن هم هم بعد از آنکه اعلام کرده بود به مناسبت سال شمسي نوی میلادی، ۴۸ ساعت جنگ ویتنام را متوقف می کند و همچنين همین که شهروندان و مردم شهر از پناهگاه ها خارج شدند، بمباران ها را شدیدا آغاز کرد و همچنين دهها هزار فرد يا شخص را کشتن و قتل عام کرد؟

آمریکا در صورتي که نفوس انسانی برایش مهم است چرا تا کنون میلیون ها فرد يا شخص از سرخپوستان آمریکا را به خاک و همچنين خون کشیده و همچنين همین در حال حاظر هم بیش از سی میلیون سرخ پوست تحت ظلم و همچنين ستم آمریکا خواهند بود و همچنين از بسیاری حقوق اجتماعی محرومند و همچنين در زندان های مخوف تحت شکنجه قرار می گیرند! آمریکا در صورتي که نفوس انسانی برایش مهم بود، چرا در طول سالیان اشغال عراق بارها شهروندان و مردم شهر مظلوم و همچنين بی پناه را به گلوله تفنگ می بستند؟

آمریکا در صورتي که نفوس انسانی برایش مهم است، چرا برای اشغال افغانستان و همچنين بدست گرفتن تجارت مواد اعتياد آور و مخدر جهان با توجه به اینکه بعد از آمدن آمریکا به افغانستان کشت خشخاش و همچنين تولید مواد اعتياد آور و مخدر در این کشور چهل برابر شده است، تا کنون دهها هزار فرد يا شخص از شهروندان و مردم شهر مظلوم این کشور را به شهادت رساندند؟

آمریکا تا کنون بیش از ۶۰ حکومت ملی و همچنين مردمی را در جهان سرنگون کرده و همچنين عوامل خود را بجای آن هم ها نشانده است و همچنين همانطور که گفته شد، کتاب جنایات آمریکا یک کتاب قطور است و همچنين در این مقال نمی گنجد.

اینجانب از تلاش دست اندرکاران همایش بین المللی حقوق بشر آمریکایی که سعی دارند چهره واقعی و همچنين جنایتکارانه آمریکا را به ملت ها نشان بدهند، صمیمانه تشکر و همچنين قدردانی می کنم و همچنين توفیقات هر چه بیشتر آنها را در تحقق اهدافشان از درگاه الهی مسئلت می نمایم.

لعنه الله علی الظالمین

حسین نوری همدانی

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله نوری همدانی: حقوق بشر واقعی در اسلام بررسي کننده و پروهشگر می مي شود/ انسان مسلمان باید همیشه در کنار مظلوم و همچنين علیه ظالم باشد در تاریخ ۲۰۱۹-۰۷-۰۲ ۱۰:۲۵:۵۸ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان