حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: مسلمانان حضور واحد و همچنين فارغ از سیاست ها در مراسم حج داشته باشند

%name حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: مسلمانان حضور واحد و همچنين فارغ از سیاست ها در مراسم حج داشته باشند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در یادداشتی با عنوان «جلوه تقدیس امّت؛ از مراسم حجّ و همچنين منزل وحی» که به مناسبت حج سال شمسي ۱۴۳۲ مرقوم کردند، آورده است: حجّ امسال ۱۴۳۲ بسیار موجب افتخار و همچنين سرافرازی مسلمانان جهان گردید. وقار و همچنين متانت و همچنين احترام و همچنين ادب مسلمانان از مراسم حج و همچنين حرمین شریفین در این اجتماع پهناور و بزرگ و همچنين بی نظیر تاریخی متجلّی بود. در حالی که منطقه و همچنين کشورهائی متشنّج و همچنين ملتهب و همچنين سیاست های حکومت ها به نفع مقاصد سیاسی در کمال شدّت فعّال بوده و همچنين هست، بیم آن هم می رفت که اختلافات سیاسی در این مراسم الهی نیز ظاهر گردد.

پاسداری از قداست و همچنين عظمت حج و همچنين بلد امن الهی و همچنين بازداری بیش از دو میلیون جمعیت از ملّت ها و همچنين نژادها و همچنين کشورها در شرایط کنونی، تنها و فقط و همچنين تنها و فقط از برکت ایمان و همچنين احترام یک میلیارد و همچنين پانصد میلیون مسلمان به مقدّسات اسلامی میسّر بود که به حول و همچنين قوّه الهی به این شکل معجزه آسا و همچنين امن و همچنين آرام و همچنين افتخارآفرین انجام شد، مثل اینکه در هیچ کجا اتّفاقی نیفتاده و همچنين مسائل سیاسی اختلافی ایجاد نکرده است. معلوم شد که حجّ و همچنين مراسم این فریضه پهناور و بزرگ و همچنين حرمین شریفین فراتر از سیاست های حکومت‌ها است. همگان، حرم را مکان امن و همچنين مقدّس می دانند و همچنين این جدائی های سیاسی یا جغرافیایی یا نژادی و همچنين فرقه ای، آن هم را مخدوش نمی کند.

حرمین به همه تعلّق دارد و همچنين مخصوصاً موسم حج، شهرستان همه، کشور همه و همچنين وطن همه است و همچنين کسی بر کسی اولویت ندارد.

البته در این میان، حکومت ها هم در حفظ این احترام با ملّت ها همکاری داشتند و همچنين مدبّرانه عمل کردند، مثل اینکه بین آنها هیچ اختلافی وجود ندارد. همه نشان دادند که حرمین شریفین، مسجد الحرام و همچنين مسجد النبی و همچنين قبه الخضراء سرزمین وحی و همچنين مواریث اسلامی و همچنين تاریخی، همه پاسدار حرمت و همچنين قداست آن هم می باشند.

امید است این برنامه جذاب و جالب و خوب در همه سال شمسي ها با جلوه کاملتر ادامه پیدا کند و همچنين مسلمانان مثل امسال، حضور واحد و همچنين فارغ از سیاست ها داشته باشند و همچنين گرایش مسئولین به مذهب خاص، مانع از عمل دیگر مذاهب اسلامی طبق مذهب و همچنين اجتهاد خود نشود و همچنين امر و همچنين نهی های فرقه ای، این چهره زیبا را کم رنگ نسازد و همچنين ظهور این هویت اسلامی که موجب اعجاب دنیا و همچنين سیاستمداران جهان گردید، در سال شمسي های آینده بیشتر گردد.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: مسلمانان حضور واحد و همچنين فارغ از سیاست ها در مراسم حج داشته باشند در تاریخ ۲۰۱۹-۰۷-۲۱ ۲۲:۴۴:۵۰ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان