حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: مراقب باشیم حرمت شهرستان قم محفوظ بماند/ امر به معروف و همچنين نهی از منکر با بیان و همچنين رفتار مناسب تأثیرگزار خواهد بود

%name حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: مراقب باشیم حرمت شهرستان قم محفوظ بماند/ امر به معروف و همچنين نهی از منکر با بیان و همچنين رفتار مناسب تأثیرگزار خواهد بود
مرجع شيعه،آيت الله العظمي صافي،گلپايگان،قم،حوزه

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی گفت: تمام قم، حرم اهل بیت علیهم‌السلام است؛ باید مراقب باشیم حرمت آن هم محفوظ بماند و همچنين طوری باشد کسانی که نيت و اراده هنجار شکنی دارند، نتوانند در قم، ابراز وجود کنند.

به نقل از شفقنا، این مرجع تقلید شیعیان در دیدار مسئولان طرح حافظان حریم حرم آستانه مقدّسه حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها با تقدیر و همچنين تشکّر از مسئولان این برنامه جذاب و جالب و خوب مهمّ، لزوم احیای این دو فریضه الهی را یادآور شده و همچنين عنوان کردند: امر به معروف و همچنين نهی از منکر واجب کفایی است و همچنين هر کسی که این دو فریضه الهی را نادیده بگیرد، در پیشگاه پروردگار مسئول است. این طرح و همچنين اقدامی که شروع کردید و همچنين ان‌شاء الله موجب احیای این دو فریضه الهی مي شود، بسیار کار ارزشمند و همچنين بزرگی است.

ایشان در بخشی از سخنان خود، اهمیت امر به معروف و همچنين نهی از منکر را از کارهای دیگر بالاتر دانسته و همچنين افزودند: حیات طیبه جامعه زمانی است که شهروندان و مردم شهر امر به معروف و همچنين نهی از منکر را به معنای حقیقی‌اش اجرا کنند. اصلاً حفظ دین و همچنين ایمان و همچنين پاک‌بودن جامعه، به امر به معروف و همچنين نهی از منکر وابسته است و همچنين در صورتي که این موضوع نادیده گرفته مي شود، فساد فراگیر می‌مي شود.

آیت الله صافی گلپایگانی در قسمت دیگری از توصیه‌های خود، با اشاره به جایگاه شهرستان قم و همچنين حوزه مبارکه آن هم، گفتند: شهرستان قم باید در این زمینه پیش‌قدم و همچنين الگو برای دیگر شهرستان ها باشد. اینجا حرم اهل بیت علیهم‌السلام است. نه تنها حرم مطهّر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها حرم است بلکه تمام قم، حرم اهل بیت علیهم‌السلام است؛ باید مراقب باشیم حرمت آن هم محفوظ بماند و همچنين طوری باشد کسانی که نيت و اراده هنجار شکنی دارند، نتوانند در قم، ابراز وجود کنند.

ایشان در ادامه با توجه به برخی ویژگی‌های آمرین به معروف و همچنين ناهیان از منکر، بیان داشتند: در صورتي که امر به معروف و همچنين نهی از منکر همگانی مي شود و همچنين همه شهروندان و مردم شهر وقتی خلافی دیدند که امنیت و همچنين حیات جامعه را به خطر می‌اندازد اعتراض کنند، آن هم هم با با بیان و همچنين رفتار مناسب، حتماً تأثیرگزار خواهد بود و همچنين ریشه خلاف و همچنين منکر خشکیده خواهد شد.

مرجع تقلید شیعیان در پایان این دیدار، با تشکّر مجدد از دست‌اندرکاران این طرح، عنوان کردند: کاش اینجانب هم در این کار بزرگی که دارید با تو همراه بودم. امیدوارم عنایات خاصه حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف شامل حال همه تو باشد و همچنين بتوانید موجبات رضایت خاطر تبريک و مبارک ایشان را فراهم آورید.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: مراقب باشیم حرمت شهرستان قم محفوظ بماند/ امر به معروف و همچنين نهی از منکر با بیان و همچنين رفتار مناسب تأثیرگزار خواهد بود در تاریخ ۲۰۱۹-۰۷-۰۷ ۱۸:۵۹:۳۸ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان