حضرت آیت الله سبحانی: همه اشخاص جامعه در طرح کنترل فشار خون شرکت کنند

%name حضرت آیت الله سبحانی: همه اشخاص جامعه در طرح کنترل فشار خون شرکت کنند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی سبحانی عنوان کردند: بسیج ملی کنترل فشار خون، طرح بسیار مناسبی است که ضرورت آن هم در جامعه احساس و همچنين باید همه اشخاص جامعه در آن هم شرکت کنند.

به به گفته شفقنا، این مرجع تقلید شیعیان در دیدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون گفتند: این طرح بسیار کارآمد و همچنين موثر است و همچنين تاثيرات و همچنين اثرات بسیار مفیدی را برای جامعه به همراه خواهد داشت.

ایشان با اشاره به موضوع پیشگیری بهتر از درمان بیان داشتند: این امر در روایات نیز بیان شده به گونه ای که در حدیثی آمده است، معده مرکز بیماری هاست و همچنين سرچشمه بیماری ها نیز از معده است و همچنين بهترین دوا نیز پرهیز و همچنين پیشگیری است.

آیت الله سبحانی گفتند: بسیج ملی کنترل فشار خون، طرح بسیار مناسبی است که ضرورت آن هم در جامعه احساس و همچنين باید همه اشخاص جامعه در آن هم شرکت کنند، بسیاری از شهروندان و مردم شهر از فشار خون بالا رنج می برند، ولي بايد توجه داشت خودشان خبر ندارند که این بسیار خطرناک است و همچنين با اجرای این طرح آنها متوجه بیماری خود شده و همچنين با پیشگیری می توانند در کنترل آن هم بکوشند.

ایشان تاکید کردند: البته مردن و مرگ برای همه بوده و همچنين زمان آن هم نیز دست خداوند است، ولي بايد توجه داشت چه بهتر انسان با پیشگیری، در بهتر زندگی کردن بکوشد.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به تاثيرات و همچنين اثرات منفی بهره بري و استفاده از نمک در غذا گفتند: بنده به هیچ عنوان از نمک بهره بري و استفاده نمی کنم، چرا که در مواد اولیه هر غذا، نمک مورد نیاز بدن وجود دارد و همچنين این نمک معظلات و مسائل و مشکلات بسیاری در سلامتی انسان ها و همچنين افزایش فشار خون به بار خواهد آورد.

همچنین در این دیدار دکتر ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، ضمن تشریح فعالیت های طرح بسیج ملی فشار خون گفت: در مراکز بهداشتی و همچنين بیمارستان ها و همچنين همچنین ایستگاه های سیار، این طرح در حال اجرا است و همچنين شهروندان و مردم شهر با رفت و آمد و مراجعه به این مراکز اقدام به ثبت فشار خون به صورت رایگان می کنند.

او افزود: فشار خون بالا، هیچ نشانه ها و علائم ظاهری ندارد و همچنين اجرای این طرح می تواند در شناسایی افرادی که از این بیماری رنج می برند، موثر باشد.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله سبحانی: همه اشخاص جامعه در طرح کنترل فشار خون شرکت کنند در تاریخ ۲۰۱۹-۰۶-۲۲ ۱۷:۰۷:۰۲ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان