حضرت آیت الله جوادی آملی: تمام تلاش قرآن و همچنين عترت این است که ما طاهر و همچنين فرشته باشیم

%name حضرت آیت الله جوادی آملی: تمام تلاش قرآن و همچنين عترت این است که ما طاهر و همچنين فرشته باشیم

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفتند: تمام تلاش و همچنين کوشش قرآن و همچنين عترت این است که ما طاهر و همچنين فرشته باشیم. آن هم وقت کشور، کشور امنی است که نه از استکبار کاری ساخته است نه از آن هم اتحادیه اروپا کاری ساخته است و همچنين نه از صهیونیسم کاری ساخته است.

به نقل از شفقنا، مرجع تقلید شیعیان در جلسه درس اخلاق هفتگی خود که در مسجد احمدآباد شهرستان دماوند برگزار شد، با تبریک ایام دهه کرامت، بیان داشتند: ایام دهه کرامت یادآور ساختار خلقت ماست؛ خداوند تبارک و تعالي ما را کریم آفرید و همچنين درس کرامت به ما آموخت. در قرآن کریم ذات أقدس الهی، ملائکه را با عنوان کرام و همچنين کریم ستود؛ در قرآن فرمود:﴿لَقَدْ کَرَّمْنا بَنی‏ آدَم﴾ساختار خلقت انسان، به گونه ای است که باید فرشته مي شود.

ایشان ادامه دادند: در سوره مبارکه «أنبیا» فرمود: ﴿بَلْ عِبادٌ مُکْرَمُونَ ٭ لا یسْبِقُونَهُ بِالْقَو همچنينْلِ و همچنينَ هُمْ بِأَمْرِهِ یعْمَلُونَ﴾، آن هم که در هسته مرکزی عقل و همچنين عدل است، کریم است. این آیه سوره «انبیا» فرشته‌ها را از آن هم جهت کریم می‌داند که نه قبل از حکم خداوند تبارک و تعالي حرکت می‌کنند و همچنين نه دنبال می‌افتند با حکم خدایند.

آیت الله جوادی آملی خاطرنشان کردند: نمونه‌ای از کرام در «زیارت جامعه کبیر» در وصف ائمه(علیهم السلام) هم آمده است، در «زیارت جامعه» در پیشگاه ائمه(علیهم السلام) عرض می‌کنیم اینها ﴿بَلْ عِبَادٌ مُّکْرَمُونَ ٭ لا یسْبِقُونَهُ بِالْقَو همچنينْلِ و همچنينَ هُمْ بِأَمْرِهِ یعْمَلُونَ﴾. آن هم وصفی که خداوند برای فرشته‌ها ذکر می‌کند و همچنين در قرآن ذکر شد، در «زیارت جامعه» وجود تبريک و مبارک حضرت هادی(سلام الله علیه) برای ائمه(علیهم السلام) ذکر می‌کند.

ایشان تاکید داشتند: در صورتي که این هفته یا این دهه، دهه کرامت است؛ یعنی نشر فرشته‌خویی. فرشته آن هم است که نه بی‌راهه می‌رود و همچنين نه راه کسی را می‌بندد و همچنين خداوند تبارک و تعالي ما را برای اینکه فرشته‌خوی بشویم، خلق کرد. فرمود تو باید کریمانه زندگی کنید و همچنين کریمانه به سر ببرید. کریم نه بی‌راهه می‌رود و همچنين نه راه کسی را می‌بندد. در بیانات نورانی قرآن کریم که ما را به کرامت ستود، فرمود فرشته اصلاً برای تو خلق شده است، در خدمت تو خواهند بود، اینها کرام کریم خواهند بود: ﴿إِنَّ عَلَیکُمْ لَحافِظینَ ٭ کِراماً کاتِبینَ﴾؛ ما کرامت را در حرم امن تو قرار دادیم تا تو کریم بشوید. این راه، راه اصلی ماست و همچنين در صورتي که کسی فرشته نشد، محروم است، اصلاً حرام را حرام گفتند، برای اینکه انسان را از کرامت محروم می‌کند.

مرجع تقلید شیعیان تصریح داشتند: تمام تلاش و همچنين کوشش قرآن و همچنين عترت این است که ما طاهر و همچنين فرشته باشیم. آن هم وقت کشور، کشور امنی است که نه از استکبار کاری ساخته است نه از آن هم اتحادیه اروپا کاری ساخته است و همچنين نه از صهیونیسم کاری ساخته است. ابداً احدی اقتدار و قدرت ندارد به این کشوری که ما در پیشگاه شهدای آنها عرض می‌کنیم: «طِبْتُمْ و همچنينَ طَابَتِ الْأَرْضُ الَّتِی فِیهَا دُفِنْتُمْ» زیانی برساند.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله جوادی آملی: تمام تلاش قرآن و همچنين عترت این است که ما طاهر و همچنين فرشته باشیم در تاریخ ۲۰۱۹-۰۷-۰۷ ۱۲:۵۳:۰۳ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان