پرسش جذاب و جالب شهید مطهری از مردان طالب همسر دوم!

%name پرسش جذاب و جالب شهید مطهری از مردان طالب همسر دوم!

شفقنا- در فقه اسلامی می‌گویند: «در صورتي که بیم داری که استعمال آب برای بدنت زیان دارد وضو نگیر»، «در صورتي که بیم داری که روزه برایت زیان دارد روزه نگیر». این دو دستور در فقه اسلامی رسیده است. تو اشخاص بسیاری را می‌بینید که می‌پرسند: می‌ترسم آب برایم زیان داشته باشد، وضو بگیرم یا نگیرم؟ می‌ترسم روزه برایم ضرر داشته باشد، روزه بگیرم یا نگیرم؟ البته این پرسشها پرسشهای درستی است. چنین اشخاصی نباید وضو بسازند و همچنين نباید روزه بگیرند.

ولی نصّ قرآن کریم است که «در صورتي که بیم دارید که نتوانید میان زنان خود به عدالت رفتار کنید، یک زن بیشتر نگیرید». با این حال آیا تو در عمر از یک فرد يا شخص شنیده‌اید که بگوید: می‌خواهم زن دوم بگیرم ولي بايد توجه داشت بیم دارم که رعایت عدالت و همچنين مساوات میان آنها نکنم، بگیرم یا نگیرم؟ من که نشنیده‌ام. حتماً تو هم نشنیده‌اید.

سهل است، شهروندان و مردم شهر ما با علم و همچنين تصمیم اینکه به عدالت رفتار نکنند زنان متعدد می‌گیرند و همچنين این کار را به نام اسلام و همچنين زیر سرپوش اسلامی انجام می‌دهند. اینها خواهند بود که با عمل ناهنجار خود اسلام را بدنام می‌کنند.

منبع: استاد مطهری، نظام حقوق زن در اسلام، ص۳۵۲

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پرسش جذاب و جالب شهید مطهری از مردان طالب همسر دوم! در تاریخ ۲۰۱۹-۰۶-۱۸ ۱۴:۳۱:۱۸ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان