حضرت آیت الله وحید خراسانی: عظمت مشاهد مشرفه به شهروندان و مردم شهر تفهیم مي شود + تصاویر

%name حضرت آیت الله وحید خراسانی: عظمت مشاهد مشرفه به شهروندان و مردم شهر تفهیم مي شود + تصاویر

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی بر رعایت آداب مشاهد مشرّفه تاکید کرده و همچنين گفتند: حجاج باید بفهمند آنجا کجاست و همچنين عظمت آن هم مشاهد به شهروندان و مردم شهر تفهیم بشود.

به به گفته شفقنا، این مرجع تقلید شیعیان در دیدار نماینده ولی فقیه در مسائل حج و همچنين زیارت بعد از استماع گزارشات اعزام حجاج در مناسک حج ۱۳۹۸ اظهار داشتند: سعادت عظمی خدمت به حجّاج و همچنين زوّار بیت الله الحرام است که این سعادت نصیب تو شده‌ است.

ایشان با اشاره به خطبه حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام در نهج البلاغه که «و همچنينَ اِخْتَارَ مِنْ خَلْقِهِ سُمَّاعاً أَجَابُوا إِلَیْهِ دَعْو همچنينَتَهُ و همچنينَ صَدَّقُوا کَلِمَتَهُ و همچنينَ و همچنينَقَفُوا مَو همچنينَاقِفَ أَنْبِیَائِهِ و همچنينَ تَشَبَّهُوا بِمَلاَئِکَتِهِ اَلْمُطِیفِینَ بِعَرْشِهِ یُحْرِزُونَ اَلْأَرْبَاحَ فِی مَتْجَرِ عِبَادَتِهِ و همچنينَ یَتَبَادَرُونَ عِنْدَهُ مَو همچنينْعِدَ مَغْفِرَتِهِ جَعَلَهُ سُبْحَانَهُ و همچنينَ تَعَالَى لِلْإِسْلاَمِ عَلَماً و همچنينَ لِلْعَائِذِینَ حَرَماً فَرَضَ حَقَّهُ، و همچنينَ أَو همچنينْجَبَ حَجَّهُ، و همچنينَ کَتَبَ عَلَیْکُمْ و همچنينِفَادَتَهُ، فَقَالَ سُبْحَانَهُ و همچنينَ لِلّٰهِ عَلَى اَلنّٰاسِ حِجُّ اَلْبَیْتِ مَنِ اِسْتَطٰاعَ إِلَیْهِ سَبِیلاً و همچنينَ مَنْ کَفَرَ فَإِنَّ اَللّٰهَ غَنِیٌّ عَنِ اَلْعٰالَمِینَ» بیان داشتند: خدمت به زوار بیت الله، خدمت به مهمانان خاص خداوند است.

آیت الله وحید خراسانی عنوان کردند: حجّاج با پای پیاده در اطراف بقیع قدم بزنند و همچنين سوره توحید بخوانند و همچنين به امام و پيشوا زمان علیه السلام هدیه کنند. سعی کنید این سنّت را عملی کنید.

ایشان تاکید کردند: حجاج باید بفهمند آن هم‌جا کجاست. مرقد امام و پيشوا ششم علیه‌السلام، رأس و همچنين رئیس مذهب، مزار امام و پيشوا مجتبی علیه‌السلام که زائر قبرش هر شب جمعه سید الشهداء علیه‌السلام است. قبر صدیقه کبری علیهاالسلام که مطاف جمیع انبیاء و همچنين اولیاء است.

این مرجع تقلید شیعیان ابراز داشتند: ان‌شاء‌الله این آداب رعایت بشود. عظمت آن هم مشاهد به شهروندان و مردم شهر تفهیم بشود. اجر تو هم حساب ندارد.

ایشان گفتند: همه در آن هم مواقف به یاد امام و پيشوا زمان علیه‌السلام باشند و همچنين سوره توحید را بخوانند و همچنين به همه معصومین علیهم السلام تقدیم کنند.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله وحید خراسانی: عظمت مشاهد مشرفه به شهروندان و مردم شهر تفهیم مي شود + تصاویر در تاریخ ۲۰۱۹-۰۶-۱۳ ۱۷:۳۰:۵۹ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان