حضرت آیت الله مکارم شیرازی: دانشگاه ها نباید به پایگاه و همچنين باشگاه احزاب و همچنين جریان های سیاسی تبدیل شوند

%name حضرت آیت الله مکارم شیرازی: دانشگاه ها نباید به پایگاه و همچنين باشگاه احزاب و همچنين جریان های سیاسی تبدیل شوند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی عنوان کردند: دانشگاه ها حق دارند در مورد مسائل سیاسی اظهار نظر کنند، انتقاد کنند، ولي بايد توجه داشت نباید به پایگاه و همچنين باشگاه احزاب و همچنين جریان های سیاسی تبدیل شوند.

به به گفته شفقنا، این مرجع تقلید شیعیان صبح امروز در دیدار وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، با تاکید بر این که دانشگاه ها باید علم را به عنوان علم دنبال کنند نه یک راه دخل و درآمد، اظهار داشتند: در حوزه های علمیه علم را برای علم می خوانند، در دانشگاه ها نیز باید چنین وضعی حاکم باشد.

ایشان با بیان این که گردآوری علم مهم نیست، بلکه نوآوری مهم است، تصریح کردند: با نوآوری است که پیشرفت کشور عملی می مي شود؛ دانشگاه ها باید با نیازهای واقعی شهروندان و مردم شهر ارتباط و رابطه عملی داشته باشد.

آیت الله مکارم شیرازی اضافه کردند: این که سلسله علومی را بخوانند ولي بايد توجه داشت متاعشان در بازار جامعه خریدار نداشته باشد فایده ای ندارد؛ باید ارتباط و رابطه پر رنگی بین علوم دانشگاهی و همچنين حل مسائل و همچنين نیازهای جامعه و همچنين شهروندان و مردم شهر وجود داشته باشد.

ایشان با تاکید بر این که دانشگاه ها نباید جناحی شوند، اظهار داشتند: دانشگاه ها حق دارند در مورد مسائل سیاسی اظهار نظر کنند، انتقاد کنند، ولي بايد توجه داشت نباید به پایگاه و همچنين باشگاه احزاب و همچنين جریان های سیاسی تبدیل شوند.

مرجع تقلید شیعیان تاکید کردند: دخالت و همچنين اظهار نظر در مورد مسائل مهم کشور شامل موضوعات سیاسی حق دانشجویان است، دانشجویان در مورد موضوعات کشور انتقاد سازنده، مستدل و همچنين مؤدبانه و همچنين توام با ارائه راه حل و همچنين راهکار داشته باشند.

ایشان با تاکید بر این که ما کشوری اسلامی هستیم، بر لزوم توجه به مسائل اخلاقی در دانشگاه ها تاکید کردند و همچنين گفتند: در صورتي که دانشجو با مسائل اخلاقی و همچنين اسلامی ارتباط نداشته باشد، کار دچار مشکل می مي شود.

آیت الله مکارم شیرازی افزودند: در صورتي که دانشجو با این روحیه و همچنين فکر کردن و انديشيدن رشد کند و همچنين تربیت مي شود، یقینا خدمت به شهروندان و مردم شهر و همچنين جامعه اسلامی را بر درآمدهای بیشتر در خارج از کشور ترجیح می دهد.

ایشان بر لزوم تقویت مبانی دینی در دانشگاه ها تاکید کردند و همچنين راه تحقق این مهم را توجه به مفاهیم والای قرآنی دانستند.

این مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر این که دین تنها برای آخرت نیست، بلکه برای سعادت دنیوی انسان نیز برنامه جذاب و جالب و خوب دارد، اظهار داشتند: آیات شریفه «الم یعلم بان الله یری» و همچنين «الا بذکرالله تطمئن القلوب» رمز سعادت انسان در دنیا و همچنين آخرت است.

ایشان در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که رییس جمهور آمریکا گرفتار یک مشت اوهام و همچنين خیالات است، اظهار داشتند: سرمایه رییس جمهور آمریکا چیزی جز دروغ نیست و همچنين در خود آمریکا نیز به این مساله اذعان کرده اند.

آیت الله مکارم شیرازی تصریح کردند: او به خیال خام خود تصور کرده است که با فشار و همچنين تحریم می تواند ایران را پای میز مذاکره بنشاند، در حالی که به تعبیر رهبر انقلاب تو اصلا قابل اعتماد نیستید.

ایشان تحریم را سلاح انسان های ضعیف دانستند و همچنين با بیان این که هیچ کشوری تحت فشار و همچنين تحریم مذاکره نمی کند، افزودند: رییس جمهور آمریکا مذاکره ای که بیش از یک سال شمسي برای آن هم زحمت کشیده شده بود و همچنين همچنين و علاوه بر کشورهای اروپایی و همچنين آمریکا، به تصویب شورای امنیت نیز رسیده بود را یکجانبه زیرپا گذاشت و همچنين از توافق برجام خارج شد. با این حال چگونه امید دارد کسی با او مذاکره کند؟

مرجع تقلید شیعیان با انتقاد از آن هم دسته افرادی که مدام آیه یاس می خوانند، ابراز داشتند: به حرف و همچنين سخن این عده نباید اعتنا کرد، کشور ما از این برهه ها زیاد پشت سر گذاشته است.

ایشان در پایان خطاب به وزیر علوم تاکید کردند: مسؤولیت تو به عنوان وزیر علوم بسیار حساس و همچنين سنگین است، این مسائلی که گفتیم و همچنين مورد تأکید خود شماست در صورتي که رعایت مي شود سبب پیشرفت می مي شود و همچنين آینده روشن خواهد بود.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: دانشگاه ها نباید به پایگاه و همچنين باشگاه احزاب و همچنين جریان های سیاسی تبدیل شوند در تاریخ ۲۰۱۹-۰۶-۱۸ ۱۲:۵۹:۲۷ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان