حضرت آیت الله سبحانی: رشته های دانشگاهی کاربردی شوند/ آیین نامه حجاب در دانشگاهها جدی گرفته مي شود

%name حضرت آیت الله سبحانی: رشته های دانشگاهی کاربردی شوند/ آیین نامه حجاب در دانشگاهها جدی گرفته مي شود

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی سبحانی با تاکید براینکه آیین نامه حجاب و همچنين موازین شرعی در دانشگاه ها جدی تر گرفته مي شود، عنوان داشتند: متاسفانه روز به روز حجاب در کشور حالت ضعف و همچنين افول دارد، باید علل مورد بررسی قرار گیرد.

به نقل از روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا در قم، این مرجع تقلید شیعیان پیش از ظهر امروز در دیدار وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری اظهار داشتند: در چنین شرایط حساس کنونی با وجود معظلات و مسائل و مشکلات داخلی و همچنين خارجی پذیرش مقام وزارت علوم بسیار مسئولیت زا می باشد.

ایشان دانشجویان را امانت های الهی خوانده و همچنين به وزیر علوم توصیه کردند: باید از این امانت های الهی به خوبی مراقبت مي شود و همچنين دقیقا بر اساس فرهنگ اسلامی تربیت شوند؛ گاهی اوقات بعضی از والدین از تضعیف عقاید فرزندانشان در دانشگاه شکایت داشته اند و همچنين طبعا این اثرپذیری عاملی داشته است که مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است شناسایی مي شود.

آیت الله سبحانی با بیان اینکه تعداد دانشجویان متناسب با نیاز کشور پذیرش شوند تصریح کردند: پذیرش دانشجو بیش از حدنیاز سبب معظلات و مسائل و مشکلات اشتغال می مي شود.

مرجع تقلید شیعیان در ادامه توصیه های خود تاکید کردند: رشته های دانشگاهی کاربردی تر شوند تا بعد از فارغ التحصیلی کمتر مشکل بیکاری داشته باشیم یعنی به گونه ای باشد که کار با رشته و همچنين جامعه مرتبط باشد و همچنين بعد از دانشگاه رشته فرد عملی مي شود.

ایشان با تاکید براینکه آیین نامه حجاب و همچنين موازین شرعی در دانشگاه ها جدی تر گرفته مي شود، عنوان داشتند: متاسفانه روز به روز حجاب در کشور حالت ضعف و همچنين افول دارد، باید علل مورد بررسی قرار گیرد خصوصا دانشجویان که در این زمینه موثرتر خواهند بود.

آیت الله سبحانی با اشاره به اینکه نیمی از دانشجویان در رشته های علوم انسانی تحصیل می کنند گفت: پيشامد جديد اسلامی سازی و همچنين تحول علوم انسانی و همچنين همکاری بیشتر با شورای تحول علوم انسانی جدی تر گرفته مي شود و همچنين حتما باید علوم انسانی در حوزه ها و همچنين دانشگاه ها بر اساس موازین اسلامی باشد. ما می گوییم مسائل را ملاحظه کنند و همچنين با موازین اسلامی سنجیده و همچنين به صورت صحیح تدریس مي شود.

ایشان تاکید کردند: تحقیقات اساتید، رساله های دکتری و همچنين پایان نامه های کارشناسی ارشد ناظر به نیازهای جامعه باشد تا هر کدام از آن هم ها مشکلی را حل کنند ما این پيشامد جديد را در حوزه نیز عملی کردیم.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه عمل استاد برای دانشجو الگو می باشد ابراز داشتند: سعی کنید اساتید متدین و همچنين عالم جذب دانشگاه مي شود؛ علم به یک میزان و همچنين ایمان نیز به یک میزان دیگر موثر است. عمل اساتید برای دانشجو الگو است باید طرز سخن گفتن اساتید با قرآن، حدیث و همچنين دین به گونه ای باشد که در دانشجو ایجاد ایمان کند.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله سبحانی: رشته های دانشگاهی کاربردی شوند/ آیین نامه حجاب در دانشگاهها جدی گرفته مي شود در تاریخ ۲۰۱۹-۰۶-۱۸ ۱۳:۳۳:۳۳ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان