حضرت آیت الله جوادی آملی: مالتان را حفظ کنید، تولید و همچنين اشتغال داشته باشید وگرنه فقیر می شوید

%name حضرت آیت الله جوادی آملی: مالتان را حفظ کنید، تولید و همچنين اشتغال داشته باشید وگرنه فقیر می شوید
حضرت آیت الله جوادی آملی

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفتند: مالتان را حفظ کنید، تولید کنید، اشتغال داشته باشید وگرنه فقیر می شوید.

به نقل از شفقنا، این مرجع تقلید شیعیان در برنامه جذاب و جالب و خوب حکمت ربّانی که در ماه تبريک و مبارک رمضان از شبکه سوم سیما پخش می مي شود، با اشاره به نامه امیرالمومنین(ع) به فرزندش اظهار داشتند: ممکن است کسی دارای قبیله خوب، پدر و همچنين مادر خوب، نژاد خوب و همچنين عناوین اینگونه باشد ولي بايد توجه داشت حرکتی ندارد. حضرت می فرماید: کسی که عملش کند است، تندی نسب او، مشکل او را حل نمی کند.

ایشان با بیان اینکه حساب شهروندان و مردم شهر غیر از حساب تکوین است، خاطرنشان کردند: در نظام تکوین، هرکسی در کنار سفره عقیده و همچنين عمل خود نشسته است، در صورتي که وابسته به خاندان پرجلال و همچنين باشکوهی باشد ولي بايد توجه داشت عمل او، کند باشد، رشد نمی کند.

آیت الله جوادی آملی گفتند: بسیاری از مسائل در دنیاست که مستور و همچنين مخفی است و همچنين در قیامت ظهور می کند.

ایشان با اشاره به آیاتی از قرآن کریم که فرمود:«مِنْ کَفَّارَاتِ الذُّنُوبِ الْعِظَامِ إِغَاثَهُ الْمَلْهُوفِ، و همچنينَالتَّنْفِیسُ عَنِ الْمَکْرُوبِ»، بیان داشتند: کفاره ها غیر از انتقام است، کفاره به منزله دارو یا غذای تقویتی است. یکسری تنبیهاتی در قرآن آمده است که آنها عذاب و همچنين کیفر است ولي بايد توجه داشت این کفاراتی که در این آیه قرآن آمده است، سازنده است.

این مفسر قرآن کریم با اشاره به فرهنگ قوی فارسی گفتند: یکی می گوید باران، یکی می گوید غیث؛ برای اینکه باران چندین برکت دارد و همچنين برای هر برکتش نامی است. مگر کشاورز مشکل ندارد؟ مگر کم آبی برای اشخاص مشکل نیست؟ غیث یعنی چیزی که مشکل انسان را حل کند ما در همه این حالات می گوئیم باران.

ایشان خاطرنشان کردند: ملتی که جیبش خالی است، کیفش خالی است، حرفی برای گفتن نداریم و همچنين به او گدا می کنیم درحالیکه گدا بار علمی ندارد و همچنين این گدا، ترجمه فاقد است، قرآن هرگز اینگونه کلمات بدون بار را به کار نمی برد. می فرماید ملتی که جیب و همچنين کیفش خالی است، فقیر است یعنی کسی که ستون فقراتش شکسته و همچنين ویلچری است. چنین ملتی اقتدار و قدرت قیام ندارد.

آیت الله جوادی آملی ادامه دادند: حضرت فرمود: مالتان را حفظ کنید، تولید کنید، اشتغال داشته باشید وگرنه فقیر می شوید. قرآن در جای دیگر می فرماید: فرزندان خود را به خاطر دست خالی نکشید. تعبیر دقیق قرآن کریم این است که ابلاق می آورد یعنی کسی که دستش خالی است و همچنين گرفتار است چاپلوس است. دست به تهی انسان را متملق می کند.

ایشان گفتند: حضرت فرمود: کفاره دو گونه است؛ یکی بگیر و همچنين ببند و همچنين بزن است که در همه کشورهاست ولي بايد توجه داشت یکی دیگر از کفارات، تربیتی است، یعنی در صورتي که پای تو لغزید و همچنين اشتباهی کردی فورا به سراغ تولید و همچنين اشتغال بروید و همچنين مشکل جوانان را حل کنید. اینکه نمی تواند ازدواج کند و همچنين رنج می برد مشکل او را حل کنید، این کفاره گناهان شماست.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله جوادی آملی: مالتان را حفظ کنید، تولید و همچنين اشتغال داشته باشید وگرنه فقیر می شوید در تاریخ ۲۰۱۹-۰۵-۲۵ ۲۲:۰۳:۴۹ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان