حضرت آیت الله جوادی آملی: فرصت های خیر را مغتنم بشمارید

%name حضرت آیت الله جوادی آملی: فرصت های خیر را مغتنم بشمارید

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی با اشاره به سخنی از امیرالمومنین علی(ع) گفتند: بهترین دوران، دوران فرصت است بنابراین فرصت های خیر را مغتنم بشمارید.

به به گفته شفقنا، این مرجع تقلید شیعیان در برنامه جذاب و جالب و خوب حکمت ربّانی که شب های ماه تبريک و مبارک رمضان از شبکه سوم سیما پخش می مي شود، با اشاره به بیانی از امیرالمومنین علی(ع) در خصوص انسان ترسو بیان کردند: حضرت فرمودند؛ انسان ترسو همیشه محروم است و همچنين در صورتي که احساس ضعف می کنید توکل کنید و همچنين وکیل بگیرید؛ البته وکیل باید عالم، حاضر و همچنين خیرخواه باشد.

ایشان در ادامه افزودند: در قسمت و بخش های وسیعی از قرآن کریم نیز تاکید شده است که تنها و فقط به خداوند تبارک و تعالي توکل کنید، کارهای دیگر را قانونی انجام دهید ولي بايد توجه داشت آنچه در دل دارید توکل به ذات اقدسیه الهی باشد.

آیت الله جوادی آملی تصریح کردند: در صورتي که کار بر روی اصول و همچنين با فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن و همچنين مشورت باشد و همچنين ابزار فراهم باشد هراسی نداشته باشید.

مرجع تقلید شیعیان گفتند: بسیاری از اشخاص در اثر خجالت محروم خواهند بود حتی بر اثر خجالت احکام شرعی برای آنان حل نمی مي شود.

ایشان با بیان سخنی دیگر از امام و پيشوا علی(ع) خاطرنشان کردند: حضرت فرمودند؛ همانطور که ابرها به سرعت می آید فرصت هم به سرعت رد می مي شود و همچنين بهترین دوران، دوران فرصت است  فرصت های خیر را مغتنم بشمارید و همچنين در صورتي که حق ما به ما داده شد می گیریم ولي بايد توجه داشت در صورتي که ندادند اینقدر تلاش می کنیم تا به آن هم برسیم . مثلا ورزش برای تامین سلامت است ولي بايد توجه داشت هدف نیست و همچنين صرف کردن عمر در این راه به مصلحت نیست زیرا باید قسمت و بخش وسیعی از عمر به تحصیل و همچنين بخشی دیگر برای تامین نشاط و همچنين ورزش باشد.

آیت الله جوادی آملی ادامه دادند: حضرت همچنین فرمودند؛ ظلم را جز ملت پست کسی تحمل نمی کند و همچنين در صورتي که ملتی فرومایه بود ستم پذیر است، ولي بايد توجه داشت ملت ایران، لبنان، فلسطین و همچنين یمن این ظلم را نمی پذیرد چه استکبار یا صهیونیست باشد و همچنين درود بر ملت ایران که ثابت کردند شاگرد امام و پيشوا علی(ع) خواهند بود.

این مفسر قرآن کریم با اشاره به بیانات امام و پيشوا حسین(ع) در روز عاشورا گفتند: حضرت فرمودند؛ بردبار باشید مردن و مرگ پلی است زیر پای تو، مردن و مرگ پوسیدن نیست مردن و مرگ از پوسته در آمدن است.

 

 

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله جوادی آملی: فرصت های خیر را مغتنم بشمارید در تاریخ ۲۰۱۹-۰۵-۲۳ ۲۱:۴۲:۵۴ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان