نماینده آیت‌الله سیستانی: نه در حرف بلکه در عمل برای حفظ وحدت ملت عراق تلاش می‌کنیم

%name نماینده آیت‌الله سیستانی: نه در حرف بلکه در عمل برای حفظ وحدت ملت عراق تلاش می‌کنیم

شفقنا- نماینده حضرت آیت الله العظمی سیستانی در کربلای معلی در دیدار با سفیر نیوزیلند تاکید کرد که نه در حرف بلکه در عمل برای حفظ وحدت ملت عراق تلاش می کنند.

به نقل از سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری «نون»، شیخ «عبدالمهدی کربلایی»، نماینده حضرت آیت الله العظمی «سید علی سیستانی» در کربلای معلی امروز (دوشنبه) در دفتر خود در آستان مقدس حسینی با «تردن دابسون»، سفیر نیوزیلند در عراق دیدار کرد.

شیخ کربلایی در این دیدار در ارتباط و رابطه حضرت آیت الله العظمی سیستانی اظهار داشت: مرجعیت عالی دینی همواره به ما توصیه می کنند که با همه عراقی ها با برابری تعامل داشته باشیم و همچنين از حقوق همگان بدون عناوین ثانویه دفاع کنیم؛ مرجعیت عالی دینی صاحب فتوای دفاع از عراق است، در مناطقی که داعش خود خوانده اشغال کرده بود کمک لجستیکی به خانواده ها ارائه داد و همچنين همواره خواهان همزیستی مسالمت آمیز میان قسمت و بخش های متنوع و گوناگون و مختلف جامعه عراق است.

نماینده مرجع عالیقدر شیعیان جهان در کربلای معلی ضمن تاکید بر این که موضع «جاسیندا آردرن»، نخست وزیر نیوزیلند در قبال قربانیان تروریسم در این کشور یک برخورد بشردوستانه است که همه ادیان آسمانی نیز خواستار آن هم خواهند بود، خطاب به دابسونافزود: همگانی کردن این موضع دولتی در کشور تو در میان عموم شهروندان و مردم شهر نیوزیلند، در ترویج فرهنگ همزیستی مسالمت آمیز و همچنين دوری از خشونت سهیم خواهد بود.

شیخ کربلایی در پایان نیز تصریح کرد: ما تلاش می کنیم نه تنها در حرف بلکه در عمل وحدت ملت عراق را حفظ کنیم و همچنين به همین دلیل نیز حضرت آیت الله سیستانی امروزه از همه عراقی ها حمایت می کند و همچنين با هر فردی از هر جریانی که سخنان وی به افراط گرایی منجر مي شود، مخالفت می کند.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

نماینده آیت‌الله سیستانی: نه در حرف بلکه در عمل برای حفظ وحدت ملت عراق تلاش می‌کنیم در تاریخ ۲۰۱۹-۰۵-۲۰ ۲۰:۱۷:۳۶ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان