مراتب انتظار در نگاه حضرت آیت الله سبحانی/ همه مسلمانان باید انتظار فرج را در راس برنامه جذاب و جالب و خوب های خود قرار دهند

%name مراتب انتظار در نگاه حضرت آیت الله سبحانی/ همه مسلمانان باید انتظار فرج را در راس برنامه جذاب و جالب و خوب های خود قرار دهند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی سبحانی مراتبی را برای انتظار فرج برشمرد و همچنين گفت: همه مسلمانان طبق فرمان رسول اکرم(ص) باید انتظار فرج را در راس برنامه جذاب و جالب و خوب های خود قرار دهند.

به نقل از روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا، مرجع تقلید شیعیان ظهر امروز در جمع زائران مسجد جمکران با اشاره به آیه و همچنينَلَقَدْ کَتَبْنَا فِی الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّکْرِ أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُهَا عِبَادِیَ الصَّالِحُونَ، ابراز کرد: جامعه ما در صورتي که امروز آلوده به فساد است این فساد دائمی نیست و همچنين آینده روشن است و همچنين صالحان روزی این زمین را وارث می‌شوند و همچنين فاسدین خواهند رفت.

او بابیان اینکه از زمان آدم به تا حال هیچ وقت، این امر بررسي کننده و پروهشگر نشده است که همه زمین در اختیار صالحان باشد، گفت: خداوند این هدف را برای زمانی خاص قرار داده است.

آیت الله سبحانی با اشاره به خاتمیت اسلام تاکید کرد: مولود امروز برای تحقق هدف نهایی دین خاتم ذخیره شده است و همچنين خدای متعال برای چنین روزی ایشان را آفریده است.

او اضافه کرد: گاهی سوال می‌مي شود آیا امکان دارد رهبر و همچنين هادی باشد ولی در میان جمعیت نباشد.در صورتي که جمعیت قابل باشند رهبر هم ظاهر است ولی در صورتي که قابل نباشد باید محفوظ بماند برای روزی که این قابلیت در بشر به وجود بیاید.

این مرجع تقلید با بیان اقسام حجت اظهار داشت: در صورتي که جامعه بتواند حضور حجت را تحمل کند او ظهور می‌کند. در روایات مرتبط به شرایط ظهور آمده شهروندان و مردم شهر باید برای ظهور به حد کمال برسند بنابراینامام زمان وقتی ظهور می‌کند که جامعه از نظام ها و همچنين نهاد های بشری مایوس خواهند بود و همچنين منتظرند از عالم بالا فرجی بیاید.

آیت الله سبحانی با اشاره به کامل شدن عقول در وقت ظهور خاطرنشان کرد: همه مسلمانان طبق فرمان رسول اکرم(ص) باید انتظار فرج را در راس برنامه جذاب و جالب و خوب های خود قرار دهند و همچنين امیدواریم این جامعه روزی انسانی شده و همچنين عقل‌ها کامل مي شود.

او در قسمت و بخش دیگر سخنان خود، حوادث سیل امسال را یادآور شد و همچنين افزود: شرایط جامعه نباید به گونه ای باشد که ملت در سخت ترین شرایط زندگی کنند از سوی دیگر می بینیم که دشمنان مانع از رسیدن کمک های بین المللی به کشور شده اند.

مرجع تقلید شیعیان کمک جوانان به سیل زدگان را نشانه ای از کمال عقل دانست و همچنين تصریح کرد: مغناطیس معنوی امروز میان منتظران و همچنين حضرت مهدی(عج) در مسجد جمکران وجود دارد.

او با اشاره به مراتب متنوع و گوناگون و مختلف انتظار گفت: یک مرتبه آن هم خواندن دعای ندبه در مساجد است و همچنين این مرتبه مرتبه خوبی است و همچنين باید مواظب دعای ندبه باشیم. مراتب دیگر این است که باید افرادی را برای این کار بسازیم و همچنين جوانان مومن تربیت کنیم که در صورتي که آن هم حضرت ندا سر داد همه لبیک سر دهند.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

مراتب انتظار در نگاه حضرت آیت الله سبحانی/ همه مسلمانان باید انتظار فرج را در راس برنامه جذاب و جالب و خوب های خود قرار دهند در تاریخ ۲۰۱۹-۰۴-۲۱ ۱۵:۱۰:۴۲ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان