حضرت آیت الله جوادی آملی: نهال فروشی از آفات حوزه هاست/ تبلیغ به تنهایی مشکلی را حل نمی کند + تصاویر

%name حضرت آیت الله جوادی آملی: نهال فروشی از آفات حوزه هاست/ تبلیغ به تنهایی مشکلی را حل نمی کند + تصاویر

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است نخبگان در حوزه ها بمانند و همچنين به امر تحقیق و همچنين تالیف مشغول باشند، نهال فروشی از بزرگترین آفات حوزه ها است.

به نقل از شفقنا، مرجع تقلید شیعیان در دیدار اعضای شورای سیاست گذاری حوزه های علمیه خواهران اظهار داشت: در مقابل امکانات و همچنين نعمتهای بی شماری که خداوند در اختیار ما قرار داده است، مسئولیت های بسیاری متوجه ماست.

او ادامه داد: نظام اسلامی نیز نعمتی الهی است که به این آسانی نصیب کسی نمی مي شود، این نعمت الهی یک سلسله مسئولیت هایی به همراه دارد. ما در کنار سفره پر مسئولیتی نشسته ایم که به آن هم مقدار و اندازه باید پاسخگو باشیم. از سوی دیگر در صلوات شعبانیه حضرت فرمود، طریق شریعت، طریق  مَهیَع است، طریق  مَهیَع آن هم راه باز و همچنين وسیع را می‌گویند که در آن هم هیچ مانعی برای هیچ کسی در هیچ زمانی وجود ندارد. از این رو احدی نمی تواند بگوید من نمی توانستم این راه را بروم و همچنين برای من مانعی وجود داشت، لذا هم می توانیم و همچنين هم مسئول هستیم.

آیت الله جوادی آملی خاطرنشان کرد: کشوری که خون شهید داد، کشور طیب و همچنين طاهر است، در چنین کشوری استبداد، استکبار و همچنين استثمار نیست، زيرا و به درستي که تنها خون شهید می تواند این آلودگی ها را از بین ببرد، لذا در بیان ائمه(ع) آمده است «طبتم وطابت الأرض التی فیها دفنتم» و همچنين با توجه به هماهنگی میان قرآن و همچنين عترت، در قرآن کریم نیز می فرماید «و همچنينَ الْبَلَدُ الطّیبُ یخْرُجُ نَبَاتُهُ»؛ این یعنی بر تو واجب است از سرزمین پاک، میوه پاک به دست بیاورید؛ در صورتي که استجابت این دعاها ممکن نبود از ما نمی خواستند که این دعاها را بخوانیم، پس این راه و همچنين مسئولیت برای ما وجود دارد.

او در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت توجه به استعدادهای برتر حوزوی پرداخت و همچنين بیان داشت: مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است نخبگان در حوزه ها بمانند و همچنين به امر تحقیق و همچنين تالیف مشغول باشند، نهال فروشی از بزرگترین آفات حوزه ها است، تو مسئول هستید که مواظب باشید استعدادهای راقی و همچنين برتر چه در طلبه های خواهر و همچنين چه در طلبه های برادر از دست حوزه نرود، باید کار سید مرتضی در مدیریت حوزه علمیه نجف را انجام دهیم، او با زنده کردن وقف، آن هم را در خدمت پرورش طلبه های با استعداد قرار داد و همچنين در صورتي که امروز همه حوزه های علمیه در سرتا سر جهان بر سر سفره حوزه علمیه نجف نشسته اند به همین علت است.

با تبلیغ به تنهایی مشکل حل نمی مي شود

مرجع تقلید شیعیان با بیان این مطلب که با تبلیغ به تنهایی مشکل حل نمی مي شود، اذعان داشت: ما ترجمان مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري داریم و همچنين نه ترجمه، ما جریانی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري داریم که حرف ما را دقیق بفهمد و همچنين دقیق آن هم را منتقل کند و همچنين حرفهای دیگران را نیز به همین شکل به ما برساند، با تبلیغ به تنهایی مشکل حل نمی مي شود، تبلیغ تاثیر موضعی دارد، این سرمایه وجود دارد که یک جریان عظیم ترجمان، آموزه های جهانی اسلام را که در جای جای قرآن کریم به آنها تاکید شده است، به درستی بفهمد و همچنين به درستی به جهانیان منتقل نمایند.

او با آرزوی موفقیت و همچنين توفیق هر چه بیشتر برای حوزه های علمیه خواهران ابراز کرد: روح، موجود مجردی است که نه مذکر است و همچنين نه مونث، تصریح و همچنين تاکید دین این است که در مراتب بالای دین، اصلا از جنسیت حرف نزنید، آنجا محل صحبت از جنس نیست و همچنين برای همه رسیدن به کمال مقدور است.

آیت الله جوادی آملی در بخشی از سخنان خود با اشاره به اقدامات خصمانه اخیر آمریکا، اظهار داشت: قبل از انقلاب، نیروهای مسلح ما، انباردار آمریکایی ها در منطقه بودند و همچنين آنها حتی اجازه نمی دادند که قطعات سلاح ها و همچنين هواپیماها را مهندسین ما تعویض نمایند و همچنين لذا آنچه امروز آمریکا را خفه و همچنين عصبانی کرده است، این اقتدار و قدرت علمی و همچنين پیشرفت های بی تعارف سپاه و همچنين ارتش است که بر کسی پوشیده نیست.

در ابتدای این دیدار آیت الله مقتدایی گزارشی از روند تشکیل شورای سیاست گذاری حوزه های علمیه خواهران و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ها، اهداف و همچنين فعالیت های این شورا ارائه نمود.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله جوادی آملی: نهال فروشی از آفات حوزه هاست/ تبلیغ به تنهایی مشکلی را حل نمی کند + تصاویر در تاریخ ۲۰۱۹-۰۴-۲۳ ۱۹:۰۹:۰۳ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان