حضرت آیت الله جوادی آملی: راه نجات از دشمنی شیطان عمل به دستورات اخلاقی است

%name حضرت آیت الله جوادی آملی: راه نجات از دشمنی شیطان عمل به دستورات اخلاقی است

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: شیطان به گرفتن دین از انسان قناعت نمی کند و همچنين تا انسان را بی آبرو نکند رها نمی کند.

به به گفته شفقنا، این مرجع تقلید شیعیان در برنامه جذاب و جالب و خوب حکمت ربّانی که در ماه تبريک و مبارک رمضان از شبکه سوم سیما پخش می مي شود، با اشاره به اینکه انسان یک دوست دارد و همچنين آن هم دین و همچنين عقل اوست بیان کرد: امیر المومنین علی (ع) در نهج البلاغه می فرمایند؛ ما دو نوع علم داریم یکی علم الدراسه که در حوزه و همچنين دانشگاه حضور دارد و همچنين ممکن است به عمل برسد یا نرسد، زیرا عالم بی عمل نیز کم نیست. دیگری علم الاوراثه که پشتوانه درس و همچنين بحث است.

او سپس ارث را به دو نوع مادی و همچنين معنوی تقسیم کرد و همچنين افزود: در ارث مادی تا مورث نمیرد چیزی به وارث نمی رسد ولي بايد توجه داشت در ارث علمی و همچنين معنوی نیز تا وارث نمیرد چیزی به او نمی دهند یعنی تا هوس، هوی، بدخواهی و همچنين کینه را نکشیم چیزی به ما نمی دهند در «العلماء ورثه الانبیاء» گفته اند:«مُوتُوا قَبلَ اَن تمُوتُوا».

آیت الله جوادی آملی تصریح کرد: حضرت فرموند:«این غرور، خودخواهی و همچنين همین چرا من ها مثل غده بدخیمی است که تا آبروی انسان را نبرد رها نمی کند».

او با بیان این نقطه که ما در معرض خطر دشمن داخلی هستیم خاطرنشان کرد: مشکل دشمن خارجی این است که از ما نفت، گاز و همچنين زمین می خواهد ولي بايد توجه داشت شیطان که دشمن داخلی است از ما دین و همچنين بعد آبرو می خواهد.

مرجع تقلید شیعیان تاکید کرد: شیطان به گرفتن دین از انسان قناعت نمی کند و همچنين تا انسان را بی آبرو نکند رها نمی کند. این بیانات نورانی حضرت به ما متذکر می مي شود که راه نجات از چنین دشمنی عمل به دستورات اخلاقی است.

او با اشاره به بیانی از پیامبر اکرم(ص) گفت: حضرت فرموند: «اشخاص قبل از بلوغ شناسنامه اش توسط پدر و همچنين مادر گرفته می مي شود ولي بايد توجه داشت بعد از اینکه بالغ می مي شود باید برای خود شناسنامه داشته باشید و همچنين من و همچنين علی حاضریم تو را به عنوان فرزندی بپذیریم». حال در صورتي که وجود امیرالمومنین(ع) پدر ما مي شود، چرا ما این راه را نرویم زیرا در صورتي که فرزندان آنان شویم وارثان آنان خواهیم بود.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله جوادی آملی: راه نجات از دشمنی شیطان عمل به دستورات اخلاقی است در تاریخ ۲۰۱۹-۰۵-۱۳ ۲۲:۱۱:۵۱ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان