حضرت آیت الله جوادی آملی: در همنشینی با بدترین شهروندان و مردم شهر ادب را رعایت کنید

%name حضرت آیت الله جوادی آملی: در همنشینی با بدترین شهروندان و مردم شهر ادب را رعایت کنید

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: تندنشدن، عصبانی نشدن و همچنين پرده دری نکردن عیوب انسان و همچنين دیگران را می پوشاند ولي بايد توجه داشت پرده دری، باعث می مي شود عیب انسان ظاهر مي شود.

به به گفته شفقنا، این مرجع تقلید شیعیان در هشتمین شب ماه تبريک و مبارک رمضان در برنامه جذاب و جالب و خوب حکمت ربانی که از شبکه سوم سیما پخش می مي شود، اظهار داشت: در سخنان ائمه معصومین(ع) داریم که می فرمایند:«در صورتي که در مسافرت با بدترین تيم شهروندان و مردم شهر همنشین شدید، ادب را رعایت کنید». این ادب تور دوستی اجتماعی است.

او بیان کرد: در صورتي که انسان بسیاری از مسائل را تحمل کند، هم راز و همچنين عیب دیگران که دوستان او خواهند بود، او را می پوشانند و همچنين هم عیب خود او هم پوشیده می مي شود.

آیت الله جوادی آملی گفت: تندنشدن، عصبانی نشدن و همچنين پرده دری نکردن عیوب انسان و همچنين دیگران را می پوشاند ولي بايد توجه داشت پرده دری، باعث می مي شود عیب انسان ظاهر مي شود.

او افزود: کسی که از خودراضی است دشمنان زیادی دارد زيرا و به درستي که فرد از خودراضی توانایی نقد خود را ندارد، نقص خود را نمی بیند آن هم وقت در جامعه با این نقص ها ظهور می کند لذا جامعه نسبت به او بدبین خواهند بود.

این مفسر قرآن کریم با بیان اینکه صدقه دوای نافعی است، تصریح کرد: در نهج البلاغه داریم که امیرالمومنین(ع) فرمود: در صورتي که نیازمندی به سراغ تو آمد، بدانید او را آن هم خدایی فرستاده که امکانات در اختیار تو قرار داده است.

او خاطرنشان کرد: هرکاری که انسان در دنیا انجام می دهد در برابر چشمان اوست و همچنين لذا از بین رفتنی نیست.

 

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله جوادی آملی: در همنشینی با بدترین شهروندان و مردم شهر ادب را رعایت کنید در تاریخ ۲۰۱۹-۰۵-۱۴ ۲۱:۵۵:۵۷ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان