حضرت آیت الله جوادی آملی: تقدیر الهی قوی تر از تدبیر ماست

%name حضرت آیت الله جوادی آملی: تقدیر الهی قوی تر از تدبیر ماست

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی شکر نعمت را وظیفه انسان دانسته و همچنين تاکید کردند: در صورتي که ما موحدانه بیندیشیم، خداوند ما را از هردو طرف(درون و همچنين بیرون) حفظ می کند.

به نقل از شفقنا، این مرجع تقلید شیعیان در برنامه جذاب و جالب و خوب حکمت ربّانی که شب های ماه تبريک و مبارک رمضان از شبکه سوم سیما پخش می مي شود، با اشاره به نامه امیرالمومنین به فرزندش اظهار داشتند: ایشان در این نامه می فرماید: ما بندگان خداوند تبارک و تعالي هستیم، همه مسائل را خداوند آفرید و همچنين همه را هم او اداره می کند، وظیفه ما در برابر نعمتهای الهی، شکر است.

ایشان با اشاره به دعای امام و پيشوا سجاد(ع) در اولین دعای صحیفه سجادیه گفتند: امام و پيشوا سجاد(ع) می فرماید: خدایا همه نعمتها از شماست، راه شکر این نعمت را به ما آموختی و همچنين شکر نعمت سهم تعیین کننده ای در پیشرفت ما دارد، در صورتي که راه شکر را به ما نیاموخته بودی و همچنين ما شکر نمی کردیم، از حدود انسانیت خارج شده و همچنين در حدّ بهائم قرار می گرفتیم.

آیت الله جوادی آملی بیان کردند: در خیلی موارد انسان برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی می کند ولي بايد توجه داشت نمی داند در تدبیر چه کسی است. همه مسائل به این نیست که انسان فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن کند. به ما گفتند فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن کنید ولي بايد توجه داشت در آغاز بگوئید بسم الله الرحمن الرحیم. آنوقت در صورتي که مشکلی باشد خداوند وسیله ای فراهم می کند که آن هم مشکل پیش نمی آید.

ایشان ادامه دادند: تقدیر الهی قوی تر از تدبیر ماست لذا در صورتي که خداوند مصلحت نبود یا در درون ما ایجاد مانع می کند یا در بیرون.

این مفسر قرآن کریم با اشاره به مضامین دعای کمیل بیان داشتند: در صورتي که موحدانه بیندیشیم یا از دو طرف ما را حفظ می کند یا از یک طرف.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله جوادی آملی: تقدیر الهی قوی تر از تدبیر ماست در تاریخ ۲۰۱۹-۰۵-۲۱ ۲۱:۵۴:۱۳ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان