حضرت آیت الله جوادی آملی: به جای اینکه بنده بخرید اخلاق داشته باشید

%name حضرت آیت الله جوادی آملی: به جای اینکه بنده بخرید اخلاق داشته باشید
حضرت آیت الله جوادی آملی

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفتند: به جای اینکه بنده بخرید اخلاق داشته باشید تا بتوانید جامعه ای را بخرید.

به نقل از روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا، این مرجع تقلید شیعیان در برنامه جذاب و جالب و خوب حکمت ربّانی که در ماه تبريک و مبارک رمضان از شبکه سوم سیما پخش می مي شود، با اشاره به نامه امیر المومنین(ع) به فرزندش امام و پيشوا حسن مجتبی(ع) بیان کردند: حضرت فرمودند؛ عاجزترین شهروندان و مردم شهر کسی است که نتواند در جامعه برای خود دوستی صادق و همچنين برادر ایمانی داشته باشد تا مشکل او را در روز خطر حل کند و همچنين عاجزتر از او کسی است که برادر ایمانی فراهم کرده ولی در اثر رعایت نکردن و همچنين ادامه ندادن اخلاق آن هم برادر را از دست داده است.

ایشان با اشاره به بیانی دیگر از حضرت علی(ع) گفتند: ریشه این سخن در بیانات پیغمبر(ص) نیز است و همچنين حضرت فرمودند؛ من در عجبم که شهروندان و مردم شهر مال می‌دهند و همچنين بنده می‌خرند ولي بايد توجه داشت اخلاق را رعایت نمی کنند که آزاد مرد را بخرند، مردان آزاده در صورتي که ببینند کسی خوش خلق، صادق، امین و همچنين پاک است به او دل می سپارند.

آیت الله جوادی آملی ادامه دادند: به جای اینکه بنده بخرید اخلاق داشته باشید تا بتوانید جامعه ای را بخرید، و همچنين در صورتي که در ظاهر مشکلی پیش آمد و همچنين بیمار شدید، شب بر می خیزند و همچنين برای تو دعا می کنند از این نعمت بالاتر نیست. چرا تو به این فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن هستید که بنده ها را بخرید به این فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن باشید که آزاده ها را بخرید.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به حذیثی از امام و پيشوا رضا(ع) گفتند: یکدیگر را ترک نکنید و همچنين به زیارت یکدیگر بروید و همچنين محفل یکدیگر را پر کنید زیرا تو شیعیان ما هستید و همچنين وقتی کنار هم جمع می شوید احادیث ما را نقل می کنید و همچنين فایده کلمات ما این است که در جامعه عاطفه ایجاد می کند.

ایشان افزودند: همه ما شنیده ایم که سنگ روی سنگ بند نمی مي شود در حال حاظر برج هایی که می سازند در صورتي که طبقه اول سنگ گذاشتند برای سنگ طبقه دوم نیاز به یک ملات است که در صورتي که نباشد سنگ بر روی سنگ بند نمی مي شود. دستورات اخلاقی ما و همچنين عاطفه و همچنين ایمان  آن هم ملات است که جامعه بسته را به هم مرتبط می کند.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله جوادی آملی: به جای اینکه بنده بخرید اخلاق داشته باشید در تاریخ ۲۰۱۹-۰۵-۱۹ ۲۳:۲۰:۳۶ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان