حضرت آیت الله جوادی آملی: اشک سلاحی برای جنگ درونی است

%name حضرت آیت الله جوادی آملی: اشک سلاحی برای جنگ درونی است

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: در صورتي که بخواهیم موجود ابدی شویم باید کالای ابدی داشته باشیم که عقیده و همچنين روح طیب و همچنين طاهر این ها ما را ابدی می کنند.

به به گفته شفقنا، این مرجع تقلید شیعیان در نهمین شب ماه تبريک و مبارک رمضان در برنامه جذاب و جالب و خوب حکمت ربانی که از شبکه سوم سیما پخش می مي شود، با اشاره به حکمت ۸ نهج البلاغه در باب شگفتی های خلقت انسان بیان کرد: حضرت می فرماید؛« اعْجَبُوا لِهَذَا الْإِنْسَانِ؛ یَنْظُرُ بِشَحْمٍ، و همچنينَ یَتَکَلَّمُ بِلَحْمٍ، و همچنينَ یَسْمَعُ بِعَظْمٍ، و همچنينَ یَتَنَفَّسُ مِنْ خَرْمٍ».

او افزود: این یک قطره آبی که به صورت انسان در آمده است به مقداری پیه (حدقه) شده که با آن هم می بیند، به صورت یک تکه گوشت در آمده که با آن هم حرف میزند، به صورت یک تکه استخوان درآمده که با آن هم می شنود و همچنين به صورت یک روزنه درآمده که با آن هم نفس می کشد و همچنين این ها همه از یک قطره آب است.

آیت الله جوادی آملی گفت: گذشتگان فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن می کردند باید چندین پرده رقیق باشد و همچنين منشاء اشک پشت آن هم هفت پرده است و همچنين این اشک رقیق پرده های هفتگانه را کنار میزند و همچنين به صورت می ریزد.

او بیان کرد: حضرت علی(ع) می فرماید؛ کار این اشک بیش از شمشیر است آن هم را بیهوده هدر ندهید و همچنين به جا بریزید زیرا شمشیر آهنی است که برای دشمن بیرون است ولي بايد توجه داشت این آب اسلحه ای برای دشمن درونی است و همچنين کار آن هم بیش از کار شمشیر است.

مفسر قرآن کریم خاطر نشان کرد: انسان این اسلحه را در عزای زهرای مرضیه(س)و همچنين حسین بن علی(ع) می ریزد زیرا دارد با دشمن بیرون و همچنين درون می جنگد و همچنين گاهی این اشک را در مناجات های شبانه می ریزد که با دشمنی به نام هوا و همچنين هوس و همچنين غرور می جنگد و همچنين این اسلحه ای است که در آن هم ذخیره منزل و خانه نگه داشتند.

او با اشاره به اینکه این چهار عضو خود دلیل بر اثبات خداست تصریح کرد: انسان تنها و فقط با یک تکه گوشت حرف می زند در صورتي که انسان فصیح و همچنين متکلم باشد همه با یک تکه گوشت است و همچنين نیز همه اسرار عالم را با یک تکه استخوان می شنود و همچنين تنها از یک روزنه نفس می کشد، این نشان دهنده این است که انسان غرق در دریای توحید است.

آیت الله جوادی آملی با بیان حکمت ۹ نهج البلاغه افزود: ما در حقیقتی زندگی می کنیم که به بیان حضرت امیر(ع) حقایقی زيرا و به درستي که جریان روح آدمی، قیامت و همچنين ملکوت ما مشخص است البته با یک سری اعتباراتی قدم برمی داریم که در همین دنیاست و همچنين حضرت فرمود ما عالم های ملکوتی فراوان قبل و همچنين بعد از دنیا داریم و همچنين هیچ عالمی پست تر از این دنیا نیست زیرا تنها و فقط در این عالم معصیت رخ می دهد.

او ادامه داد: عالم برزخ عالم  طهارت است که دیگر در آن هم گناهی نیست و همچنين ما یک موجود ابدی هستیم که در آن هم عالم نه متمکن و همچنين نه متزمن هستیم و همچنين از زمین و همچنين زمان می رهیم و همچنين ابدی می شویم، در صورتي که بخواهیم موجود ابدی شویم باید کالای ابدی داشته باشیم که عقیده و همچنين روح طیب و همچنين طاهر این ها ما را ابدی می کنند.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله جوادی آملی: اشک سلاحی برای جنگ درونی است در تاریخ ۲۰۱۹-۰۵-۱۵ ۲۲:۱۸:۵۲ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان