افضل اعمال ماه تبريک و مبارک رمضان/ گفتار حضرت آیت الله وحید خراسانی

%name افضل اعمال ماه تبريک و مبارک رمضان/ گفتار حضرت آیت الله وحید خراسانی
آیت الله وحید خراسانی

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -حضرت آیت‌الله العظمی وحید خراسانی گفتاری در مورد افضل اعمال ماه تبريک و مبارک رمضان بیان کرده است.

به نقل از شفقنا متن گفتار مطرح شده  این مرجع تقلید شیعیان بدین شرح است:

وقتی پیغمبر آن هم خطبه غرّاء را راجع به ماه رمضان خواند، یک مرتبه یک فرد يا شخص از جا برخاست. آن هم که بود؟ آن هم کسی بود که گفتنی نیست که بود! چه کرد! به کجا رسید!
آن هم یک نفری که از جا برخاست و همچنين در مقابل پیغمبر (ص) در چنین وقتی حرف زد که بود؟ امیرالمؤمنین (ع). از جابرخاست. گفت: یا رسول الله! افضل اعمال در ماه رمضان چیست؟ پیغمبر (ص) جواب داد، ولي بايد توجه داشت چه جوابی!
خوب اینها را فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن کنید. خاتم النبیین (ص) ، عصاره‌ی عالم هستی است. یعنی در صورتي که تمام عالم به کمال برسد،  مرتبه‌ی نبوت می‌مي شود. در صورتي که مرتبه‌ی نبوت به کمال برسد،  مرتبه رسالت می‌مي شود. در صورتي که مرتبه‌ی رسالت به کمال برسد، صاحب کتاب می‌مي شود. در صورتي که صاحب کتاب به کمال برسد، اولوا العزم می‌مي شود. بعد جديد و تو و تازه به آنجا که رسید در صورتي که می‌مي شود عصاره، خاتم می‌مي شود. (مَا کَانَ مُحَمَّدٌ أَبَا أَحَدٍ مِنْ رِجَالِکُمْ و همچنينَلَکِنْ رَسُولَ اللَّهِ و همچنينَخَاتَمَ النَّبِیِّینَ). این کلام خداست. پیغمبر خاتم (ص) کسی است که خداوند تبارک و تعالي در قرآن با او وقتی حرف می‌زند، می‌فرماید: «لعمرک»؛ به جان تو قسم! شبی که او را به معراج برده، برای آن هم سیر، خداوند تبارک و تعالي خودش را تسبیح کرده. این است پیغمبر خاتم (ص).
(سُبْحَانَ الَّذِی أَسْرَى بِعَبْدِهِ لَیْلًا مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَى). امیرالمؤمنین (ع) در مقابل چنین کسی برخاست و همچنين گفت: یا رسول الله ، افضل اعمال در ماه رمضان چیست؟ فرمود : «الورع من محارم الله»؛ ورع از آنچه که خداوند تبارک و تعالي حرام کرده. افضل اعمال این است: شکم از لقمه حرام، چشم از نگاه به بیگانگان باز داشته مي شود. ورع از محرمات افضل اعمال ماه رمضان است .

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

افضل اعمال ماه تبريک و مبارک رمضان/ گفتار حضرت آیت الله وحید خراسانی در تاریخ ۲۰۱۹-۰۵-۱۲ ۱۶:۴۵:۴۴ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان