نظریات مهم سید بن طاووس و همچنين آیت الله قاضی در مورد ملاقات با حضرت مهدی علیه السلام

%name نظریات مهم سید بن طاووس و همچنين آیت الله قاضی در مورد ملاقات با حضرت مهدی علیه السلام

شفقنا-چه کنیم که ارتباط و رابطه روحی و همچنين معنوی و همچنين ارتباط و رابطه ظاهری با امام و پيشوا زمان حضرت مهدی علیه السلام برقرار کنیم؟

دونظریه مهم  از سید بن طاووس و همچنين مرحوم قاضی در مورد ملاقات با امام و پيشوا زمان را در پاسخ به این پرسش باهم مرور میکنیم:

نظریه سید بن طاووس در مورد ملاقات با امام و پيشوا زمان علیه السلام

این شخصیّت والا، سیّد بن طاووس که می گویند: از اوّل بلوغ و همچنين تکلیف گناه نکرده است کتابی دارد به نام «کشف المحجّه لثمره المهجه». این کتاب وصیت نامه ای است که یک دوره معارف را در بردارد. کتاب عجیب و همچنين غریبی است. یک کتاب کم نظیر یا بی نظیر است در رشته خودش، که برای سیّد محمّد نوشته است.

در آن هم کتاب می فرماید: «سیّد محمّد! اِعْلَمْ اَنّ الطَّریقَ اِلی اِمامِکَ مَفْتُوحٌ لِمَنْ یُریدُ اللَّهُ عَزّو همچنينَجَلَّ کَرامَتَهُ عَلَیْه». سیّد محمّد! یک وقت نگویی، یک وقت پندارت چنین نباشد که راه به سوی امام و پيشوا زمان علیه السلام مسدود است. نه، راه به سوی امام و پيشوا مفتوح است، راه رسیدن به سوی امام و پيشوا زمان علیه السلام فراوان و همچنين مانند اتوبان باز است، امّا نه برای هرکسی، بلکه برای آنان که خدای منّان اراده فرموده است به آن هم ها ارزش بدهد و همچنين خداوند تبارک و تعالي اراده فرموده است آن هم ها را اکرام بکند و همچنين کسانی که در نزد خداوند تبارک و تعالي کرامت دارند.

این مدّعیان در طلبش بی خبرانند

آن هم را که خبر شد خبرش بازنیامد

پس نظر سیّدبن طاووس بر این است که راه به سوی امام و پيشوا زمان علیه السلام برای گروهی از اشخاص و همچنين انسان ها باز است.

نظر مرحوم قاضی در مورد ملاقات با امام و پيشوا زمان علیه السلام

بعضی از شاگردان مرحوم آیت الحق سیّد علی قاضی قدس سره از او سئوال کرده بودند آیا ممکن است. در این عصر و همچنين زمانه خدمت امام و پيشوا زمان علیه السلام رسید؟

در صورتي که از بعضی ها این سؤال بشود ممکن است بگویند: نه، راه مسدود است. مورچه داشت در آب غرق می شد فریاد می زد آی… عالَم را آب بُرد. مورچه دومی آمد و همچنين گفت: ساکت باش، آرام بگیر، خودت داری غرق می شوی من که سالم هستم. انسان که زیر آوار می ماند فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن می کند همه شهرستان زیر آوار مانده اند. آن هم کسی که غرق شده است و همچنين راهی برای خودش نمی بیند برای همه هم ورژن و نسخه

می دهد و همچنين می گوید: آقایان من رفتم نرسیدم، برای تو هم راه وجود ندارد. در صورتي که تو نرسیدی، شهروندان و مردم شهر گناهشان چیست؟

مرحوم قاضی در پاسخ این سؤال جواب عالی و همچنين شایسته ای دادند؛ فرمودند: خدمت خداوند تبارک و تعالي می مي شود رسید، خدمت بنده خداوند تبارک و تعالي نمی مي شود رسید؟! خداوند تبارک و تعالي اجازه داده خدمتش برسیم؛ نماز یعنی به محضر خداوند تبارک و تعالي رسیدن، نماز یعنی ارتباط و رابطه با خداوند تبارک و تعالي پیدا کردن. می دانید چرا می گویند: نماز معراج مؤمن است. پیغمبر به معراج رفت چه کند؟ در معراج گفت و همچنين گوی خاصّی با خداوند تبارک و تعالي داشت که به معراج تشریف بردند؛ یعنی هرکس می خواهد با خداوند تبارک و تعالي حرف بزند نماز بخواند. نماز انسان را به معراج می برد، می تواند در نماز به عرش خداوند تبارک و تعالي برود و همچنين با خداوند تبارک و تعالي گفت و همچنين شنود داشته باشد. چگونه و چطوري ممکن است انسان با خداوند تبارک و تعالي حرف بزند، خدمت خداوند تبارک و تعالي برسد، ولی خدمت امام و پيشوا زمان علیه السلام ممکن نیست برسد؟!

 

انتخاب شفقنا از کتاب چهارده گفتار پیرامون ارتباط معنوی با حضرت مهدی علیه السلام

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

نظریات مهم سید بن طاووس و همچنين آیت الله قاضی در مورد ملاقات با حضرت مهدی علیه السلام در تاریخ ۲۰۱۹-۰۴-۱۹ ۰۳:۱۲:۵۶ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان