حضرت آیت الله مکارم شیرازی: انگیزه کمک به شهروندان و مردم شهر سیل زده دینی است/ منزل و خانه های جدید در منطقه ها و مناطق سیل زده در منطقه ها و مناطق امن ساخته مي شود

%name حضرت آیت الله مکارم شیرازی: انگیزه کمک به شهروندان و مردم شهر سیل زده دینی است/ منزل و خانه های جدید در منطقه ها و مناطق سیل زده در منطقه ها و مناطق امن ساخته مي شود

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان اینکه سرويس ها و خدمات اولیه به شهروندان و مردم شهر رسیده است تاکید کرد: آنچه که مهم است پيشامد جديد مسکن است؛ بعضی اشخاص پیشنهاد کردند که اهالی هر مسجد ساخت یک منزل و خانه را تقبل کنند تا معظلات و مسائل و مشکلات حل مي شود وگرنه با پول حکومت و همچنين در این تنگنا چنین امری مشکل است.

به به گفته روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا در قم، مرجع تقلید شیعیان امروز در ابتدای درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد با اشاره به حدیث اخلاقی ۲۴۶ نهج الفصاحه گفت: در صورتي که چهار چیز در وجود انسان باشد حتی در صورتي که هر چه از دنیای تو کم مي شود مثل این است که همه چیز داری. اول اینکه هرگز دروغ نگو که در صورتي که همه به آن هم عمل کنند چهره دنیا عوض می مي شود.

او ادامه داد: دوم اینکه امانت را حفظ کنید البته امانت تنها و فقط مادی نیست امانت اخلاقی نیز مهم است، حتی فرزندان و همچنين دین ما نیز امانت های ما خواهند بود.

آیت الله مکارم شیرازی بیان کرد: دو مورد بعدی اخلاق حسنه داشتن و همچنين مال حلال خوردن است، که در صورتي که این چهار مورد در تو باشد به عبارتی همه چیز داری.

این مرجع تقلید شیعیان کلام معصومین را نورانیت در زندگی ما دانست و همچنين افزود: یک حدیث به این کوتاهی یک چنین  برنامه جذاب و جالب و خوب ای جامع را به ما می دهد.

او با اشاره به این نقطه که گفتن آسان و همچنين عمل کردن مشکل است تصریح کرد: در صورتي که نمی قدرت کامل به این موارد عمل کرد می قدرت مرحله به مرحله و همچنين تدریجا پیش برویم تا به یک انسان کامل تبدیل شویم و همچنين باید این اصلاحات را از خود، خانواده و همچنين دوستان شروع کنیم.

آیت الله مکارم شیرازی ضمن تشکر از جوانان، طلاب، فضلا و همچنين مردمی که در کمک به همنوعان سیل زده خود به میدان آمدند گفت: پيشامد جديد سیل هنوز مطرح است ما نیز ۵۰ فرد يا شخص از جوانان فاضل به همراه ۷۰ میلیون تومان برای کمک به مردمان سیل زده فرستادیم که جمعا ۴۲۰ میلیون تومان توانستیم کمک کنیم.

این مرجع تقلید شیعیان ۹۵ قسمت و بخش انگیزه سرويس ها و خدمات شهروندان و مردم شهر در این پيشامد جديد را دینی خواند و همچنين اظهار داشت: این احساسات دینی است که شهروندان و مردم شهر را دعوت کرده است، اینکه در جریان سیل شهرستان شیراز شهروندان و مردم شهر دیگران را به منزل و خانه های خود دعوت می کردند به این دلیل بود که انگیزه مذهبی داشتند.

او با بیان اینکه سرويس ها و خدمات اولیه به شهروندان و مردم شهر رسیده است تاکید کرد: آنچه که مهم است پيشامد جديد مسکن است؛ بعضی اشخاص پیشنهاد کردند که اهالی هر مسجد ساخت یک منزل و خانه را تقبل کنند تا معظلات و مسائل و مشکلات حل مي شود وگرنه با پول حکومت و همچنين در این تنگنا چنین امری مشکل است.

آیت الله مکارم شیرازی خاطر نشان کرد: بهتر است منزل و خانه های خراب شده که در حاشیه رودخانه ها خواهند بود تنها و فقط موقتا تعمیر شوند زیرا ممکن است بر اثر سیل دوباره خراب شوند و همچنين توجه مي شود که مسکن برای اهالی آن هم منزل و خانه ها در منطقه ها و مناطق امن ساخته مي شود و همچنين انتخاب محل مسکن امن بسیار مهم است.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: انگیزه کمک به شهروندان و مردم شهر سیل زده دینی است/ منزل و خانه های جدید در منطقه ها و مناطق سیل زده در منطقه ها و مناطق امن ساخته مي شود در تاریخ ۲۰۱۹-۰۴-۱۷ ۱۱:۲۸:۱۷ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان