حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: مسائل شرعی و همچنين مذهبی در موقوفات رعایت مي شود

%name حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: مسائل شرعی و همچنين مذهبی در موقوفات رعایت مي شود

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی خطاب به تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: سعی کنید نسبت به اصل موقوفات به بهترین وجه ممکن نیّات واقفان رعایت مي شود و همچنين مسائل شرعی و همچنين مذهبی در این مورد به روش کامل مراعات گردد.

به به گفته شفقنا، مرجع تقلید شیعیان در دیدار تولیت آستان قدس رضوی ضمن تبریک اعیاد مبارکه شعبانیه و همچنين تبریک انتصاب تولیت جدید گفت: خدمتگزاری به آستان مقدّس حضرت امام و پيشوا رضا علیه السلام افتخار بزرگی است که نصیب تو شده است.

او افزود: آنجا بارگاهی است که محلّ نزول فرشتگان و همچنين متنوع و گوناگون و مختلف الملائکه و همچنين محلّ التجاء پیامبران الهی می‌باشد. این افتخار پهناور و بزرگ و همچنين مقدّس را به تو تبریک می‌گویم و همچنين از خداوند متعال مسألت دارم که در این آستان فرشته پاسبان، موفق باشید و همچنين بتوانید تمام سعی و همچنين تلاش خود را در احیای امر اهل بیت علیهم السلام به کار بگیرید.

آیت الله صافی گلپایگانی در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به جایگاه ویژه حرم حضرت امام و پيشوا علی بن موسی الرضا علیهماالسلام در جهان اسلام گفت: حرم مطهّر حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) همیشه مورد احترام همه مسلمانان و همچنين حتی غیر مسلمانان بوده و همچنين بسیاری از شعرای شیعه و همچنين اهل سنّت برای مقام والای آن هم حضرت، اشعاری دارند که از بهترین سروده‌ها می‌باشد، به روش نمونه اشعار قاآنی شاعر شیعی در حرم مطهّر که با خط بسیار زیبا روی سنگ‌های داخل حرم مطهر نوشته شده، از شاهکارهای شعر فارسی می‌باشد. همچنین اشعار خالد نقشبندی عالم اهل سنّت در مورد آن هم حضرت یکی از بهترین اشعار است که در مورد آن هم حضرت سروده شده است.

او در قسمت دیگری از توصیه‌های خود افزود: کتابخانه آستان قدس رضوی یکی از گنجینه های پهناور و بزرگ دینی جهان اسلام است. حقیر در دوران جوانی که به مشهد مقدّس مشرّف می‌شدم همه روزه به کتابخانه می‌رفتم و همچنين با اجازه رئیس وقت کتابخانه از کتاب‌‌های نفیس و همچنين گرانسنگ و همچنين منحصر به فرد آن هم بهره بري و استفاده می‌کردم. در بعضی از این کتاب‌ها، موارد و نکات مهمّی است که باید آنها را به عالمان دین و همچنين کتاب‌دوستان معرّفی نمود.

مرجع تقلید شیعیان در ادامه با اشاره به اهمیت موقوفات آستان قدس بیان داشت: موقوفات آستان قدس بسیار مهم است. بعضی از وقف‌نامه‌های آنجا، خودش تاریخ است و همچنين از نظر محتوا و همچنين ادبیات در آخر کمال و همچنين ادب می‌باشد.

آیت الله صافی گلپایگانی در پایان، ضمن مسألت توفیق برای حجه الاسلام و همچنين المسلمین آقای مروی گفت: این فرصت بسیار مغتنم است که تو باید شاکر خداوند متعال و همچنين قدردان این نعمت پهناور و بزرگ باشید. ان‌شاء الله بتوانید خدمتگزاری موفّق برای این آستان مقدّس و همچنين برای زائران و همچنين مجاوران آن هم امام و پيشوا رئوف و همچنين مهربان باشید.

تولیت آستان قدس رضوی، در ابتدای دیدار، گزارشی از فعالیت‌ها و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌های آستان ارائه داد.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: مسائل شرعی و همچنين مذهبی در موقوفات رعایت مي شود در تاریخ ۲۰۱۹-۰۴-۱۴ ۲۳:۲۳:۲۹ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان