حضرت آیت الله شبیری زنجانی در دیدار تولیت آستان قدس رضوی بر بهره بري و استفاده از ظرفیت آستان برای رشد فعالیت‌های علمی تاکید کرد

%name حضرت آیت الله شبیری زنجانی در دیدار تولیت آستان قدس رضوی بر بهره بري و استفاده از ظرفیت آستان برای رشد فعالیت‌های علمی تاکید کرد

شفقنا – حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی در دیدار تولیت جدید آستان قدس رضوی، حرم حضرت امام و پيشوا رضا علیه السلام را ملجأ و همچنين پناه شیعیان دانست و همچنين براستفاده از ظرفیت این آستان برای رشد فعالیت‌های علمی کشور تاکید کرد.

به نقل از شفقنا، آیت الله  شبیری زنجانی در این دیدارکه شب قبل در جوار حرم حضرت معصومه سلام الله علیها انجام شد،با تاکید بر نیازجوامع اسلامی و همچنين ایران به فعالیت‌های علمی و همچنين پژوهشی گفت: برای رشد علمی کشور باید راه را برای پژوهشگران هموار کرد.
وی تلاش برای بهره برداری بهتر از کتابخانه آستان قدس رضوی را مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري دانست وافزود: ببینید کتابخانه‌های دیگر دنیا برای بهره بري و استفاده ازکتابها و همچنين بهره بهتر چه مسیری را طی نموده اند. کتابخانه آستان قدس رضوی یک کتابخانه غنی است که باید از آن هم بهره برد.
وی تصریح کرد: تلاش کنید راه را برای پژوهش‌گران هموار کنید. اینگونه نباشد که در صورتي که کسی می‌خواهد تحقیقی انجام دهد به او سختگیری کنند.

این مرجع تقلید شیعیان، «سختگیری در کتابخانه‌ها» را سبب کم شدن نشاط در پژوهشگران دانست و همچنين خاطرنشان کرد: برای رشد علمی کشور باید راه را برای پژوهشگران هموار کرد. آستان می‌تواند در این مسیر پیشگام باشد. در این کتابخانه منابع خوبی برای پژوهش وجود دارد. کتابهایی را آنجا دیده‌ام که از ۱۱۰۰ سال شمسي قبل است.

آیت الله شبیری زنجانی، خطاب به تولیت جدید آستان قدس، به نقل از مرحوم «شیخ کاظم دامغانی» اظهار داشت: در بین ائمه علیهم السلام دو بزرگوار ملقب به “ملاذ شیعیان” و همچنين ملجأ شهروندان و مردم شهر در حل معظلات و مسائل و مشکلات خواهند بود. یکی حضرت امام و پيشوا رضا علیه السلام و همچنين یکی حضرت ولی عصر عجل الله فرجه. توفیق خدمتگزاری به این آستان سعادت بزرگی است که إن شاءالله در این امر موفق باشید.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله شبیری زنجانی در دیدار تولیت آستان قدس رضوی بر بهره بري و استفاده از ظرفیت آستان برای رشد فعالیت‌های علمی تاکید کرد در تاریخ ۲۰۱۹-۰۴-۱۵ ۱۵:۵۶:۴۰ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان