حضرت آیت الله جوادی آملی: بهشت بر کسانی که با ساختن سیل بند به سیل زدگان کمک کردند واجب است

%name حضرت آیت الله جوادی آملی: بهشت بر کسانی که با ساختن سیل بند به سیل زدگان کمک کردند واجب است

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی ضمن دعا برای عزیزان آسیب دیده سیل، از شهروندان و مردم شهر و همچنين مسئولین که برای رفع معظلات و مسائل و مشکلات شهروندان و مردم شهر تلاش می کنند، تقدیر کرد و همچنين اظهار داشت: چه شب و همچنين چه روز این عزیزانی که سیل‌بند درست کردند، بهشت برای اینها واجب است.

به نقل از شفقنا، مرجع تقلید شیعیان با اشاره به حوادث و همچنين گرفتاری هایی که بر اثر سیل برای برخی از شهروندان و مردم شهر کشور بوجود آمده است، اظهار داشت: امیدواریم عزیزان آسیب دیده سیل، مشمول عنایت ویژه پروردگار باشند، این عزیزان هر چه بر زبان آنها جاری بشود زيرا و به درستي که از قلب شکسته است، این دعا مستجاب است.

او بیان کرد: این خاندان پاک ائمه(علیهم السلام) به ما فرمودند «مَنْ رَدَّ عَنْ قَو همچنينْمٍ مِنَ الْمُسْلِمِینَ عَادِیَهَ مَاءٍ أَو همچنينْ نَارٍ و همچنينَجَبَتْ لَهُ الْجَنَّهُ»، این «و همچنينَجَبَتْ» جزء آن هم «و همچنينَجَبَت»های حتمی است؛ فرمود کسی جلوی سیل شهروندان و مردم شهر را بگیرد، بهشت بر او واجب است؛ عادیه یعنی عادیه! طغیان رودخانه، عادیه است، طغیان سد، عادیه است؛ «مَنْ رَدَّ عَنْ قَو همچنينْمٍ مِنَ الْمُسْلِمِینَ عَادِیَهَ مَاءٍ أَو همچنينْ نَارٍ و همچنينَجَبَتْ لَهُ الْجَنَّهُ»؛  این عزیزان رفتند سیل‌بند درست کردند «وجبت لهم الجنه»، صریح است، نفرمودند آن هم‌قدر ثواب دارد؛ فرمود بهشت برای اینها یقیناً واجب است، برای اینهاست.

آیت الله جوادی آملی ادامه داد: تعبیرات قرآن کریم چند وجه است؟ یک وقت می‌گویند در صورتي که فلان کار را کردید، ﴿یَدْخُلُونَ الْجَنَّهَ﴾ ولي بايد توجه داشت یک وقت در مورد یک عده دارد: ﴿لَهُمُ الْجَنَّهَ﴾، این روایت خیلی بلند است؛ هم کار هلال احمر را درست می‌کند هم کار همه عزیزانی که در سراسر ایران دارند تلاش و همچنين کوشش می‌کنند درست می‌کند، این دعا هم بر همه ما مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است.

او ضمن دعا برای عزیزان آسیب دیده سیل، از شهروندان و مردم شهر و همچنين مسئولین که برای رفع معظلات و مسائل و مشکلات شهروندان و مردم شهر تلاش می کنند، تقدیر کرد و همچنين اظهار داشت: خداوند تبارک و تعالي به این شهروندان و مردم شهر خیر و همچنين دنیا و همچنين آخرت بدهد که فرمان ائمه خود را اطاعت کردند؛ چه شب و همچنين چه روز این عزیزانی که سیل‌بند درست کردند، بهشت برای اینها واجب است که امیدواریم به برکت قرآن و همچنين عترت این نظام و همچنين مسئولین نظام و همچنين فردِ فرد این ملت مخصوصاً عزیزان آسیب دیده سیل، مشمول عنایت ویژه پروردگار باشند.

مرجع تقلید شیعیان بیان داشت: هم اکنون هردعایی از زبان اینها در آید مستجاب است زيرا و به درستي که از قلب مضطر است، قلب شکسته تنها و فقط او را می‌خواهد، کسی دیگر را نمی‌خواهد؛ هر دعایی با هر زبانی از خداوند تبارک و تعالي بخواهند مستجاب است.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله جوادی آملی: بهشت بر کسانی که با ساختن سیل بند به سیل زدگان کمک کردند واجب است در تاریخ ۲۰۱۹-۰۴-۱۷ ۲۱:۴۲:۵۷ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان