تاکید حضرت آیت الله نوری همدانی بر تربیت متخصصین معارف اسلامی

%name تاکید حضرت آیت الله نوری همدانی بر تربیت متخصصین معارف اسلامی

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی تصریح کرد: مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است اشخاص متخصص برای شناسایی اسلام و همچنين تبیین معارف دینی تربیت شوند.

به نقل از روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا در قم، مرجع تقلید شیعیان پیش از ظهر امروز در دیدار امام و پيشوا جمعه همدان با اشاره به وظیفه سنگین علما گفت: کار علما ادامه دهنده کار پیامبران و همچنين ائمه است و همچنين باید مثل آنان با وجود معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين تحمل سختی ها به کارشان ادامه دهند.

او با اشاره به روایتی از فاطمه زهرا(س) در جلد دوم بحار لانوار افزود: علما بر اساس درجه علمشان پاداش دریافت می کنند.

آیت الله نوری همدانی بر توجه به معارف اسلام در ۱۰ قسمت تاکید کرد و همچنين افزود: معارف کلامی که مرتبط به اعتقادات شهروندان و مردم شهر است ، معارف عبادی که مرتبط به عبادات است و همچنين وسیله ارتباط بین ما و همچنين خداوند است و همچنين معارف اخلاقی که شامل معارف فقه است.

او معارف اقتصادی را از دیگر معارف مهم اسلام دانست و همچنين تصریح کرد: معارف اقتصادی که مرتبط به تولید و همچنين توزیع و همچنين صرف مال است در زندگی شهروندان و مردم شهر بسیار اثرگذار است پس وظیفه اغنیاء است که به فقرا توجه کنند زیرا فقر عارضه ای است که باید برطرف مي شود.

این مرجع تقلید شیعیان ادامه داد: معارف مدنی مرتبط به رفتار انسان با شهروندان و مردم شهر است که از خانواده تا جامعه باید حقوق همه رعایت مي شود و همچنين معارف فرهنگی نیز باید مد نظر باشد.

او معارف سیاسی را از دیگر معارف مهم اسلام دانست و همچنين گفت: در معارف سیاسی باید به مدیریت مسائل و همچنين حکومت توجه مي شود زیرا هر جامعه پهناور و بزرگ انسانی نیازمند یک مدیر و همچنين ولایت فقیه است.

آیت الله نوری همدانی گفت: معارف قضایی بسیار مهم است و همچنين منظور از معارف جهادی هم کوشش در بالا بردن ارزش های اسلامی است.  

این مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: بنابراین مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است اشخاص متخصص برای شناسایی اسلام و همچنين تبیین معارف دینی تربیت شوند.

او با تاکید بر توجه به اداره حوزه علمیه همدان گفت:  حوزه همدان حوزه بسیار خوبی است و همچنين شهروندان و مردم شهر همدان مردمی متدین، انقلابی و همچنين متعهد خواهند بود؛ این استان در قدیم خاستگاه علما بوده است.

 در ابتدای این دیدار امام و پيشوا جمعه همدان اظهار داشت: در یک ماه قبل که به فضل الهی توفیق شده در محضر شهروندان و مردم شهر همدان بودیم یکی از موارد و نکات برجسته شکایات و همچنين گلایه های شهروندان و مردم شهر همدان در باره حضور حضرت عالی در این استان بود، که مشتاق حضور حضرت عالی از سوی شهروندان و مردم شهر در این استان هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی با تاکید بر مرم داری و همچنين ارتباط با علما گفت: در این یک ماه قبل تلاش بر این بوده تا دیدارهای مردمی و همچنين ارتباط با علما و همچنين حوزویان داشته باشیم، تقریباً یک وحدت و همچنين همدلی در سطح استان میان مسئولان و همچنين شهروندان و مردم شهر وجود دارد و همچنين ارتباط با نهادهای متنوع و گوناگون و مختلف و همچنين نوع تعاملات خوب است.

او با اشاره به سیل اخیر در کشور ابراز کرد: در استان همدان ۱۳۱ میلی متر در ۳۰ ساعت بارندگی داشتیم و همچنين به لحاظ بارندگی، در کشور رتبه سوم بودیم ولي بايد توجه داشت خوشبختانه معظلات و مسائل و مشکلات خاصی به وجود نیامد، استان همدان معین استان لرستان بوده و همچنين نهادها و همچنين ارگان های متنوع و گوناگون و مختلف در حال امداد رسانی و همچنين کمک به هموطنان خواهند بود.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

تاکید حضرت آیت الله نوری همدانی بر تربیت متخصصین معارف اسلامی در تاریخ ۲۰۱۹-۰۴-۱۱ ۱۵:۰۷:۲۱ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان