دو توصیه مهم حضرت آیت الله سبحانی به طلاب

%name دو توصیه مهم حضرت آیت الله سبحانی به طلاب

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی سبحانی بر توجه طلاب به آیات الاحکام تاکید کرد و همچنين گفت: فقه بدون آیات الاحکام ناقص است.

به نقل از روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا، مرجع تقلید شیعیان در انتهای درس خارج اصول خود در مسجد اعظم قم به روایتی از رسول اکرم(ص) اشاره کرد که می فرماید: «حمله القران هم المحفوفون برحمه الله الملبسون نورالله» ابراز داشت: معنای حدیث این است که «حاملان قرآن غرق در رحمت خداوند تبارک و تعالي خواهند بود و همچنين در پوشش نور خداوند تبارک و تعالي خواهند بود».

او تصریح کرد: معلوم می مي شود حفظ و همچنين عمل کردن به قرآن، نورانیتی برای انسان می آورد که راه را گم نمی کند بنابراین جوانی که با قرآن محشور است هیچ گاه از مسیر درست منحرف نمی مي شود.

آیت الله سبحانی طلاب را به ختم ماهیانه قرآن توصیه کرد و همچنين افزود: سعی کنید هرروز یک جزء قرآن بخوانید تا بعد از چندسال حافظ قرآن شوید حتی در صورتي که هم قرآن را کامل حفظ نکنید، آیات عمده را حفظ خواهید شد.

او با ذکر این مطلب که امام و پيشوا سجاد(ع) یا امام و پيشوا رضا(ع) هر ده روز یک قرآن ختم می کردند، از طلاب خواست توجه خاصی به حفظ قرآن بویژه آیات الاحکام داشته باشند زيرا و به درستي که فقیه باید همه آیات الاحکام را بداند و همچنين در صورتي که اینگونه نباشد فقه ما ناقص است.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

دو توصیه مهم حضرت آیت الله سبحانی به طلاب در تاریخ ۲۰۱۹-۰۳-۱۳ ۰۸:۵۹:۳۳ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان