حضرت آیت الله نوری همدانی: اخلاق حسنه رمز موفقیت مبلغان است

%name حضرت آیت الله نوری همدانی: اخلاق حسنه رمز موفقیت مبلغان است

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی گفت: شیاطین امروز آمریکا، اسرائیل و همچنين سعودی ها خواهند بود و همچنين مواجهه با این شیاطین نیازمند حضور مرزبانانی است که از نفوذ آن هم ها جلوگیری کنند و همچنين این علما خواهند بود که این وظیفه مهم را بر عهده دارند.

به به گفته روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا در قم، مرجع تقلید شیعیان عصر امروز در دیدار دست يار فرهنگی اجتماعی و همچنين سرگروه های تبلیغی نهاد اوقاف با اشاره به آیه ای از سوره مبارکه آل عمران اظهار داشت: از میان امت مسلمان باید عده ای باشند که شهروندان و مردم شهر را به معروف دعوت کرده و همچنين آنها را از منکر بازدارند.

او با بیان اینکه خداوند متعال به مبلغان دینی توفیقی عنایت کرده که این مبلغان خداوند تبارک و تعالي را باید شکر کنند، افزود: شناساندن امامزادگان و همچنين بقاع متبرکه به شهروندان و مردم شهر کار ارزشمندی بوده و همچنين در زمان بنی امیه این امامزادگان به کشور ما سفر کرده اند و همچنين موج دوم این مهاجرت در زمان منصور دوانیقی رخ داده است؛ بنی عباس نسبت به کشتن اهل بیت و همچنين فرزندان آنها از هم پیشی می گرفتند.

آیت الله نوری همدانی گفت: موج سوم حرکت سادات به ایران در زمان متوکل عباسی رخ داد و همچنين این افتخار نصیب ایرانیان شده که از این بزرگواران میزبانی کنند.

او بیان کرد: امام و پيشوا خمینی(ره) شهروندان و مردم شهر ایران را متعهدتر به دین نسبت به شهروندان و مردم شهر صدر اسلام می دانند و همچنين این در زمان جنگ تحمیلی به وضوح دیده می شد که شهروندان و مردم شهر فوج فوج به جبهه ها روانه می شدند.

مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر اهمیت فراگیری تاریخ برای طلاب تاکید کرد: تاریخ بسیار آموزنده و همچنين سازنده بوده و همچنين همه ما باید بتوانیم با نگاه تحلیلی به این علم نگاه کنیم، انسان از آن هم ایام کودکی تا پیری نسبت به تاریخ علاقه مند است و همچنين مبلغینی که در تاریخ بیشتر تجربه و مهارت بالا دارند، دارای مزیت خواهند بود.

او خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب قم، مشهد و همچنين استان فارس را قطب های مذهبی کشور معرفی کرده اند و همچنين این به دلیل حضور امامزادگان در این سه منطقه است.

آیت الله نوری همدانی آیه ای از قرآن کریم را مورد توجه قرار داد و همچنين تصریح کرد: زمانی که عمل شهروندان و مردم شهر اصلاح نشود عذاب الهی نازل شده و همچنين نرخ ها بالا می رود و همچنين تجار جامعه به سمت فساد حرکت می کنند.

او عنوان کرد: ما باید نسبت به اوضاع زمان آگاه باشیم و همچنين در اوایل جلد دوم بحارالانوار روایتی از حضرت زهرا(س) وجود دارد که ایشان می فرمایند علماء شیعه در حالی محشور می شوند که خداوند به آنها خلعت هایی عطا می کند و همچنين یکی از این خلعت ها سواد بالا می باشد.

این مرجع تقلید شیعیان بیان داشت: مبلغین و همچنين روحانیون باید ادبیات قوی داشته و همچنين نسبت به اصول صرف و همچنين نحو عربی آگاهی کامل داشته باشند و همچنين در این راستا باید مباحث و مطالب آموزنده در جایی خاص یادداشت مي شود.

آیت الله نوری همدانی ابراز کرد: بنده از ابتدا که به تحصیل پرداختم از مباحث و مطالب درسی یادداشت برداری کرده ایم و همچنين این سبب شده که در مواقع رجوع به منابع بدون نیاز به مطالعه همه مباحث و مطالب، با نگاه به یادداشت ها تمامی مباحث برای بنده یادآوری مي شود.

او مطرح کرد: انسان باید در کارهای خود اراده داشته و همچنين جدی باشد و همچنين امام و پيشوا صادق(ع) مسلمانان را از تنبلی بر حذر داشته اند، چرا که اثبات حق تحمل معظلات و مسائل و مشکلات را می طلبد.

این مرجع تقلید شیعیان حدیثی از امام و پيشوا صادق(ع) پیرامون علما را مورد توجه قرار داد و همچنين گفت: علمای ما مرزبانانی خواهند بود که در آن هم طرف مرز، لشکر شیطان قرار دارد و همچنين این مرزبانی فضیلتی بالاتر از جهاد دارد.

آیت الله نوری همدانی ادامه داد: شیاطین امروز، آمریکا، اسرائیل و همچنين سعودی ها خواهند بود و همچنين مواجهه با این شیاطین نیازمند حضور مرزبانانی است که از نفوذ آنها جلوگیری کنند و همچنين این علما خواهند بود که این وظیفه مهم را بر عهده دارند.

او افزود: اخلاق علما و همچنين طلاب و همچنين نوع برخورد آنها با شهروندان و مردم شهر بسیار موثر بوده و همچنين اخلاق حسنه است که می تواند مبلغین را در امر تبلیغ موفق کند.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله نوری همدانی: اخلاق حسنه رمز موفقیت مبلغان است در تاریخ ۲۰۱۹-۰۳-۱۲ ۱۹:۴۵:۳۲ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان