حضرت آیت الله مکارم شیرازی: علل تعطیلی واحدهای تولیدی بررسی و همچنين آسیب شناسی مي شود/ حکومت قسمت و بخش تولید را دریابد

%name حضرت آیت الله مکارم شیرازی: علل تعطیلی واحدهای تولیدی بررسی و همچنين آسیب شناسی مي شود/ حکومت قسمت و بخش تولید را دریابد
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: متاسفانه از سوی برخی مسؤولان آن هم حمایت و همچنين توجهی که مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است به قسمت و بخش تولید مي شود، دیده نمی مي شود، باید کارگروه و همچنين اتاق فکری تشکیل و همچنين علل تعطیلی واحدهای تولیدی آسیب شناسی مي شود.

به نقل از شفقنا، مرجع تقلید شیعیان صبح امروز در دیدار وزیر صنعت، معدن و همچنين تجارت، با تاکید بر لزوم توجه به تولید داخل به منظور حل معظلات و مسائل و مشکلات، تصریح کرد: در صورتي که تولید باشد، رونق و همچنين شکوفایی نیز خواهد بود، ولي بايد توجه داشت در صورتي که تولید دچار مشکل مي شود، یقینا گرانی، بیکاری و همچنين وابستگی را به دنبال دارد.

او با تاکید بر این که حکومت و همچنين مسؤولان باید قسمت و بخش تولید را دریابند، ابراز داشت: کشورهای پیشرفته جهان بر اثر توجه به تولید به پیشرفت و همچنين شکوفایی دست پیدا کرده اند؛ متاسفانه در کشور ما تولید دچار مشکل است.

آیت الله مکارم شیرازی یکی از معظلات و مسائل و مشکلات عرصه تولید را سیستم بانکی دانست و همچنين اظهار کرد: کارخانجات و همچنين قسمت و بخش های تولیدی گاهی اوقات مجبور می شوند برای پرداخت اقساط وام های دریافتی واحد و همچنين بنگاه اقتصادی خود را بفروشند؛ باید مکانیزمی اتخاذ مي شود تا کارخانجات و همچنين واحدهای تولیدی به این راحتی تحت فشار بانک ها قرار نگیرند.

او اخذ مالیات های زیاد از قسمت و بخش های تولیدی را از دیگر معظلات و مسائل و مشکلات ذکر و همچنين تصریح کرد: گاهی اوقات به دلیل مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات مالیاتی کارخانه دار مجبور می مي شود قید تولید را بزند و همچنين کارخانه و همچنين شرکت خود را بفروشد.

مرجع تقلید شیعیان سومین مشکل قسمت و بخش تولید را فشارهای ناموزن اداره کار دانست و همچنين گفت: اداره کار باید بداند حمایت از کارفرما حمایت از کارگر نیز هست؛ در صورتي که از کارفرما حمایت نشود کارگر دچار مشکل خواهد شد.

او اضافه کرد: یکی دیگر از معظلات و مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی نوسانات شدید بازار ارز و همچنين عدم ثبات است، در چنین شرایطی کدامین نهاد باید از واحدهای تولیدی حمایت کند تا آنها با اطمینان خاطر به رونق کسب و همچنين کار و همچنين شکوفایی اقتصاد فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن کنند.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که قسمت و بخش های تولیدی در کشور با معظلات و مسائل و مشکلات عدیده روبرو است، ابراز داشت: متاسفانه از سوی برخی مسؤولان آن هم حمایت و همچنين توجهی که مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است دیده نمی مي شود، باید کارگروه و همچنين اتاق فکری تشکیل و همچنين علل تعطیلی واحدهای تولیدی آسیب شناسی مي شود.

او افزود: صرف تاسف خوردن از این که بخشی از واحدهای تولیدی تعطیل و همچنين یا نیمه تعطیل شده اند کافی نیست، باید راه حل پیدا کرد و همچنين پای درد و همچنين دل صاحبان تولید نشست، وزارت معدن، صنعت و همچنين تجارت باید تيم و همچنين کمیته ای برای بررسی این مشکل تشکیل دهد.

مرجع تقلید شیعیان خطاب به وزیر صنعت اظهار کرد: در اولین فرصت باید چنین اتاق فکری تشکیل مي شود، باید افرادی که برای این کمیته تعیین می شوند در مراکز تولیدی حضور پیدا کنند و همچنين با کارفرمایان و همچنين صاحبان بنگاه های تولیدی و همچنين اقتصادی صحبت مي شود، والا این روند ادامه خواهد یافت.

او در قسمت و بخش پایانی سخنان خود، جمهوری اسلامی ایران را به دلیل برخورداری از معادن گوناگون بسیار غنی دانست و همچنين گفت: متاسفانه به دلیل برخی بی تدبیری، خام فروشی در بعضی از قسمت و بخش ها ادامه دارد و همچنين کشورهای خارجی همین مواد خام را بعد از فرآوری با چندین برابر قیمت به خود ما می فروشند؛ جلوی این کار حتما باید گرفته مي شود.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: علل تعطیلی واحدهای تولیدی بررسی و همچنين آسیب شناسی مي شود/ حکومت قسمت و بخش تولید را دریابد در تاریخ ۲۰۱۹-۰۳-۱۴ ۱۲:۴۷:۱۰ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان