حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: شیعیان هند در ولایتمداری، حفظ هویّت و همچنين استقلال اسلامی زبانزد خواهند بود

%name حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: شیعیان هند در ولایتمداری، حفظ هویّت و همچنين استقلال اسلامی زبانزد خواهند بود

شفقنا- حضرت آیه الله العظمی صافی گلپایگانی به همایش تجلیل از اندیشمندان نامدار مدرسه فقهی کلامی لکهنو هند با محوریت بزرگداشت علّامه سید دلدار علی غفران مآب پیامی صادر کرد.

به به گفته شفقنا، متن پیام مرجع تقلید شیعیان به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الإمام عَلِیَّ النِّقِیُّ الهادیِ علیه‌السلام:

«لَولا مَن یَبقی بَعد غیبهِ قائِمنا عَلیه‌‌السلام مِن العُلَماء الدَّاعینَ إلیهِ و همچنينَ الدَّالِّین عَلیه و همچنينَ الذَّابِّین عَن دِینه … لَما بَقِی أحدٌ إلّا ارتدّ عَن دینِ الله»

السلام علیکم و همچنين رحمه الله

با عرض ادب و همچنين احترام خدمت علماء اعلام و همچنين دانشوران و همچنين نخبگان، مخصوصاً دانشمندان و همچنين فضلای عزیز هند که در این اجتماع ارزشمند حضور دارند، و همچنين با تقدیر و همچنين تشکّر از برگزارکنندگان این همایش ولائی که معرّف هویّت حقیقی حوزه‌های علمی شیعی می‌باشد.

حضرت امام و پيشوا هادی ‌علیه الصلاه و همچنين ‌السلام می‌فرماید:

« در صورتي که در عصر غیبت قائم ما علیه‌‌السلام عالمی نباشد که به آن هم حضرت دعوت نماید و همچنين شهروندان و مردم شهر را راهنمائی کند و همچنين از دین او دفاع نماید، شهروندان و مردم شهر از دین خداوند تبارک و تعالي مرتد می‌گردند. »

یعنی: بقای دین و همچنين بقای شهروندان و مردم شهر در خط اسلام، به واسطه وجود چنین علمایی است.

توصیفی برتر از این توصیف نیست؛ حفاظت از دین مبین، مبارزه با بِدَع و همچنين مبدعین، امر به معروف و همچنين نهی ازمنکر و همچنين حمایت از ضعفاء و همچنين مظلومین، اینها صفاتی است که هر عالم و همچنين فقیه و همچنين زعیم دینی باید به آن هم متجلّی باشد.

در دوران طولانی غیبت کبری حضرت بقیهالله الأعظم أرواح العالمین له الفداء که دشمنان تشیّع با نقشه‌های متنوع و گوناگون و مختلف، درصدد اجرای اهداف شوم خود بوده و همچنين فرقه‌های ضالّه را تأسیس و همچنين ترویج ‌نموده‌اند، تنها علمای مجاهد و همچنين آگاه خواهند بود که مانند سدّی محکم ایستاده و همچنين با تألیف کتاب و همچنين نشر معارف نورانی اهل بیت‌ علیهم‌السلام به هدایت و همچنين ارشاد شهروندان و مردم شهر پرداخته و همچنين آنان را از انحراف و همچنين کج‌روی‌ها و همچنين ضلالت عقیده نجات داده اند؛ جزاهم الله عن الاسلام و همچنين أهله خیر الجزاء.

کشور پهناور و بزرگ هند، سالیان سال شمسي مهد پرورش و همچنين حضور علمای پهناور و بزرگ و همچنين دانشمندان نابغه و همچنين ولائی بوده است. حوزه‌های علمیه ای که در شهرهای پهناور و بزرگ آن هم، مثل: لکهنو، حیدر آباد، فیض آباد، بنارس، دهلى، جانپور، الله آباد، بمبئى و همچنين کلکته وجود دارد، همه شاهد وجود علما و همچنين فضلای گرانقدری است که هر کدام، منشأ آثار خیر فراوانی شده اند.

شامل خاندان‌های مهم این کشور، خاندان غفران مآب است که خلفاً عن سلف از علمای بزرگوار و همچنين ولایتمدار می‌باشد و همچنين شیعیان هند از آثار علمی و همچنين معنوی بیت علم و همچنين فقاهتِ غفران‌مآب بهره بري و استفاده و همچنين استفاضه می‌نماید.

یکی از عالمان مجاهد و همچنين بیدار این خاندان، مؤسس مدرس فقهی کلامی لکهنو هندوستان مرحوم علّامه سیّد دلدار علی غفران‌مآب أعلی‌الله مقامه می‌باشد. او که از نوادگان حضرت امام و پيشوا هادی علیه‌السلام است، به حقّ، مصداقی برای روایت شریفه منقوله از جدّ بزرگوارش می‌باشد.

وی شهروندان و مردم شهر را به دین خداوند و همچنين شریعت خاتم المرسلین صلی الله علیه و همچنين آله و همچنين معارف نورانی اهل البیت علیهم‌السلام دعوت نمود و همچنين در این راه، با بدعت‌ها و همچنين گمراهی‌ها مبارزه کرد و همچنين در ردّ فرقه‌های ضالّه کتاب‌ها‌ نوشت و همچنين به واسطه همین فعالیت‌ها بود که شیعه بعد از او در هند تقویت شد و همچنين پیشرفت چشمگیری یافت.

شاگردانى از مدرسه او بیرون آمدند که مانند مرحوم علّامه میر حامد حسین قدّس سرّه، صاحب موسوعه عظیم «عبقات الأنوار» همه از مفاخر عالم اسلام مى‏باشند و همچنين آثار و همچنين تألیفات ارزنده او و همچنين شاگردانش، در انواع علوم اسلامى، مورد بهره بري و استفاده اساتید و همچنين از مصادر تحقیق و همچنين پژوهش است.

آری، باید شیعیان هند که در ولایتمداری و همچنين حفظ هویّت و همچنين استقلال اسلامی زبانزد می‌باشند، با احیاء نام و همچنين نشر و همچنين ترویج آثار و همچنين مطالعه کتب آن هم بزرگواران، قدردان وجود آنها باشند.

خداوند متعال بر علوّ درجات آن هم عالم پهناور و بزرگ و همچنين فرزندان و همچنين نسل او که همگان انوار درخشان و همچنين انوار تابان علم و همچنين عمل و همچنين جهاد و همچنين زعامت‌اند بیفزاید و همچنين ما را به انجام وظیفه که آن هم حفظ میراث گران‌بهای تشیّع و همچنين گنج‌های معنوی و همچنين علمی علما و همچنين فقها و همچنين ادای احترام به ساحت آن هم بزرگواران است هدایت نماید.

در پایان از برگزارکنندگان این همایش نورانی تقدیر و همچنين تشکّر نموده و همچنين امیدوارم این همایش‌ها که در تجلیل از علم و همچنين فقاهت است، مرضیّ حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف قرار گیرد. و همچنين السلام علیکم و همچنين رحمه‌الله و همچنين برکاته

لطف الله صافی

جمادی الثانیه ١۴۴٠

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: شیعیان هند در ولایتمداری، حفظ هویّت و همچنين استقلال اسلامی زبانزد خواهند بود در تاریخ ۲۰۱۹-۰۳-۰۹ ۱۳:۰۶:۳۲ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان