حضرت آیت الله سبحانی: جهان هنوز شیعه را نشناخته است/ شیعه در حقیقت اسلام تحریف نشده است

%name حضرت آیت الله سبحانی: جهان هنوز شیعه را نشناخته است/ شیعه در حقیقت اسلام تحریف نشده است

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی سبحانی گفت: شیعه آثار فراوان خوبی دارد و همچنين ما باید خود را به جهان معرفی کنیم تا بدانند شیعه آن هم اسلام است.

به نقل از روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا در قم، مرجع تقلید شیعیان دوشنبه شب در آیین رونمایی از جديد و تو و تازه های نشر گلشن ابرار پژوهشکده مطالعات اسلامی باقر العلوم(ع) با بیان اینکه اهمیت علم و همچنين دانش برای همه روشن است گفت: در اهمیت علم همین کافی که قرآن کلمه علم را با تمام مشتقاتش حدود ۷۸۰ بار به کار برده است.

او اظهار کرد: قرآن مقام دو تيم را بالا می برد؛ یکی اشخاص با ایمان و همچنين دیگری عالم، البته علمی که در اسلام مطرح است علمی است که مایه کمال انسان باشد.

آیت الله سبحانی با بیان اینکه علمی که جنبه تخریب دارد در اسلام مطلوب نیست گفت: غرب به دنبال علم است ولي بايد توجه داشت علم نه برای سعادت بلکه برای عیش و همچنين نوش، اقتدار و قدرت طلبی و همچنين زور گویی در حالی که اسلام دنبال علمی است که برای بشر سعادت آفرین باشد.

او با اشاره به اینکه علم و همچنين ایمان باید باید در کنار هم باشند خاطرنشان کرد: کسانی که بمب اتم می سازند فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن نکنند علم را بالا بردند بلکه این جنبه تخریبی دارد و همچنين علمی که سبب استعمار و همچنين اقتدار و قدرت گرفتن برای تحقیر دیگران باشد مورد پسند اسلام نیست.

مرجع تقلید شیعیان در ادامه با بیان اینکه علما به وسیله قلم اسلام را برای ما حفظ کردند ابراز کرد: گرچه کتاب هایی در مورد علمای شیعه نوشته و همچنين ترجمه شده است ولي بايد توجه داشت هنوز جهان، شیعه را نشناخته است؛  در سال شمسي ۱۳۳۶ شمسی در مکه مکرمه میزبان قاضی آنجا بودم و همچنين در آن هم دیدار قاضی مکه جایی که شیعیان بسیاری به آن هم سفر می کنند از علما و همچنين آثار ما بی اطلاع بود و همچنين از بنده پرسید آیا شیعه هم کتابی دارد.

او عنوان کرد: بر ماست علمای خود را معرفی و همچنين ریشه های خود را به جامعه معرفی کنیم تا بدانند شیعه آن هم اسلام و همچنين اسلام آن هم شیعه است؛ شیعه در حقیقت اسلام تحریف نشده است.

آیت الله سبحانی با بیان اینکه پیدایش شیعه با پیدایش اسلام یکی است تصریح کرد: کسانی که گلشن ابرار را به زبان فارسی نوشتند، عمل ارزشمندی انجام دادند تا بتوانند شیعه را معرفی کنند و همچنين مایه تحکیم شیعه شوند؛ بهتر است این آثار به عربی نیز ترجمه مي شود.

او گفت: البته شیعه علمایی داشته است که از قلم افتاده به عوان مثال در زمان مرحوم علامه حلی در حله ۴۰۰ مجتهد بود بنابراین حکومت ها نسبت به شیعه ستم کرده اند، شیعه آثار فراوان  خوبی دارد و همچنين ما باید خود را به جهان معرفی کنیم.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله سبحانی: جهان هنوز شیعه را نشناخته است/ شیعه در حقیقت اسلام تحریف نشده است در تاریخ ۲۰۱۹-۰۲-۲۵ ۲۱:۲۳:۵۵ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان