تاکید حضرت آیت الله سبحانی بر کاهش وابستگی حوزه ها به حکومت/ اکثریت بانوان طلبه را برای تبلیغ تربیت کنید

%name تاکید حضرت آیت الله سبحانی بر کاهش وابستگی حوزه ها به حکومت/ اکثریت بانوان طلبه را برای تبلیغ تربیت کنید
حضرت آیت الله العظمی سبحانی

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی سبحانی بر کاهش هزینه حوزه های علمیه خواهران و همچنين عدم وابستگی به بودجه های دولتی تاکید کرد.

به نقل از روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا در قم، مرجع تقلید شیعیان پیش از ظهر امروز در دیدار اعضای شورای سیاست گذاری حوزه های علمیه خواهران، تشکیل و همچنين توجه  به حوزه های علمیه خواهران را از برکات انقلاب اسلامی دانست و همچنين افزود: قبل از انقلاب، خواهران حوزه هایی به صورت اجمالی داشتند که این امر توسط اینجانب در آبادان شروع شد و همچنين من در فاطمیه آنجا تدریس می کردم و همچنين در سال شمسي ۱۳۵۰ هسته امر تحصیل حوزوی خواهران تشکیل شد.

او با تاکید بر اینکه فارغ التحصیلان حوزه خواهران باید مبلغه باشند گفت: این اشخاص باید بتوانند در منازل و همچنين در مساجد مختص به زنان  سخنرانی کنند زیرا اثری که اینان می گذارند واعظ مرد آن هم اثر را نمی گذارد.

آیت الله سبحانی خاطرنشان کرد: باید مسیر تدریس اینها به گونه ای باشد که نقش مبلغه داشته باشند و همچنين بتوانند روی زنان جامعه اثر بگذارند، حفظ قرآن و همچنين حدیث خوب است ولي بايد توجه داشت تشکیلات باید به گونه ای باشد که از وجود آنان در مساجد و همچنين مجالس بهره بري و استفاده مي شود.

او خطاب به اعضای شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه خواهران بیان کرد: ۱۰ قسمت و بخش بانوان را برای اجتهاد نگه دارید و همچنين ۹۰ قسمت و بخش دیگر مبلغه باشند چه از طریق قلم و همچنين چه از طریق بیان، قطعا اثر خوبی خواهند گذاشت.

مرجع تقلید شیعیان کم کردن وابستگی حوزه  در تامین هزینه ها به حکومت را مورد توجه قرار داد و همچنين افزود: این گستردگی در مدیریت، هزینه دارد باید سعی کنید نقش حکومت را در این زمینه کوچک و همچنين هزینه ها را نیز کمتر کنید به گونه ای که کم کم نیازی به درآمدهای دولتی نباشد.

او افزود: در این خصوص از علمای شهرستان ها کمک بگیرید و همچنين بخشی از کار را به عالم پهناور و بزرگ آن هم شهرستان بسپارید تا همه هزینه ها بر دوش مرکز نباشد.

آیت الله سبحانی با اشاره به کاربردی بودن فارغ التحصیلان حوزه خواهران گفت: باید به گونه ای باشد که در صورتي که حوزه مدرکی می دهد فرد بتواند در دبیرستان ها تدریس کند یعنی فرد بتواند شرعیات و همچنين احکام و همچنين مسائل دینی را تدریس کند. در این صورت استقبال از این کار زیاد خواهد شد چنانچه که در صورتي که فرد مدرکی دریافت کند ولي بايد توجه داشت نتواند آن هم را مصرف کند اقبال کمتر بوده و همچنين در نتیجه کمتر نتیجه خواهیم گرفت.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

تاکید حضرت آیت الله سبحانی بر کاهش وابستگی حوزه ها به حکومت/ اکثریت بانوان طلبه را برای تبلیغ تربیت کنید در تاریخ ۲۰۱۹-۰۳-۰۹ ۱۳:۴۴:۲۳ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان