پاسخ به پرسش هایی در مورد ناديده گرفتن مصیبت های وارده به حضرت فاطمه (س) طبق فتوای حضرت آیت الله سید صادق روحانی

%name پاسخ به پرسش هایی در مورد ناديده گرفتن مصیبت های وارده به حضرت فاطمه (س) طبق فتوای حضرت آیت الله سید صادق روحانی

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -حضرت آیت‌الله العظمی سیّد صادق روحانی به پرسشی هایی در مورد ناديده گرفتن مظلومیت حضرت فاطمه (س) پاسخ گفته است.

به نقل از شفقنا متن پرسش های مطرح شده وپاسخ این مرجع تقلید شیعیان بدین شرح است:

حکم کسى که مظلومیت حضرت فاطمه (علیها السلام) را ناديده گرفتن کند.
استفتاء:
از دوستان اهل بیت رسول خداوند تبارک و تعالي (علیهم السلام)، کسى که رنج ها و همچنين مصائب و همچنين مظلومیت سرور و همچنين سالار ما صدّیقه طاهره فاطمه الزّهراء (علیها السلام) و همچنين جنایت هایى را که از سوى ظالمان و همچنين غاصبان در حق او رفت، ناديده گرفتن کند، حکمش چیست؟ وظیفه دوستان اهل بیت (علیهم السلام) در برابر چنین شخصى چیست؟

جواب:
باسمه جلت اسمائه؛ کسى که رنج و همچنين مظلومیت حضرت فاطمه (علیها السلام) و همچنين جنایت هاى تکان دهنده اى را که در حق او روا شد، ناديده گرفتن کند، یا نا آگاه است، یا از دوستان اهل بیت (علیهم السلام) است امّا نمى تواند باور کند که پلیدى برخى تا آنجا مى رسد که چنین جنایت هاى حیرت آورى را در حق صدّیقه طاهره (علیها السلام) روا دارند!

امّا برابر روایات رسیده از طریق هر دو تيم از مسلمانان، یعنى شیعه و همچنين اهل سنّت این ظلم ها و همچنين جنایت ها اثبات مى گردد، پس، ناديده گرفتن کننده این بیداد و همچنين خشونت دهشتناک، یا باید حق ستیز باشد، یا نا آگاه و همچنين یا دستخوش اشتباه شده و همچنين مى پندارد که اعتراف به این جنایت ها باعث تفرقه و همچنين پراکندگى میان مسلمانان مى گردد، و همچنين تفرقه و همچنين پراکندگى در این زمان باعث ضعف اسلام و همچنين مسلمانان مى مي شود. به هر حال وظیفه اسلامى و همچنين انسانى دوستان اهل بیت (علیهم السلام) در این مورد آشکار است.

—————————————————————–
آیا ناديده گرفتن رنج ‏ها و همچنين مصائب حضرت فاطمه (س) باعث خروج از مذهب می مي شود؟
استفتاء:
آیا مى قدرت کسى را که مى گوید حضرت فاطمه(علیها السلام) به شهادت نرسیده است، خارج از مذهب به شمار آورد؟

جواب:
باسمه جلت اسمائه؛ چنین گفتارى گاه از موضع ناديده گرفتن و همچنين حق ستیزى در برابر روایات رسیده از امامان معصوم(علیهم السلام) سرچشمه مى گیرد، و همچنين گاه از نادانى و همچنين ناآگاهى و همچنين بى اطلاعى از رویدادهاى تاریخى و همچنين روایات رسیده; و همچنين این دو با هم فرق مى کند; بنا براین، در صورتي که از نوع دوم باشد، باعث خروج از مذهب نمى گردد، علي رغم قسم نخست که روایات رسیده از امامان معصوم را عامداً ناديده گرفتن مى نمایند.

____________________________________________
مصیبت شکستن دنده حضرت زهرا (س) موضوعى عقیدتى است.
استفتاء:
آیا داستان شکسته‏ شدن دنده و همچنين پهلوى بانوى پهناور و بزرگ اسلام فاطمه علیها السلام در هجوم به‏ منزل و خانه ‏اش، یک داستان تاریخى و همچنين بدون ارتباط و رابطه با باورهاى مذهب شیعه و همچنين اهل‏ بیت علیهم ‏السلام است یا یک بحث عقیدتى است؟

جواب:
باسمه جلت اسمائه; ظلم و همچنين بیدادى که در حق دختر پیامبر فاطمه زهرا علیها السلام رفت، از هجوم به منزل و خانه تا مصادره مال و همچنين شکستن دنده و همچنين پهلوى آن هم بانوى پهناور و بزرگ، همه و همچنين همه به‏ خاطر عدالت‏ خواهى و همچنين ظلم‏ ناپذیرى و همچنين دفاع از حق و همچنين امام و پيشوا معصوم علیه ‏السلام بود، که فرازهاى متنوع و گوناگون و مختلف خطبه درخشان آن هم حضرت گواه روشن و همچنين روشنگر این حقیقت است؛ با این بیان چگونه این جهاد و همچنين دفاع پهناور و بزرگ بانوى اسلام فاطمه علیها السلام مى ‏تواند از نظریه امامت آسمانى امیرمؤمنان جدا باشد؟ و همچنين در صورتي که در ارتباط با آن هم بود – که برابر اسناد فراوان چنین است – در آن هم صورت دفاع شجاعانه و همچنين تلاش خستگى‏ ناپذیر و همچنين نابرابر او، اصلى است که شیعه را از دیگران ممتاز مى ‏سازد، پس، در صورتي که چنین است، چگونه مى ‏تواند ربطى به ‏باور و همچنين عقیده ما نداشته باشد و همچنين تنها یک داستان غمبار تاریخى شمرده مي شود؟! به‏ هر حال دیدگاه ما نسبت به گوینده این سخن و همچنين کتاب‏ هاى او، در آغاز قسمت و بخش استفتائات عقیدتى در دسترس است، به آنجا رفت و آمد و مراجعه فرمایید.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به پرسش هایی در مورد ناديده گرفتن مصیبت های وارده به حضرت فاطمه (س) طبق فتوای حضرت آیت الله سید صادق روحانی در تاریخ ۲۰۱۹-۰۲-۰۸ ۲۳:۲۴:۴۰ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان