حضرت آیت الله وحید خراسانی: مناظرات امام و پيشوا رضا به بهترین شکل احیا مي شود

%name حضرت آیت الله وحید خراسانی: مناظرات امام و پيشوا رضا به بهترین شکل احیا مي شود

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی با بیان اینکه قضیه مناظرات امام و پيشوا هشتم(ع) غوغایی است پهناور و بزرگ، خاطرنشان کرد: ان شاءالله به احسن وجه این قسمت و بخش از سیره امام و پيشوا هشتم(ع) را احیا کنید و همچنين به این امر اهمیت بدهید.

به به گفته شفقنا، مرجع تقلید شیعیان در دیدار اعضای شورای عالی علمی علمی و همچنين اجرایی همایش بین المللی امام و پيشوا رضا(ع) و همچنين گفت وگوی ادیان در قم بیان کرد: این کار تو بسیار مورد تایید و همچنين تقدیر و همچنين باعث احیای امر عالم آل محمد(ع) است.

او با بیان اینکه قضیه مناظرات امام و پيشوا هشتم(ع) غوغایی است پهناور و بزرگ، خاطرنشان کرد: ان شاءالله به احسن وجه این قسمت و بخش از سیره امام و پيشوا هشتم(ع) را احیا کنید و همچنين به این امر اهمیت بدهید.

آیت الله وحید خراسانی با بیان روایاتی در باب شخصیت امام و پيشوا هشتم(ع) و همچنين زیارت ایشان بیان داشت: در روایات است که در صورتي که کسی هزار سال شمسي عمر کند و همچنين هر سال شمسي به حج برود و همچنين تمام این هزار حج مقبول باشد معادل یک مرتبه زیارت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) است.

او افزود: ان شاءالله که اسم همه دست اندرکاران و همچنين مسئولین این همایش ارزشمند در دفتر امام و پيشوا هشتم(ع) ثبت و همچنين ضبط مي شود و همچنين بی شک تو نیز تاثيرات و همچنين اثرات این اقدام را در زندگی خواهید دید. چرا که همه تو عزیزان مورد لطف عنایت حضرت هستید.

دعوت از بزرگان و همچنين علمای ادیان ابراهیمی در همایش امام و پيشوا رضا(ع) و همچنين گفتگوی ادیان

به به گفته حوزه, حجت الاسلام والمسلمین عبدخدایی نیز در این دیدار ضمن تسلیت ایام شهادت، به معرفی این همایش، کمیسیون ها و همچنين اهداف آن هم پرداخته و همچنين بیان کرد: همایش امام و پيشوا رضا(ع)و همچنين گفتگوی ادیان با تاکید بر سیره امام و پيشوا هشتم(ع) در مناظره و همچنين گفتگو با ادیان و همچنين مذاهب متنوع و گوناگون و مختلف در چند محور شامل دین و همچنين عقلانیت، توحید وخدامحوری، نقش گفتگوی دینی در همزیستی مسالمت آمیز ادیان، عدالت ومحبت و همچنين تربیت دینی در ادیان ابراهیمی با حضور چهره ها وشخصیت های پهناور و بزرگ ادیان پهناور و بزرگ ابراهیمی در مشهد برگزار می مي شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به برگزاری هشت پیش نشست تخصصی در داخل و همچنين خارج کشور خاطر نشان کرد: قبل از برگزاری همایش اصلی به تا حال چهار نشست خارجی در کشورهای لبنان، هندوستان، مالزی واندونزی و همچنين چهار نشست داخلی در قم، ارومیه، تهران و همچنين اصفهان با حضور بزرگان و رهبران و همچنين علمای ادیان ابراهیمی برگزار شده است.

مناظره و همچنين گفتگو بخشی از سیره عالم آل محمد(ص) است

حجت الاسلام والمسلمین حجت گنابادی نژاد، رئیس نهاد فرهنگی آستان قدس رضوی نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام تولیت معظم آستان قدس رضوی خدمت این مرجع پهناور و بزرگ عالم تشیع عنوان کرد: شخصیت امام و پيشوا هشتم(ع) ابعاد گسترده‌ای دارد و همچنين مناظره وگفتگو با شخصیت های علمی ادیان متنوع و گوناگون و مختلف بخشی از سیره این امام و پيشوا همام است.

او افزود: مضجع منور امام و پيشوا هشتم(ع) همواره مورد علاقه پیروان سایر ادیان بوده و همچنين در سال شمسي های اخیر نیز در ایام شهادت ایشان شاهد حضور کاروان‌های متنوع و گوناگون و مختلف پیاده اهل سنت از استان های متنوع و گوناگون و مختلف کشور هستیم.

گنابادی نژاد با تاکید بر اینکه ارامنه ایرانی نیز اهتمام ویژه ای در زیارت امام و پيشوا هشتم(ع) دارند، تصریح کرد: با توجه به نگاه ضد توحیدی که توسط ایادی شیطانی با ابزارهای متنوع منعکس می مي شود، شخصیت امام و پيشوا هشتم(ع) و همچنين سیره ایشان در مواجهه با سایر ادیان، فرصتی برای ما خادمان بارگاه علی ابن موسی الرضا(ع) فراهم کرده تا با انعکاس معارف اهل بیت(ع) در برابر این هجمه ها اقدام نماییم.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله وحید خراسانی: مناظرات امام و پيشوا رضا به بهترین شکل احیا مي شود در تاریخ ۲۰۱۹-۰۱-۲۳ ۱۸:۵۸:۵۸ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان