حضرت آیت الله نوری همدانی: فضای دانشگاه ها باید انقلابی و همچنين اسلامی باشد

%name حضرت آیت الله نوری همدانی: فضای دانشگاه ها باید انقلابی و همچنين اسلامی باشد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی گفت: وظیفه داریم انقلابی که در صدر اسلام بود را در همه ابعاد ایجاد کنیم به خصوص درحوزه، دانشگاه و همچنين آموزش و همچنين پرورش؛ فضای دانشگاه ها باید انقلابی و همچنين اسلامی باشد.

به نقل از روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا در قم، مرجع تقلید شیعیان پیش از ظهر شنبه در دیدار دبیر اعضای شورای انقلاب فرهنگی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد اظهار کرد: انقلاب که در ایران تحقق پیدا کرد استمرار انقلاب پیامبران الهی بوده است.

او گفت: مهمترین بعد در زندگی انسان بعد فرهنگی است و همچنين توجه پیامبران نیز در درجه اول به فرهنگ بوده است که درصدد عوض کرن و همچنين اصلاح فرهنگ بودند.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه امام و پيشوا راحل در سخنانشان بیان می دارند که آغاز طلوع اسلام را با انقلاب عملی می کنیم افزود: بر ما مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است به انقلاب صدر اسلام توجه کنیم.

او با اشاره به اینکه شناساندن علومی که در صدر اسلام بوجود آمد نقطه مهمی است که باید به آن هم توجه داشت تصریح کرد: بسیاری اصطلاحات علمی به زبان عربی است مانند پزشکی، ریاضی، فیزیک و همچنين علم هیئت که پدید اورندگان آنها مسلمانان بوده اند.

مرجع تقلید شیعیان ادامه داد: دشمنان کاری کردند تمدن اسلامی افول کند و همچنين زیر سلطه سلطه گران قرار بگیرد و همچنين اسلام را به حاشیه راندند و همچنين علما را گوشه نشین کردند.

او با بیان اینکه دشمن سعی کرد اسلام و همچنين علما را کنار بزند ابراز کرد: انقلابی را به وجود آوردیم که در دنیا نظیر ندارد و همچنين باید تحولی که انقلاب به وجود اورده را احیا و همچنين عملی کنیم.

آیت الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: انقلاب، اسلام را به میدان زندگی شهروندان و مردم شهر آورد و همچنين ما وظیفه داریم به تحولات و همچنين دستاوردهای انقلاب توجه داشته باشیم.

او بیان کرد: وظیفه داریم انقلابی که در صدر اسلام بود را در همه ابعاد ایجاد کنیم به خصوص درحوزه، دانشگاه و همچنين آموزش و همچنين پرورش؛ فضای دانشگاه ها باید انقلابی و همچنين اسلامی باشد.

این مرجع تقلید ادامه داد: حوزه علمیه قم با الحاق ایران به لایحه FATF  مخالف بوده و همچنين به سرنوشت ابتر برجام مبتلا می مي شود؛ حوزه باید همیشه بیدار باشد و همچنين امروز وظیفه ما طلبه ها بسیار سنگین است.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله نوری همدانی: فضای دانشگاه ها باید انقلابی و همچنين اسلامی باشد در تاریخ ۲۰۱۹-۰۱-۱۹ ۱۳:۰۰:۰۰ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان