حضرت آیت الله مکارم شیرازی: پایان عمر سلفیت و همچنين وهابیت نزدیک است

%name حضرت آیت الله مکارم شیرازی: پایان عمر سلفیت و همچنين وهابیت نزدیک است

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان اینکه محصول اندیشه وهابیت جز تخریب و همچنين نابودی نیست، گفت:  اینها برای بقای خود در حال دست و همچنين پا زدن خواهند بود و همچنين البته تلاش آنها نیز فایده ای نخواهد داشت.

به نقل از شفقنا، مرجع تقلید شیعیان در دیدار رییس دانشگاه علامه طباطبایی و همچنين اعضای ستاد برگزاری همایش ملی نقد مبانی سلفی گری، با بیان اینکه مساله سلفیه و همچنين وهابیت از بلاهای بزرگی است که دامن گیر اسلام شده و همچنين همه باید در مقابل آن هم بایستند، تصریح کرد: سلفی گری و همچنين وهابیت در حقیقت ریشه آن هم در جمود و همچنين افراطی گری است و همچنين محصول آن هم نیز جز ویرانی، کشتار و همچنين مفاسد اخلاقی نیست.

او تاکید کرد: وهابیت و همچنين سلفی گری را نباید تفسیری از اسلام دانست، اینها بر اثر جمود فکری و همچنين انتخاب گزینشی از آیات قرآن کریم، مطابق امیال خودشان عمل می کنند.

مرجع تقلید شیعیان وهابیت و همچنين تکفیری ها را مصداق نؤمن ببعض و همچنين نکفر ببعض دانست و همچنين اظهار داشت: وهابیت تحریف کاملی در اسلام بوجود آورده اند و همچنين ریشه آن هم نیز سیاسی است.

او در ادامه با بیان اینکه پایان عمر سلفیت و همچنين وهابیت نزدیک است، گفت: ما ده سال شمسي قبل از فروپاشی شوروی کتابی تحت عنوان پایان عمر مارکسیسم نوشتیم، در حال حاظر نیز می گوییم پایان عمر وهابیت و همچنين سلفیت نزدیک است.

آیت الله مکارم شیرازی محصول فکر کردن و انديشيدن سلفی گری و همچنين وهابیت را داعش خود خوانده و همچنين تکفیری ها و همچنين نابودی و همچنين کشت و همچنين کشتار دانست و همچنين افزود: اینها برای بقای خود در حال دست و همچنين پا زدن خواهند بود و همچنين البته تلاش آنها نیز فایده ای نخواهد داشت و همچنين راه به جایی نخواهند برد.

او با تاکید بر لزوم مواجهه فعالانه با وهابیت و همچنين تکفیری ها، بیان داشت: محصول اندیشه وهابیت جز تخریب و همچنين نابودی نیست، جهاد نکاح یک رسوایی پهناور و بزرگ برای وهابیت بود و همچنين دنیا نیز به این مساله پی برده است.

مرجع تقلید شیعیان، ارتباط ستاد برگزاری این همایش با دارالاعلام لمدرسه اهل البیت را ستایش کرد و همچنين گفت: این مرکز در نقد سلفیه و همچنين وهابیت کارنامه و همچنين دستاوردهای ارزشمند علمی و همچنين تحقیقاتی دارد.

او در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود به آثار مکتوب دبیرخانه کنگره جریان های تکفیری اشاره و همچنين تاکید کرد: تو می توانید از این آثار نیز بهره بگیرید؛ کتاب زادگاه تروریستم که از محصولات و همچنين آثار این کنگره هست از هشتاد منبع و همچنين مدرک مستدل و همچنين از منابع اهل سنت بهره گرفته است.

آیت الله مکارم شیرازی عنوان داشت: بعد از اتمام برگزاری کنگره فعالیت ها خاتمه نیافت و همچنين در حال حاضر دبیرخانه کنگره فعال است و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب های مختلفی را در دستور کار دارند؛ تو ارتباط خود را با دبیرخانه کنگره بیش از پیش تقویت کنید.

او زادگاه تروریسم تکفیری را عربستان سعودی دانست و همچنين گفت: هرچند آنها در ظاهر می گویند تکفیری ها از ما نیستند، ولي بايد توجه داشت همه می دانند منشا و همچنين خاستگاه تروریسم تکفیری کجاست.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: پایان عمر سلفیت و همچنين وهابیت نزدیک است در تاریخ ۲۰۱۹-۰۲-۱۸ ۱۱:۱۸:۰۰ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان