حضرت آیت الله مکارم شیرازی: فرهنگ مذهبی در جامعه زنده مي شود

%name حضرت آیت الله مکارم شیرازی: فرهنگ مذهبی در جامعه زنده مي شود

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با مظلوم خواندن فرهنگ در جامعه گفت: در صورتي که فرهنگ دینی زنده باشد مسائل اقتصادی و همچنين قضایی هم حل می مي شود و همچنين شاهد این همه پرونده های عجیب و همچنين غریب نخواهیم بود.

به به گفته روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا، مرجع تقلید شیعیان در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم به حدیثی از پیامبر اکرم اشاره کرد و همچنين گفت: نبی مکرم اسلام فرمود: «دین خود را خالص کن، عمل مختصر برای تو کافی است».

او تصریح کرد: آنچه اهمیت دارد کیفیت عمل است، کمیت عمل مهم نیست. در صورتي که اعمال انسان با اخلاص همراه باشد آثار بزرگی بر جای می گذارد. چه بسا کار کوچکی با خلوص نیت و همچنين لله انجام می مي شود ولي بايد توجه داشت آثار بزرگی بر جای می گذارد.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به تاثیر خلوص نیت در کارها اظهار داشت: در تاریخ مکرر داریم کسانی که کارهای کوچکی کردند ولي بايد توجه داشت به سبب اخلاصی که داشتند، منشا تحولاتی برای خود و همچنين جامعه شدند.

او با بیان اینکه خلوص نیت کار آسانی نیست، گفت: اعمال کم با خلوص نیت بهتر از اعمال فراوان بدون اخلاص است و همچنين همین اعمال کم می تواند برای ما کافی باشد. وقتی نیت خالص باشد خداوند به کار، عمل، هوش و همچنين عبادت انسان برکت می دهد.

این مرجع تقلید در ادامه، فرهنگ را در شرایط کنونی مظلوم برشمرد و همچنين گفت: ما می گوئیم جمهوری اسلامی یعنی مسائل اسلامی را زنده کنیم. واقعا مسائل فرهنگی مظلوم واقع شده است درحالیکه در مسائل سیاسی و همچنين اقتصادی موثر است.

او با اشاره به وفور پرونده های قضایی در دادگستری عنوان کرد: در صورتي که فرهنگ دینی زنده باشد مسائل اقتصادی و همچنين قضایی هم حل می مي شود و همچنين شاهد این همه پرونده های عجیب و همچنين غریب نخواهیم بود.

آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: در صورتي که انسان حساب حلال و همچنين حرام را کند، این پرونده ها تشکیل نمی مي شود. نصف بیشتر این پرونده ها به دلیل نبودن فرهنگ مذهبی و همچنين بی تقوایی است.

او با تاکید بر مظلومیت فرهنگ در جامعه گفت: کار این فرهنگ به جایی رسیده که به شهروندان و مردم شهر می گویند کتاب مذهبی بخوانید ولي بايد توجه داشت شهروندان و مردم شهر نمی توانند کتاب بخرند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: وقتی به فرهنگ اهمیت داده نشود، برای یک چیزهایی ارزهای ارزان قیمت اختصاص داده و همچنين برای یکسری چیزها هم باید از بازار آزاد تهیه کنیم. فرهنگ مظلوم است و همچنين ضرر آن هم را هم می کشیم.

او با بیان این مطلب که این همه مضر و همچنين بد بهره بري و استفاده و همچنين دزدی ها نتیجه بی تقوایی هاست، بیان کرد: می ترسم به جایی برسیم که فرهنگ اروپایی بر ما مسلط مي شود و همچنين به شهروندان و مردم شهر گفته مي شود آزاد باشند.

آیت الله مکارم شیرازی در پایان ابراز امیدواری کرد: همه مسئولان، شهروندان و مردم شهر و همچنين حوزویان از خواب غفلت بیدار شده و همچنين اهمیت به فرهنگ مذهبی را واجب و همچنين مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري بدانیم.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: فرهنگ مذهبی در جامعه زنده مي شود در تاریخ ۲۰۱۹-۰۱-۳۰ ۰۹:۵۳:۰۷ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان