حضرت آیت الله مکارم شیرازی: صدا و همچنين سیما با روشهای دوست داشتني و جذاب در صدد تبیین مسائل دینی و همچنين اسلامی باشد

%name حضرت آیت الله مکارم شیرازی: صدا و همچنين سیما با روشهای دوست داشتني و جذاب در صدد تبیین مسائل دینی و همچنين اسلامی باشد
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

شفقنا-حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: صدا و همچنين سیما باید با روش های غیر مستقیم و همچنين دوست داشتني و جذاب در صدد ترویج و همچنين تبیین مسائل دینی و همچنين اسلامی باشد.

به نقل از شفقنا، مرجع تقلید شیعیان در دیدار اعضای بسیج نهاد صدا و همچنين سیما، رسالت رسانه ملی را فرهنگ سازی صحیح و همچنين تبیین معارف اسلامی دانست و همچنين با بیان اینکه امروز تاثیری که رسانه ها در دنیا دارند از تاثیر سلاح های متنوع و گوناگون و مختلف جنگی بیشتر است، اظهار داشت: در دنیای امروز روی مسائل رسانه ای سرمایه گذاری فوق العاده ای می کنند؛ امروز یکی از کارهای صهیونیست ها این است که رسانه های مهم دنیا را در اختیار گرفته اند؛ در چنین شرایطی ما باید به رسانه ها بویژه رسانه ملی اهمیت فوق العاده ای بدهیم.

او کار رسانه ای را شاخه ای از امر به معروف و همچنين نهی از منکر دانست و همچنين با استناد به آیات ۱۰۶ و همچنين ۱۱۰ سوره آل عمران به تبیین دو شاخه عام و همچنين خاص امر به معروف  و همچنين نهی از منکر پرداخت.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: ما دو مدل امر به معروف و همچنين نهی از منکر داریم؛ یک نوع امر به معروف در حد گفتن و همچنين تذکر دادن به صورت صحیح و همچنين منطقی است؛ این شاخه رسالتی همگانی است و همچنين صدا و همچنين سیما و همچنين دیگر رسانه ها نیز در زمره همین موضوع خواهند بود.

او یادآور شد: یک مرحله نیز که نیاز به کار فیزیکی و همچنين برخورد با متخلفان دارند وظیفه آحاد شهروندان و مردم شهر نیست، بلکه وظیفه مسؤولان و همچنين دستگاه ها است که باید جلوی مفاسد را بگیرند.

مرجع تقلید شیعیان در ادامه با بیان اینکه صدا و همچنين سیما تشکیلاتی با شاخه و همچنين برگ های متعدد است، بر ضرورت توجه بیش از پیش متولیان صدا و همچنين سیما در تهیه و همچنين تولید برنامه جذاب و جالب و خوب ها تاکید کرد و همچنين گفت: هرگونه غفلت باعث ایجاد مشکلاتی می مي شود.

او مراقبت نسبت به نفوذ نااهلان را به مسؤولان صدا و همچنين سیما توصیه و همچنين تاکید کرد: خداوند تبارک و تعالي نکند اشخاص نفوذی در صدا و همچنين سیما نفوذ کنند، باید مراقب نفوذی ها بود، نفوذی ها ممکن است کارهایی بکنند که نتیجه آن هم تضعیف نظام اسلامی باشد.

آیت الله مکارم شیرازی بر لزوم درس گرفتن از اتفاقات قبل در ماجرای نفوذ تاکید کرد و همچنين بیان داشت: نفوذی ها بویژه در پست های حساس که با دارايي ها و همچنين بیت المال سرو کار دارد ضربه های سختی می زنند؛ متاسفانه گاهی وقتی با خبر می شوند که کار از کار قبل است.

او ابراز کرد: باید قبل از این که نفوذی ها ضربه بزنند مراقب شان بود مثل آن هم مسؤولی که در یکی از بانک های مهم کشور قرار گرفت و همچنين بعد از آن هم همه اختلاس از کشور گريز و فرار کرد و همچنين دست هیچ کس به او نمی رسد.

این مرجع تقلید شیعیان بهره گیری از ابزارهای نوین و همچنين تکنولوژی های روز را به دست اندرکاران صدا و همچنين سیما توصیه کرد و همچنين افزود: صدا و همچنين سیما باید آخرین تکنولوژی ها را در اختیار داشته باشد تا از دنیا عقب نماند.

او فرهنگ سازی برای مسائل ارزشی و همچنين دینی را رسالت دیگر صدا و همچنين سیما عنوان کرد و همچنين گفت: صدا و همچنين سیما باید با روش های غیر مستقیم و همچنين دوست داشتني و جذاب در صدد ترویج و همچنين تبیین مسائل دینی و همچنين اسلامی باشد.

آیت الله مکارم شیرازی اضافه کرد: تمامی برنامه جذاب و جالب و خوب های صدا و همچنين سیما و همچنين حتی برنامه جذاب و جالب و خوب های طنز و همچنين سرگرمی نیز باید هدف را دنبال کند و همچنين می قدرت همین برنامه جذاب و جالب و خوب ها که هزینه زیادی هم بابت تهیه و همچنين تولید آن هم خرج می مي شود را به برنامه جذاب و جالب و خوب هایی آموزنده تبدیل کرد.

او در ادامه با اشاره به گسترش فضای مجازی، گفت: صدا و همچنين سیما باید پادزهری برای فضای مجازی باشد و همچنين به گونه ای برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی کند که تخریب ها و همچنين هجمه های گرفته شده در این فضا کم اثر و همچنين بی اثر مي شود.

این مرجع تقلید رصد و همچنين شناسایی نقشه های دشمن و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی هدفمند برای مقابله با این نقشه ها را به دست اندرکاران رسانه ملی توصیه و همچنين تاکید کرد: توجه تو به جوانان و نوجوانان و همچنين جوانان باید بیش از دیگر مقاطع سنی باشد، دشمن در حال برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی برای انحراف نسل جوون جامعه است، صدا و همچنين سیما در برنامه جذاب و جالب و خوب هایی که برای این مقاطع سنی تهیه و همچنين تولید می کند باید بیش از پیش مراقب باشد.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: صدا و همچنين سیما با روشهای دوست داشتني و جذاب در صدد تبیین مسائل دینی و همچنين اسلامی باشد در تاریخ ۲۰۱۹-۰۲-۱۳ ۱۳:۰۲:۵۷ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان