حضرت آیت الله مکارم شیرازی: حضور در راهپیمایی به معنای نادیده گرفتن معظلات و مسائل و مشکلات معیشتی و همچنين گرانی نیست

%name حضرت آیت الله مکارم شیرازی: حضور در راهپیمایی به معنای نادیده گرفتن معظلات و مسائل و مشکلات معیشتی و همچنين گرانی نیست

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی، وحدت، خلوص نیت و همچنين ایستادگی و همچنين مقاومت را اصول اساسی پیروزی شهروندان و مردم شهر در انقلاب اسلامی و همچنين ۸ سال شمسي جنگ تحمیلی دانست.

به نقل از روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا در قم، مرجع تقلید شیعیان در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن را وظیفه الهی، اجتماعی و همچنين وجدانی دانست و همچنين گفت: دشمن به وسیله حضور شهروندان و مردم شهر، کارگر شدن تحریم های خود را آزمایش می کند لذا برای ناکام شدن دشمن، شهروندان و مردم شهر باید حضور داشته باشند و همچنين نشان دهند تحریم ها و همچنين ناآرامی ها خللی در اراده آنها ایجاد نکرده است.

او با بیان اینکه حضور در راهپیمایی به معنای نادیده گرفتن معظلات و مسائل و مشکلات معیشتی و همچنين گرانی نیست، تصریح کرد: باید حساب ها را از هم جدا کرد ولي بايد توجه داشت معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی نباید مانع پایبندی به اصولی مي شود که از ابتدای انقلاب به آن هم عقیده داشتیم.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص)فرمود: «کسی که چهل روز اعمالش خالصانه باشد، چشمه های حکمت از قلبش بر زبانش جاری می مي شود».

او علم را به دو دسته اکتسابی و همچنين الهی تقسیم کرد و همچنين با ذکر این نقطه که علم الهی از راه سیر و همچنين سلوک الی الله حاصل می مي شود، خاطرنشان کرد: اخلاص هم درجاتی دارد؛ یکی اخلاصی است که ریاکاری نیست ولي بايد توجه داشت برای دستیابی به آن هم چشمه های حکمت، اخلاص در مقابل ریاکاری را انجام می دهد. نوع دوم انجام اعمال برای نجات از دوزخ و همچنين دستیابی به ثواب است. ولي بايد توجه داشت نوع سوم اخلاص، انجام اعمال تنها برای خداست و همچنين این عالی ترین نوع اخلاص است. هر درجه ای از اخلاص درجاتی از چشمه های حکمت را دارد.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی گفت: در این ۴۰ سال شمسي طوفانهای زیادی بود که پشت سر گذاشتیم و همچنين از همه مهمتر، جنگ تحمیلی هشت ساله بود که امدادهای الهی و همچنين لطف و همچنين عنایت امام و پيشوا زمان پشتوانه بوده است.

او با اشاره به تحریم های امروز دشمنان علیه ایران بیان داشت: تحریم دشمنان کمتر از کارهای آنها در آن هم ۸ سال شمسي است بنابراین برای ادامه راه باید اصول آن هم زمان را در نظر بیاریم.

آیت الله مکارم شیرازی، یادآور شد: اتحاد صفوف یکی از این اصول بود به گونه ای که ۹۸ قسمت و بخش شهروندان و مردم شهر در همه پرسی شرکت کردند. امروز هم در صورتي که این رقم در مقابل دشمنان دست به دست هم دهیم در مقابل آمریکا و همچنين دشمنان شکست نخواهیم خورد.

او خلوص نیت را دومین اصل در پیروزی انقلاب و همچنين ۸ سال شمسي جنگ تحمیلی دانست و همچنين ادامه داد: همه یعنی اکثریت قاطع با خلوص نیت کار می کردند ولي بايد توجه داشت امروز منافع شخصی بسیار زیاد شده و همچنين همین سبب عقب ماندگی است.

مرجع تقلید شیعیان مساله سوم را ایستادگی و همچنين مقاومت دانست و همچنين گفت: کسانیکه در راه خداوند تبارک و تعالي استقامت کنند، ملائکه با آنها همراهی کرده و همچنين پیروز می شوند بنابراین اصل وحدت صفوف و همچنين مقاومت و همچنين خلوص باید در ادامه راه فراموش نشود و همچنين از بیراه به راه برگردیم.

او در پایان تاکید کرد:وحدت در سایه امام و پيشوا و همچنين رهبری بود. همیشه وحدت عامل انسجام می خواهد والا جمعیتی که دارای رهبر نافذالکلمه نباشد نمی تواند وحدت و همچنين انسجام پیدا کند.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: حضور در راهپیمایی به معنای نادیده گرفتن معظلات و مسائل و مشکلات معیشتی و همچنين گرانی نیست در تاریخ ۲۰۱۹-۰۲-۰۶ ۱۰:۰۶:۰۸ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان