حضرت آیت الله شبیری زنجانی:بیانات اهل بیت (ع) قابلیت دارد تا بین ادیان تفاهم ایجاد کند

%name حضرت آیت الله شبیری زنجانی:بیانات اهل بیت (ع) قابلیت دارد تا بین ادیان تفاهم ایجاد کند

شفقنا -آیت الله شبیری زنجانی تصریح کرد: احادیث معصومین نورانیت خاصی دارد که باید اهل خبره با ذوق و همچنين سلیقه، به مناسبت از بین آنها -به خصوص احادیث معتبر- را انتخاب و همچنين نقل کنند و همچنين قطعا تاثیر خود را خواهد داشت. این ادعیه و همچنين کلمات اهل بیت در صورتي که در محافل متنوع و گوناگون و مختلف با رعایت ظرافت بیان مي شود، قابلیت آن هم را دارد که فرقه ها و همچنين ادیان متنوع و گوناگون و مختلف را به تفاهم برساند.

آیت الله العظمی شبیری زنجانی در دیدار حجت الاسلام و همچنين المسلمین «قاضی عسکر»، و همچنين آقای رشیدیان، رییس نهاد حج و همچنين زیارت، بر ضرورت ترویج معارف و همچنين بیانات معصومین علیهم السلام، به خصوص ادعیه حضرات معصومین علیهم السلام تاکید کرد و همچنين گفت:کلمات و همچنين ادعیه حضرات معصومین (علیهم السلام) قابلیت ایجاد تفاهم بین ادیان متنوع و گوناگون و مختلف را دارد.

وی با اشاره به برخی از احادیث، یکی از فلسفه های تشریع حج را «انتقال کلمات و همچنين آموزه های اهل بیت علیهم السلام» به اقوام متنوع و گوناگون و مختلف دانست.

این مرجع تقلید شیعیان مطابقت سخنان حضرات معصومین علیهم السلام با فطرت انسان را یکی از ویژگی‌های بارز احادیث نامید و همچنين تاکید کرد: بیانات حضرات معصومین علیهم السلام تحمیلی نیست بلکه مطابقتش با فطرت باعث روی آوردن به آن هم می مي شود.

آیت الله شبیری زنجانی تصریح کرد: احادیث معصومین نورانیت خاصی دارد که باید اهل خبره با ذوق و همچنين سلیقه، به مناسبت از بین آنها -به خصوص احادیث معتبر- را انتخاب و همچنين نقل کنند و همچنين قطعا تاثیر خود را خواهد داشت. این ادعیه و همچنين کلمات اهل بیت در صورتي که در محافل متنوع و گوناگون و مختلف با رعایت ظرافت بیان مي شود، قابلیت آن هم را دارد که فرقه ها و همچنين ادیان متنوع و گوناگون و مختلف را به تفاهم برساند.

وی افزود: مرحوم حاج آقا حسن قمی می گفت من در برخی از سفرهای زیارتی از کتاب کامل الزیارات، مشغول خواندن زیارت بودم، برخی از اهل تسنن از مضامین و همچنين محتوای بلند این زیارات و همچنين ادعیه تعجب کرده بودند و همچنين برایشان جذاب و جالب بود و همچنين از من خواستند این کتاب را به آنها بدهم.

این مرجع تقلید شیعیان اذعان داشت : در صورتي که این ادعیه حضرات معصومین نبود ما چگونه می توانستیم با خداوند عالم سخن بگوییم؟ معارف بلندی در ادعیه وجود دارد که دیگران را مجذوب مي کند و همچنين باید از ظرفیت حج برای نشر آن هم بهره برد.

 

 

 

 

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله شبیری زنجانی:بیانات اهل بیت (ع) قابلیت دارد تا بین ادیان تفاهم ایجاد کند در تاریخ ۲۰۱۹-۰۱-۲۸ ۰۱:۲۷:۱۶ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان