حضرت آیت الله جوادی آملی: اسلامی شدن دانشگاه به داشتن نمازخانه و همچنين برگزاری مراسمات مذهبی نیست

%name حضرت آیت الله جوادی آملی: اسلامی شدن دانشگاه به داشتن نمازخانه و همچنين برگزاری مراسمات مذهبی نیست

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی ضمن تاکید بر اسلامی کردن دانشگاه ها گفت: اسلامی شدن دانشگاه به داشتن نمازخانه و همچنين برگزاری مراسمات مذهبی نیست.

به به گفته شفقنا، دکتر مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی ایران به همراه جمعی از اعضای این فرهنگستان و همچنين نیز برخی از چهره های ماندگار کشور در حوزه پزشکی با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با حضرت آیت الله جوادی آملی دیدار و همچنين گفتگو کردند.

مرجع تقلید شیعیان در این دیدار، در سخنانی اظهار داشت: انتظاری که از تو بزرگواران وجود دارد این است که شاگردان خود را در دانشگاه ها بیش از قبل با قرآن و همچنين عترت آشنا کنید که برای تحقق این مهم ابتدا مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است دانشگاه اسلامی مي شود.

او ادامه داد: اسلامی شدن دانشگاه به داشتن نمازخانه و همچنين برگزاری مراسمات مذهبی نیست، این کارها، اقدامات خوبی است لکن حرف اول دانشگاه را دانش می زند؛ دانش در صورتي که الهی، دینی، قرآنی و همچنين علوی شد، دانشگاه اسلامی خواهد شد و همچنين به تبع آن هم کشور نیز طیب و همچنين طاهر می مي شود.

آیت الله جوادی آملی خاطرنشان کرد: این مساله باید برای دانشجویان تبیین مي شود که ریشه همه ترس های انسان مردن و مرگ است! با این وجود انسان در مواجهه با مردن و مرگ، مردن و مرگ را می میراند نه اینکه بمیرد!

او اذعان داشت: طبق بیان قرآن کریم، انسان مردن و مرگ را می چشد و همچنين مشخص است که هر ذائقی مذوق را هضم می کند، لذا انسان موجودی ابدی است و همچنين موجود ابدی، کالای ابدی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري دارد که زاد ابدی جز توحید و همچنين تقوا نیست، این مفهوم اساسی علم دینی است.

مرجع تقلید شیعیان در تشریح مفهوم علم دینی تصریح کرد: علم دینی به این معنا نیست که ما انتظار داشته باشیم مثلاً قرآن یا روایت به ما درمان سرطان را بگوید بلکه آنچه قرآن از علم دینی می گوید این است که انسان و همچنين هر چه در جهان است آیت و همچنين آیینه است ولي بايد توجه داشت فرق این آیینه با دیگر آیینه ها این است که این آیینه ای است که تنها و همچنين تنها سازنده خود یعنی خدای متعال را نشان می دهد.

او افزود: با این وجود در صورتي که آیینه در دست شخص کور قرار بگیرد او تنها و فقط شیشه و همچنين سطح صیقلی آن هم را درک می کند، پس چشم بینا مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است تا بتوان در آیینه جهان، خالق را ديدن کرد.

آیت الله جوادی آملی ابراز داشت: علم، تابع معلوم است؛ علم هر چه معلوم است را به عالم نشان می دهد، در حقیقت علم چراغ و همچنين سراج است، آنچه به اسم علم از غرب به ایران رسیده لاشه علم است آنچه به علم، حیات می بخشد و همچنين آن هم را زنده و همچنين پویا می کند، علم دینی است.

او تاکید کرد: دانشجویان باید دینی بیاندیشند، وقتی علم دینی در دانشگاه در جریان باشد، نه تنها این دانشجو روسری را کنار نمی گذارد بلکه سجاده را در آغوش خواهد گرفت، دانشجویان در صورتي که با این فکر کردن و انديشيدن تربیت شوند آنگاه خواهند توانسته بود بین اشکالات موجود در کشور و همچنين اصل دین، مرزبندی قائل شوند و همچنين نابسامانی ها را به پای دین نگذارند.

در ابتدای این دیدار گزارشی از اقدامات گرفته شده جهت برگزاری همایش «قرآن، عترت و همچنين سلامت» و همچنين همایش «سلامت معنوی» که به همت تيم قرآن عترت وسلامت فرهنگستان علوم پزشکی برگزار خواهد شد، ارائه گردید.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

حضرت آیت الله جوادی آملی: اسلامی شدن دانشگاه به داشتن نمازخانه و همچنين برگزاری مراسمات مذهبی نیست در تاریخ ۲۰۱۹-۰۱-۲۴ ۱۶:۵۳:۴۷ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان