تاکید حضرت آیت الله نوری همدانی بر عمومی بودن طرح تحول سلامت

%name تاکید حضرت آیت الله نوری همدانی بر عمومی بودن طرح تحول سلامت

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی تاکید کرد: طرح تحول سلامت باید عمومی باشد تا همه شهروندان و مردم شهر بتوانند از آن هم بهره ببرند و همچنين تنها و فقط رنج بیمار، بیماری اش باشد و همچنين دیگر نگران هزینه ها نباشد.

به نقل از روزنامه نويس و خبرنگار شفقنا در قم، مرجع تقلید شیعیان صبح امروز در دیدار دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و همچنين آموزش پزشکی گفت: پيشامد جديد خدمت به شهروندان و مردم شهر بالاترین عبادت است که به شکل های مختلفی صورت می پذیرد و همچنين امری مهم و همچنين والا می باشد.

او با بیان اهمیت اسلام به دو علم فقه و همچنين طب افزود: علم ابدان و همچنين علم ادیان بالاترین خدمت ها است. علم فقه در زمینه معنویات و همچنين ایمان حرف اول را می زند و همچنين علم طب مرتبط به انسان است، در صورتي که انسان سالم نباشد فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن سالم هم ندارد.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به حدیثی از امام و پيشوا صادق(ع) گفت: این امام و پيشوا بزرگوار می فرماید در هر نقطه مسکونی ۳ عامل و همچنين اقتدار و قدرت باید حضور داشته باشد؛ یکی فقیهی است که با توجه به علم و همچنين معارف فقه در هر نقطه ای شهروندان و مردم شهر به آن هم احتیاج دارند.

این مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه طبیب باید با بصیرت باشد تصریح کرد: طبیب باید مورد اعتماد و همچنين پناهگاه شهروندان و مردم شهر باشد و همچنين مورد دیگر مدیر خیرخواه است که باید در هر مجمعی وجود داشته باشد.

او با بیان طرح تحول سلامت اظهار داشت: دکتر هاشمی سرويس ها و خدمات بسیار خوبی داشتند که یکی از آنها طرح تحول سلامت بود.

آیت الله نوری همدانی تاکید کرد: طرح تحول سلامت باید عمومی باشد تا همه شهروندان و مردم شهر بتوانند از آن هم بهره ببرند و همچنين تنها و فقط رنج بیمار، بیماری اش باشد و همچنين دیگر نگران هزینه ها نباشد.

این مرجع تقلید شیعیان پيشامد جديد پیشگیری را مقدم بر معالجه دانست و همچنين افزود: شهروندان و مردم شهر باید پيشامد جديد پیشگیری را مورد توجه قرار دهند زیرا این پيشامد جديد در فقه ما نیز وجود دارد و همچنين اسلام به تحرک، ورزش و همچنين تغذیه سالم توجه و همچنين سفارش کرده است.

او آشنایی پزشکان با بزرگان طب ایران را مهم خواند و همچنين خاطر نشان کرد: ابن سینا و همچنين زکریای رازی دریایی از علم بوده اند و همچنين غرب هرچه دارد از ما گرفته است و همچنين ما در تمام علوم تقدم داریم.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

تاکید حضرت آیت الله نوری همدانی بر عمومی بودن طرح تحول سلامت در تاریخ ۲۰۱۹-۰۲-۰۷ ۱۱:۰۶:۳۷ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان