تاکید حضرت آیت الله مکارم شیرازی بر اصلاح و همچنين تداوم طرح تحول سلامت

%name تاکید حضرت آیت الله مکارم شیرازی بر اصلاح و همچنين تداوم طرح تحول سلامت
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی تاکید کرد: طرح تحول سلامت نباید قطع مي شود ولي بايد توجه داشت باید اصلاح و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات آن هم رفع مي شود.

به به گفته شفقنا، مرجع تقلید شیعیان در دیدار وزیر بهداشت، درمان و همچنين آموزش پزشکی، با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) و همچنين گرامیداشت دهه تبريک و مبارک فجر، توصیه هایی خطاب به وزیر و همچنين دست اندرکاران بهداشت و همچنين درمان کشور ارائه کرد.

او با تاکید بر اهمیت موضوع طرح تحول سلامت، تصریح کرد: شهروندان و مردم شهر به طرح تحول سلامت امیدوار شدند، تاکید ما این است که طرح تحول سلامت نباید قطع مي شود ولي بايد توجه داشت باید اصلاح و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات آن هم رفع مي شود.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: هرچند معظلات و مسائل و مشکلات مالی و همچنين بودجه ای وجود دارد، ولي بايد توجه داشت باید به گونه ای برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی کنید که شهروندان و مردم شهر در این زمینه کمتر دچار مشکل شوند.

او خطاب به وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه طرح تحول سلامت و همچنين اصلاح اشکالات را جدی بگیرید، گفت: تو با رای بالای نمایندگان مجلس وزیر شده اید و همچنين باید قاطعانه خواسته های شهروندان و مردم شهر را دنبال کنید.

این مرجع تقلید شیعیان در ادامه موضوع پیشگیری را مقدم بر درمان دانست و همچنين تصریح کرد: باید با بهره بري و استفاده از ظرفیت رسانه ملی و همچنين دیگر رسانه ها و همچنين بهره گیری از ظرفیت هنر آموزش های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را به شهروندان و مردم شهر و همچنين جامعه ارائه دهید.

او در ادامه بزرگان اسلامی را در زمینه طب صاحب نظر دانست و همچنين ابراز داشت: در صورتي که تاریخ علم را جزو دروس دانشگاهی قرار دهند معلوم می مي شود که بزرگان ما در زمینه طب و همچنين علوم دیگر حرف های مهمی برای گفتن داشتند و همچنين کتب بوعلی سینا سال شمسي ها در مراکز و همچنين دانشگاه های غرب تدریس می شد.

آیت الله مکارم شیرازی اظهار کرد: دانشمندان مسلمان در زمینه علوم و همچنين در عرصه های متنوع و گوناگون و مختلف جزو پیشگامان بوده اند؛ ولي بايد توجه داشت در دورانی نیز به دلائل متنوع و گوناگون و مختلف دچار عقب ماندگی شده ایم، این مساله باید به درستی آسیب شناسی و همچنين برای نسل جوون و همچنين دانشجویان تبیین و همچنين جبران مي شود.

او در ادامه با اشاره به موضوع طب سنتی گفت: طب سنتی ما قابل حذف نیست، پنج هزار سال شمسي دانشمندان تجربه و همچنين ایده های خود را روی هم گذاشتند، این طب نقاط قوتی دارد و همچنين نباید به کلی آن هم را رد کرد.

مرجع تقلید شیعیان خاطرنشان کرد: شاید عیب این است که افرادی بدون صلاحیت های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري وارد میدان طب سنتی شده اند، باید برنامه جذاب و جالب و خوب ای ریخته مي شود که اشخاص واجد صلاحیت با در دست داشتن مدارک مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري وارد این صحنه شوند.

او در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه نباید چشم و همچنين گوش بسته دنبال غربی ها باشیم، ابراز داشت: ما خطوط قرمزی داریم که نباید در این زمینه کوتاه بیاییم.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: اخیرا کتابی به نام سلامت در سال شمسي ۲۰۱۵ منتشر شده که ظاهراً برگرفته از نوشته های غربی هاست و همچنين بسیاری از خطوط قرمز ما را در هم شکسته و همچنين پیشنهادهای نامعقولی در آن هم دیده می مي شود، دوستان ما آن هم را بررسی کرده اند و همچنين نقاط ضعفش را یادداشت نموده اند که به جنابعالی می دهیم تا دستور دهید مورد بررسی قرار گیرد.

او در پایان با اشاره به آمار بالای تلفات مردن و مرگ و همچنين میر ناشی از استعمال مواد دخانیات، تصریح کرد: طبق اظهار نظر اشخاص مطلع بیش از صد بیماری از سیگار و همچنين مواد دخانیات نشات می گیرد و همچنين در سال شمسي ۴۰ هزار فرد يا شخص در کشور ما بر اثر دخانیات جان خود را از دست می دهند؛ از سوی دیگر پایین آمدن سن استعمال سیگار نیز نگران کننده است؛ وزارت بهداشت و همچنين درمان باید در این خصوص چاره اندیشی کند.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

تاکید حضرت آیت الله مکارم شیرازی بر اصلاح و همچنين تداوم طرح تحول سلامت در تاریخ ۲۰۱۹-۰۲-۰۷ ۱۸:۱۳:۵۱ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان