انتقاد حضرت آیت الله سبحانی از شورای عالی حوزه: چرا کتابخانه ها روز یکشنبه بسته بود؟

%name انتقاد حضرت آیت الله سبحانی از شورای عالی حوزه: چرا کتابخانه ها روز یکشنبه بسته بود؟

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی سبحانی از شورای عالی حوزه های علمیه به دلیل تعطیلی کتابخانه ها در روز یکشنبه انتقاد کرد.

به به گفته شفقنا، مرجع تقلید شیعیان امروز در انتهای درس خارج اصول خود در مسجد اعظم قم با اشاره به حدیثی گفت: تو را از ۵ به ۵ دیگر عبور می دهم؛ اول انسان در محضر عالمی بنشیند که حرفش و همچنين سخنش عقائد انسان را محکم کند. عالمی نباشد که بحث را با مزاح و همچنين مسائل دنیوی تمام کند، در صورتي که در مورد مسائل دنیوی هم بحث می کند طوری باشد که عقائد انسان را محکم کند.

او ادامه داد: انسان در محضر عالمی باشد که او را از ریا به اخلاص ببرد. در حالات علما دیدم که فردی امام و پيشوا جماعت مسجد بود، نیمه راه برگشت. گفت: حالت اخلاص را در خود نمی بینم.

آیت الله سبحانی اضافه کرد: من نمی گویم مانند علامه طباطبایی باشید، او هیچ گاه امام و پيشوا نشد همواره ماموم بود. در همین حیاط، پارچه ای پهن می کرد و همچنين پشت سر مرحوم آیت الله محمدتقی خوانساری نماز می خواند.

او ابراز کرد: سومین نقطه، عبور از رغبت به سوی زهد است؛ یعنی همنشین عالمی شویم که ما را از رغبت دنیا کم کند و همچنين به زهد سوق دهد. یعنی دنیا را نه به کمال که به مقدار کم بگیرد.

مرجع تقلید شیعیان گفت: نقطه چهارم همنشینی با عالمی است که انسان را از کبر به تواضع برساند یعنی از حالت تکبر بیرون بیاورد. در همین خیابان ارم نانوایی بود که علامه طباطبایی همچون دیگران در صف می ایستاد و همچنين نان می گرفت، زیر بغل می زد و همچنين منزل می رفت، خیلی افرادی که در صف بودند او را تنها و فقط به عنوان اینکه سید است، می شناختند. ما هم که طلبه بودیم در صف می ایستادیم.

او در پایان تاکید کرد: در جامعه ما باید الگوهایی در فیضیه و همچنين مدارس حوزه باشد که عملشان ما را به اینجا بکشاند.

آیت الله سبحانی همچنین از شورای عالی حوزه های علمیه این گلایه را کرد که روز یکشنبه که تعطیلی نبود چرا کتابخانه ها بسته بود؟ کتابخانه مانند داروخانه است، همانگونه که داروخانه شبانه روزی داریم، کتابخانه هم باید شبانه روزی باشد، حالا شب نمی تواند سرويس ها و خدمات بدهد، روز آن هم را نبندیم.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

انتقاد حضرت آیت الله سبحانی از شورای عالی حوزه: چرا کتابخانه ها روز یکشنبه بسته بود؟ در تاریخ ۲۰۱۹-۰۲-۱۳ ۰۹:۱۴:۴۳ منتشر شده است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان